Virusvrees houdt beurzen in greep
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zakten vrijdag weer in het rood. De vrees voor de economische impact van de uitbraak van het nieuwe coronavirus bleef boven de markt hangen. Een tegenvallende economische groei van de eurozone en een scherpe daling van de Duitse winkelverkopen zorgden eveneens voor koersdruk.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,5 procent lager op 595,87 punten. De MidKap won 0,4 procent tot 913,77 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs daalden tot 0,7 procent. De Londense FTSE zakte 0,9 procent. In het Verenigd Koninkrijk is bij twee mensen het coronavirus vastgesteld. De Britten verlaten daarnaast vrijdagavond na bijna een halve eeuw lidmaatschap de EU.
Het dodental door het coronavirus in China is gestegen naar 213 en het aantal besmettingen is opgelopen tot 9692. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bestempelde de virusuitbraak als een internationale noodsituatie, maar stelde wel vertrouwen te hebben in de maatregelen van China om de verspreiding in te dammen.
ING
Zorgtechnologieconcern Philips sloot de rij in de AEX met een verlies van 1,5 procent. ING daalde 0,6 procent. De bank voert in navolging van concurrent ABN AMRO een negatieve rente in voor vermogende klanten. Levensmiddelenconcern Unilever ging aan kop met een winst van 0,9 procent.
In de MidKap steeg Fugro bijna 6 procent. De bodemonderzoeker verkoopt zijn belang in de Amerikaanse branchegenoot Global Marine Group. Verlichtingsbedrijf Signify won 5,4 procent na publicatie van de resultaten. Vastgoedfonds WDP, dat ook met cijfers kwam, klom 2 procent.
Olie
De Zweedse maker van huishoudelijke apparatuur Electrolux zakte 4 procent in Stockholm na tegenvallende jaarcijfers. Aston Martin werd 18 procent meer waard in Londen. De Canadese miljardair Lawrence Stroll neemt een minderheidsbelang in de noodlijdende Britse maker van luxewagens. Het Franse biotechbedrijf Novacyt dikte 40 procent aan na lancering van een nieuwe test voor het coronavirus.
De euro bleef ongewijzigd op 1,1028 dollar. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,2 procent tot 52,23 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent minder op 58,24 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag overwegend lager gesloten, ondanks een scherpe daling van de olieprijzen. Vooral techaandelen stonden onder druk door groeiende zorgen bij beleggers over de hoge investeringen in kunstmatige intelligentie. Beurshandelaren deden het verder voorzichtig aan in aanloop naar de Amerikaanse midterms op dinsdag.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is de eerste handelsdag van de nieuwe maand licht lager gesloten. Dat kwam vooral door een stevig koersverlies van zwaargewicht Shell, dat 3,3 procent verloor door een daling van de olieprijs. Ook oliedienstverlener SBM Offshore behoorde om die reden tot de verliezers, met een min van 1,5 procent.
4 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic behaalde over het afgelopen kwartaal een omzet van bijna 17 miljard dollar. Dat is ruim twaalf keer zoveel als in dezelfde periode een jaar eerder.
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn maandag gedaald, nadat de hoogste leider van Iran de regering toestemming heeft gegeven om gesprekken te voeren die een einde kunnen maken aan het conflict in het Midden-Oosten. Eerder zou de Amerikaanse president Donald Trump ook al hebben gezegd ruimte te bieden voor onderhandelingen met Iran.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst aan de maand november begonnen. Apple stond bij de dalers op Wall Street in aanloop naar de bekendmaking van kwartaalcijfers later op de dag. Ook kijken beleggers uit naar de Amerikaanse midterms op dinsdag.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De cyberaanvallen op koelsystemen van supermarkten in verschillende EU-landen zijn een "bewuste poging om de voedselvoorziening van de EU te ontwrichten en het vertrouwen van consumenten daarin te ondermijnen". Dat heeft Europees commissaris voor Landbouw en Voedselvoorziening Christophe Hansen maandag gezegd, naar aanleiding van het nieuwe incident.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het Belgische Openbaar Ministerie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar de nieuwe cyberaanval op koelkasten en vriezers, die verschillende supermarkten in België heeft getroffen. Dat heeft een woordvoerder bekendgemaakt.
7 uur geleden