Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Virusvrees en Shell drukken AEX

Virusvrees en Shell drukken AEX

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen stonden donderdag in het rood. De verdere verspreiding en het snel oplopende dodental van het nieuwe coronavirus in China zorgden voor een nerveuze stemming. Beleggers op het Damrak waren verder niet tevreden over de resultaten van olie- en gasconcern Shell en stuurden het aandeel naar het laagste niveau in twee jaar.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,9 procent lager op 599,87 punten. De MidKap daalde 1 procent tot 910,75 punten. Frankfurt en Parijs zakten tot 1,2 procent. Londen verloor 0,7 procent voorafgaand aan het rentebesluit van de Bank of England.

Shell was hekkensluiter in de AEX met een verlies van 3,2 procent. Het bedrijf zag de kwartaalwinst dalen tot het laagste niveau in drie jaar. Ook is het volgens analisten moeilijk geworden voor Shell om zijn aandeleninkoopprogramma dit jaar af te ronden. Unilever voerde de schaarse stijgers aan met een winst van 1,2 procent. Het levensmiddelenconcern zag de omzet licht stijgen in 2019. Het bedrijf gaf eind vorig jaar al een omzetalarm vanwege lastige marktomstandigheden. Unilever kondigde tevens aan zijn wereldwijde thee-activiteiten tegen het licht houden.

Volvo

Op de lokale markt steeg Stern 7,1 procent. Het autobedrijf praat met zijn Scandinavische branchegenoot Hedin Automotive over een fusie van hun activiteiten. Biotechnologiebedrijf Curetis dikte 8,5 procent aan. Dochterbedrijf Ares Genetics gaat aan de slag om bepaalde testen voor het nieuwe coronavirus ook beschikbaar te maken in Europa.

Hennes & Mauritz (H&M) klom 9,5 procent in Stockholm na sterke resultaten van de Zweedse kledingketen. H&M kondigde tevens het vertrek aan van topman Stefan Persson. De Zweedse truck- en busfabrikant Volvo zag de kwartaalwinst minder sterk dalen dan gevreesd en werd beloond met een koerswinst van 7,7 procent. Deutsche Bank won 1,4 procent in Frankfurt na publicatie van de jaarcijfers. De horlogemaker Swatch zakte 3,7 procent in Zürich vanwege een winstdaling in 2019.

De euro was 1,1013 dollar waard tegen 1,1001 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie zakte 1,7 procent in prijs tot 52,43 dollar. Brentolie werd 1,8 procent goedkoper op 58,73 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Walmart en Alibaba zakken op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Walmart en Alibaba stonden donderdag bij de verliezers op de beurzen in New York, na publicatie van de resultaten. Walmart, de grootste supermarktketen ter wereld, boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht en werd ook positiever over de verkopen in het hele jaar. Het aandeel zakte desondanks ruim 8 procent, mede door een tegenvallende omzetgroei op de Amerikaanse thuismarkt. Eerder dit jaar gaf Walmart nog een tegenvallende omzetverwachting af voor het hele jaar door de sterk gestegen benzineprijzen en het afnemende consumentenvertrouwen.

14 minuten geleden
Aandeelhouders halen uit naar kunstmestproducent OCI om fusie

AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) heeft donderdag flink uitgehaald naar kunstmestproducent OCI en de geplande fusie met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. OCI heeft het volgens VEB-directeur Gerben Everts "bont gemaakt". "Zo gek als hier heb ik het in mijn carrière nog niet gezien", zei hij tijdens de zitting bij de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam.

1 uur geleden
Europese Commissie niet bezorgd over bijvullen gasvoorraden

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft geen onmiddellijke zorgen over het tijdig bijvullen van de Europese gasvoorraden voor de winter. Volgens een woordvoerder van de Commissie zijn de Europese gasvoorraden nu voor 62 procent van de capaciteit gevuld. Dat was vorig jaar op dit tijdstip nog 74 procent.

1 uur geleden
Droge rivieren hinderen herstel Duitse economie, zegt Bundesbank

FRANKFURT (ANP/RTR) - De droge rivieren in Duitsland verstoren het goederenvervoer en belemmeren het toch al wankele herstel van de grootste economie van Europa, waarschuwt de Bundesbank. De Duitse centrale bank verwacht dat de economie dit kwartaal hoogstens een lichte groei zal laten zien, waarmee het economische herstel dreigt te vertragen.

2 uur geleden
Tel Sell keert terug op televisie na faillissement

LAREN (ANP) - Thuiswinkelbedrijf Tel Sell keert terug op de Nederlandse televisie. Nadat moederbedrijf Mediashop Benelux vijf maanden geleden failliet was gegaan, verdween het merk. Tel Sell is bekend van de productverkoop op de Nederlandse televisie door middel van lange reclames op commerciële zenders.

2 uur geleden
NS roept reizigers op om afval niet in de trein weg te gooien

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen doen een oproep aan reizigers om hun afval donderdag mee te nemen uit de trein en het station en ergens anders weg te gooien. Door een landelijke staking van schoonmakers zijn minder mensen aan het werk om de treinen schoon te houden. Als er minder afval in de treinen blijft liggen, scheelt dat ook in de benodigde schoonmaak, zegt een woordvoerster van de NS.

2 uur geleden
Droge rivieren hinderen herstel Duitse economie, zegt Bundesbank

FRANKFURT (ANP/RTR) - De droge rivieren in Duitsland verstoren het goederenvervoer en belemmeren het toch al wankele herstel van de grootste economie van Europa, waarschuwt de Bundesbank. De Duitse centrale bank verwacht dat de economie dit kwartaal hoogstens een lichte groei zal laten zien, waarmee het economische herstel dreigt te vertragen.

2 uur geleden