Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Virusvrees houdt beurzen in greep

Virusvrees houdt beurzen in greep

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zakten vrijdag weer in het rood. De vrees voor de economische impact van de uitbraak van het nieuwe coronavirus bleef boven de markt hangen. Een tegenvallende economische groei van de eurozone en een scherpe daling van de Duitse winkelverkopen zorgden eveneens voor koersdruk.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,5 procent lager op 595,87 punten. De MidKap won 0,4 procent tot 913,77 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs daalden tot 0,7 procent. De Londense FTSE zakte 0,9 procent. In het Verenigd Koninkrijk is bij twee mensen het coronavirus vastgesteld. De Britten verlaten daarnaast vrijdagavond na bijna een halve eeuw lidmaatschap de EU.

Het dodental door het coronavirus in China is gestegen naar 213 en het aantal besmettingen is opgelopen tot 9692. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bestempelde de virusuitbraak als een internationale noodsituatie, maar stelde wel vertrouwen te hebben in de maatregelen van China om de verspreiding in te dammen.

ING

Zorgtechnologieconcern Philips sloot de rij in de AEX met een verlies van 1,5 procent. ING daalde 0,6 procent. De bank voert in navolging van concurrent ABN AMRO een negatieve rente in voor vermogende klanten. Levensmiddelenconcern Unilever ging aan kop met een winst van 0,9 procent.

In de MidKap steeg Fugro bijna 6 procent. De bodemonderzoeker verkoopt zijn belang in de Amerikaanse branchegenoot Global Marine Group. Verlichtingsbedrijf Signify won 5,4 procent na publicatie van de resultaten. Vastgoedfonds WDP, dat ook met cijfers kwam, klom 2 procent.

Olie

De Zweedse maker van huishoudelijke apparatuur Electrolux zakte 4 procent in Stockholm na tegenvallende jaarcijfers. Aston Martin werd 18 procent meer waard in Londen. De Canadese miljardair Lawrence Stroll neemt een minderheidsbelang in de noodlijdende Britse maker van luxewagens. Het Franse biotechbedrijf Novacyt dikte 40 procent aan na lancering van een nieuwe test voor het coronavirus.

De euro bleef ongewijzigd op 1,1028 dollar. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,2 procent tot 52,23 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent minder op 58,24 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AI-bazen beloven VN-Veiligheidsraad voorzichtigheid met AI

NEW YORK (ANP/AFP) - Topmannen van prominente AI-bedrijven hebben woensdag de VN-Veiligheidsraad woensdag toegesproken over de risico's en veiligheid rond AI, nu AI-systemen steeds krachtiger worden. Zo beloofde topman Dario Amodei van Anthropic, bekend van chatbot Claude, dat het bedrijf "zoveel zal vertragen als nodig is om ervoor te zorgen dat elke volgende AI-technologie die we uitbrengen ook echt veilig is".

52 minuten geleden
Tot vier jaar cel geëist tegen Drentenaren voor oplichten Amazon

ASSEN (ANP) - Drie Drentse mannen hebben gevangenisstraffen tot vier jaar tegen zich horen eisen voor oplichting van Amazon. Het OM heeft de drie onder meer oplichting en verduistering ten laste gelegd. Ook wordt hen onder andere witwassen en deelname aan een criminele organisatie verweten. Volgens het Openbaar Ministerie hebben ze Amazon voor miljoenen euro's opgelicht.

1 uur geleden
Wall Street in de min door stijgende olieprijzen

NEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag lager de handelsdag uitgegaan. Beleggers volgen de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de Verenigde Staten en China, die donderdag plaatsvindt. De olieprijzen stegen, wat de vrees voor een hogere inflatie aanwakkerde.

1 uur geleden
Top techbedrijven probeert zorgen over datacenters weg te nemen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders van Amazon, Microsoft en Googles moederbedrijf Alphabet hebben tijdens klimaatbijeenkomsten in New York geprobeerd zorgen weg te nemen over de uitbreiding van datacenters. Ze gingen daarbij onder meer in op maatregelen om consumenten te beschermen en het waterverbruik.

3 uur geleden
VS werken aan tijdelijk exportverbod op diesel, meldt Politico

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan een plan om de export van diesel voor negentig dagen te verbieden. Dat melden ingewijden aan nieuwssite Politico. Daarmee probeert de regering van president Donald Trump volgens hen de energieprijzen te verlagen.

4 uur geleden
Adyen behoort tot grootste verliezers in lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met verlies de handelsdag uitgegaan. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen. Bij de hoofdfondsen stond betaalbedrijf Adyen bij de grootste dalers, na een stevige koerswinst van een dag eerder. Het aandeel zakte 4,7 procent.

6 uur geleden
Beleggers houden zich koest bij opening Wall Street

NEW YORK (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street lieten woensdag bij de opening geen grote uitslagen zien. Beleggers deden het voorzichtig aan in afwachting van nieuwe ontwikkelingen in de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de VS en China, die donderdag plaatsvindt.

8 uur geleden