Virusvrees en Shell drukken AEX
AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen stonden donderdag in het rood. De verdere verspreiding en het snel oplopende dodental van het nieuwe coronavirus in China zorgden voor een nerveuze stemming. Beleggers op het Damrak waren verder niet tevreden over de resultaten van olie- en gasconcern Shell en stuurden het aandeel naar het laagste niveau in twee jaar.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,9 procent lager op 599,87 punten. De MidKap daalde 1 procent tot 910,75 punten. Frankfurt en Parijs zakten tot 1,2 procent. Londen verloor 0,7 procent voorafgaand aan het rentebesluit van de Bank of England.
Shell was hekkensluiter in de AEX met een verlies van 3,2 procent. Het bedrijf zag de kwartaalwinst dalen tot het laagste niveau in drie jaar. Ook is het volgens analisten moeilijk geworden voor Shell om zijn aandeleninkoopprogramma dit jaar af te ronden. Unilever voerde de schaarse stijgers aan met een winst van 1,2 procent. Het levensmiddelenconcern zag de omzet licht stijgen in 2019. Het bedrijf gaf eind vorig jaar al een omzetalarm vanwege lastige marktomstandigheden. Unilever kondigde tevens aan zijn wereldwijde thee-activiteiten tegen het licht houden.
Volvo
Op de lokale markt steeg Stern 7,1 procent. Het autobedrijf praat met zijn Scandinavische branchegenoot Hedin Automotive over een fusie van hun activiteiten. Biotechnologiebedrijf Curetis dikte 8,5 procent aan. Dochterbedrijf Ares Genetics gaat aan de slag om bepaalde testen voor het nieuwe coronavirus ook beschikbaar te maken in Europa.
Hennes & Mauritz (H&M) klom 9,5 procent in Stockholm na sterke resultaten van de Zweedse kledingketen. H&M kondigde tevens het vertrek aan van topman Stefan Persson. De Zweedse truck- en busfabrikant Volvo zag de kwartaalwinst minder sterk dalen dan gevreesd en werd beloond met een koerswinst van 7,7 procent. Deutsche Bank won 1,4 procent in Frankfurt na publicatie van de jaarcijfers. De horlogemaker Swatch zakte 3,7 procent in Zürich vanwege een winstdaling in 2019.
De euro was 1,1013 dollar waard tegen 1,1001 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie zakte 1,7 procent in prijs tot 52,43 dollar. Brentolie werd 1,8 procent goedkoper op 58,73 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De beursgang van SpaceX trok veel aandacht van Nederlandse beleggers. Het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk was in de eerste vijf handelsdagen direct het meest verhandelde aandeel onder beleggers uit Nederland op handelsplatform DeGiro. Dat stelt de broker op basis van een analyse van ruim 1,1 miljoen Nederlandse beleggers.
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig voorzitter Alan Greenspan van de Amerikaanse centrale bank is maandag op 100-jarige leeftijd overleden. Hij was tussen 1987 en 2006 voorzitter van de Federal Reserve. Greenspan overleed aan de gevolgen van de ziekte van Parkinson.
55 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Er is momenteel geen vliegverkeer mogelijk op Eindhoven Airport. Dat meldt de luchthaven op zijn website. Door een netwerkstoring kunnen vliegtuigen niet opstijgen en landen, wat leidt tot vertragingen en annuleringen. Volgens Omroep Brabant gaat het om een storing in de luchtverkeerstoren op Vliegbasis Eindhoven.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Verzekeraars zeggen veel schademeldingen te hebben ontvangen door het onweer van vrijdag- en zaterdagnacht. De meeste meldingen kwamen uit het noorden van Nederland.
2 uur geledenMEPPEL (ANP) - Medewerkers van zuivelfabrieken van FrieslandCampina leggen deze week opnieuw het werk neer. Op locaties in Leeuwarden en Meppel wordt maandag, dinsdag en woensdag gestaakt, meldt FNV. De vakbond voert sinds mei actie na vastgelopen cao-onderhandelingen met de Nederlandse Zuivel Organisatie (NZO).
2 uur geledenBERLIJN/PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk en Duitsland hebben een deal gesloten over eigendomsbelangen in het defensiebedrijf KNDS. Daarbij neemt Duitsland een belang van 40 procent in de Frans-Duitse wapenfabrikant. Frankrijk zal dan ook 40 procent in het bedrijf bezitten. KNDS is bezig met een beursgang.
2 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Qatar is bezig lege schepen voor het transport van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) terug naar het land te halen. Qatar was voor het begin van de oorlog in het Midden-Oosten een grote exporteur van lng, maar dat is door de sluiting van de Straat van Hormuz grotendeels stilgevallen.
5 uur geleden