Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Virusvrees duwt Europese beurzen in het rood

Virusvrees duwt Europese beurzen in het rood

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een fors verlies de handel uit gegaan. Net zoals elders in Europa werd de algehele stemming beheerst door zorgen over de verspreiding van het nieuwe coronavirus in China. Olie- en gasconcern Shell ging onderuit na tegenvallende cijfers en drukte zwaar op de hoofdindex.

De AEX-index op Beursplein 5 sloot 1 procent lager op 598,95 punten. De MidKap daalde ook 1 procent tot 910,38 punten. Frankfurt en Parijs zakten allebei 1,4 procent. De beurs in Londen verloor ook 1,4 procent, nadat de Bank of England zijn belangrijkste rentetarief ongemoeid had gelaten.

Shell was van de hoofdfondsen de grootste verliezer met een min van 4,1 procent. De winst daalde het afgelopen kwartaal tot het laagste niveau in drie jaar. Daarnaast twijfelen analisten of het aandeleninkoopprogramma van de oliereus nog dit jaar kan worden afgerond.

Air France-KLM

Unilever voerde met een winst van 1,8 procent de weinige stijgers in de AEX aan. Het verzorgings- en levensmiddelenconcern zag de omzet licht stijgen in 2019 en kondigde aan zijn wereldwijde theeactiviteiten tegen het licht houden.

Air France-KLM stond in de MidKap 0,1 procent hoger. Luchtvaartmaatschappijen Air France en KLM maakten eerder op de dag bekend vluchten van en naar China te staken wegens het coronavirus.

Stern schoot bij de lokale fondsen 9,3 procent omhoog. Het autobedrijf is in gesprek met zijn Scandinavische branchegenoot Hedin over een fusie. Biotechonderneming Curetis meldde te werken aan tests voor het nieuwe coronavirus en werd 5,8 procent meer waard.

H&M

Core Labs verloor 2,4 procent na de presentatie van cijfers. De dienstverlener aan de olie-industrie kondigde ook de aanstelling van Lawrence Bruno als nieuwe topman aan.

Hennes & Mauritz (H&M) won 9,1 procent in Stockholm na sterke resultaten van de Zweedse kledingketen. Deutsche Bank gaf ook inzage in de boeken en won 4,2 procent in Frankfurt, ondanks een miljardenverlies over heel 2019 bij de bank.

De euro was 1,1028 dollar waard, tegen 1,1001 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie zakte 2 procent in prijs tot 52,26 dollar. Brentolie werd 2,1 procent goedkoper op 58,56 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ING: voorlopig geen daling huizenprijzen, ondanks stijgende rente

AMSTERDAM (ANP) - Hoewel het aantal te koop staande woningen in Nederland groeit en de hypotheekrentes oplopen, zullen de huizenprijzen voorlopig niet dalen. Dat concludeert ING in een rapport over de woningmarkt. "Daarvoor is de koopmarkt nog altijd te krap."

3 uur geleden
Beurzen in New York sluiten licht lager na oplopen rentezorgen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine verliezen de handel uitgegaan. Een daling van de olieprijzen kon niet voorkomen dat beleggers nog altijd bezorgd waren over een stijging van de inflatie en rentes. Zo stegen de rentes op langerlopende Amerikaanse staatsobligaties tot het hoogste niveau sinds 2002.

4 uur geleden
Trump zegt snel AI-adviseur te benoemen, benadrukt zelfregulering

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt snel een AI-adviseur, of 'tsaar', aan te wijzen. Dat zegt hij na afloop van een ontmoeting met meerdere bestuursleden van vooraanstaande AI- en techbedrijven, onder wie de leiders van Anthropic en Nvidia. Volgens Trump moet een benoeming in de komende drie of vier dagen volgen.

4 uur geleden
Autoconcern Stellantis legt fabrieken stil om batterijtekort

SOCHAUX (ANP/RTR) - Autofabrikant Stellantis legt de productie in een aantal Franse fabrieken dagenlang stil. Een van de redenen is een tekort aan batterijen, meldt het bedrijf.

4 uur geleden
Milieuorganisatie dient in Brussel klacht in over Nieuw-Zeeland

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse milieuorganisatie Both ENDS dient in Brussel een klacht in tegen Nieuw-Zeeland, omdat het land klimaatafspraken uit een twee jaar oude handelsovereenkomst met de Europese Unie niet zou nakomen. De Nieuw-Zeelandse regering hief vorig jaar een verbod op de zoektocht naar nieuwe olie- en gasvelden op zee op. Ook voerde ze onlangs wetgeving in die een lopende klimaatzaak tegen een zuivelconcern onmogelijk maakte.

5 uur geleden
Eurocommissaris: Brussel onderzoekt hoe brandstof goedkoper kan

DUBLIN/BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoeken wat er gedaan kan worden om brandstof voor vervoer goedkoper te maken, zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) na afloop van een overleg met EU-ministers van Energie.

8 uur geleden
AEX nadert recordslot dankzij opmars chipaandelen, Arcadis omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste graadmeter voor de beurs in Amsterdam, bereikte dinsdag tussentijds een recordstand van 1125 punten, maar wist niet op de hoogste slotstand ooit te sluiten. Vooral chipaandelen waren in trek, net als op Wall Street.

9 uur geleden