Virusvrees en dure yen drukken Nikkei
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is donderdag opnieuw flink lager gesloten. Het was de vierde verliesbeurt op rij. De snelle wereldwijde verspreiding van het nieuwe coronavirus bleef zorgen voor onrust onder beleggers. Een stijging van de Japanse yen, die in onzekere tijden als een veilige haven wordt gezien, zette daarnaast de belangrijke exportbedrijven onder druk. De andere Aziatische beurzen lieten eveneens overwegend verliezen zien.
De toonaangevende Nikkei in Tokio eindigde 2,1 procent in de min op 21948,23 punten en bereikte het laagste niveau sinds midden oktober vorig jaar. Vooral de luchtvaartbedrijven werden van de hand gedaan. ANA Holdings zakte 5,3 procent en Japan Airlines verloor 4,5 procent. Maaltijdbestelbedrijven waren daarentegen in trek doordat steeds meer mensen binnen blijven door de vrees voor het coronavirus. Fundely steeg 2,5 procent.
Kyorin Holdings dikte 10,7 procent aan. Beleggers reageerden verheugd op berichten dat een onderdeel van het bedrijf een test voor het nieuwe coronavirus heeft ontwikkeld die in minder dan dertig minuten de uitslag geeft. Bij de huidige testen moet zes uur worden gewacht op het resultaat.
Coronavirus
De beursgraadmeter in Shanghai hield het hoofd boven water en noteerde tussentijds 0,3 procent hoger. Het aantal dagelijkse sterfgevallen in China door het coronavirus is afgenomen. De uitbraak heeft in het land inmiddels aan 2744 mensen het leven gekost en 78.497 mensen zijn besmet met het coronavirus.
De Hang Seng-index in Hongkong daalde 0,8 procent. In Seoul verloor de Kospi 0,8 procent. De Zuid-Koreaanse centrale bank hield de rente onveranderd op 1,25 procent, terwijl economen hadden gerekend op een verlaging van het rentetarief. In Zuid-Korea zijn inmiddels 1595 mensen besmet met coronavirus. Na China heeft Zuid-Korea de meeste besmettingsgevallen. De Australische All Ordinaries in Sydney sloot 0,8 procent lager.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Elon Musks xAI is er niet in geslaagd een verbod op door kunstmatige intelligentie gegenereerde neppe naaktbeelden te laten schrappen. Een verbod hierop in de staat Minnesota, het eerste in zijn soort in de Verenigde Staten, blijft van kracht terwijl een grondwettelijke zaak van het AI-bedrijf van 's werelds rijkste zakenman doorloopt.
5 uur geledenLAS VEGAS (ANP/BLOOMBERG) - De maker van het bekende computerspel Tetris heeft kritiek geuit op een nieuwe game van het Witte Huis die het klassieke blokstapelspel na-aapt. In het door de regering-Trump naar buiten gebrachte Build the Wall moeten spelers een muur bouwen om te voorkomen dat migranten de Amerikaanse grens oversteken.
5 uur geledenBUNNIK (ANP) - Werkgevers sturen door de hogere brandstofkosten scherper op kosten en kilometers, volgens de Vereniging van Nederlandse Autoleasemaatschappijen (VNA). Duurdere benzine en diesel door de oorlog in het Midden-Oosten zijn met name voor middelgrote werkgevers reden om de overstap naar elektrisch rijden te versnellen en werknemers meer te laten thuiswerken.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. De handel op Wall Street werd bepaald door het belangrijke Amerikaanse banenrapport. De groei van de werkgelegenheid in de Verenigde Staten was in augustus veel sterker dan verwacht. Daardoor werd de verwachting voor een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand verder versterkt.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een programma opzetten waardoor rundveehouders hun eigen vlees mogen verwerken en direct mogen verkopen aan consumenten. Volgens Trump hoeven rundveehouders daardoor niet meer met grote vleesverwerkende bedrijven en tussenhandelaren te werken en zullen de prijzen van rundvlees dalen.
18 uur geledenLISSABON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Portugese overheid gaat de onderhandelingen verlengen over de verkoop van een minderheidsbelang in de nationale luchtvaartmaatschappij TAP aan Air France-KLM of Lufthansa. Eerder werd verwacht dat Portugal begin deze maand een besluit zou nemen over wie de koper van dat belang zou worden. Maar volgens Lissabon liggen de rivaliserende biedingen erg dicht bij elkaar en zijn verdere gesprekken nodig.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan. De chipbedrijven Besi, ASML en ASMI waren koplopers in de hoofdindex, na de minnen een dag eerder. Ook de staalbedrijven op het Damrak deden het goed dankzij een positief rapport van analisten van Deutsche Bank over de Europese staalsector.
20 uur geleden