Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Virusvrees drukt op stemming Damrak

Virusvrees drukt op stemming Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs ging dinsdag over een breed front omlaag. Ook de andere Europese beurzen stonden in het rood. Naast de bedrijfsresultaten hielden beleggers de ontwikkelingen rond het coronavirus in de gaten. De vrees voor een uitbraak van het virus zorgde eerder al voor forse verliezen op de Aziatische beurzen.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1 procent lager op 607,87 punten. De MidKap verloor 0,8 procent tot 936,93 punten. Londen, Frankfurt en Parijs raakten tot 1,2 procent kwijt.

De Europese verkopers van luxegoederen stonden onder druk door de zorgen over een uitbraak van het coronavirus in de belangrijke Chinese markt. De Franse modehuizen Kering, Hermès en LVMH zakten tot 3,3 procent in Parijs. Het Zwitserse Richemont verloor 3,8 procent.

Pharming

Grootste daler in de AEX was bierbrouwer Heineken met een verlies van 3,7 procent. Biotechnoloog Galapagos was de enige stijger met een winst van 0,9 procent. In de MidKap daalde Air France-KLM 1,2 procent. Volgens persbureau Reuters zou de luchtvaartcombinatie een belang willen nemen in de noodlijdende luchtvaartmaatschappij Malaysia Airlines.

Pharming won 2,6 procent bij de kleinere bedrijven. Het biotechnologiebedrijf heeft goedkeuring gekregen van het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) voor zijn nieuwe fabriek. Daarmee kan het bedrijf zijn productie van het medicijn Ruconest, waarmee erfelijk angio-oedeem kan worden behandeld, "aanzienlijk" opvoeren.

UBS

De Britse prijsvlieger easyJet klom 3 procent in Londen na een sterk begin van zijn nieuwe boekjaar. De onderneming profiteerde onder meer van problemen bij concurrenten, zoals het wegvallen van touroperator Thomas Cook. In Frankfurt dikte modehuis Hugo Boss 3,5 procent aan dankzij beter dan verwachte omzetcijfers in het afgelopen kwartaal. UBS zakte 5 procent in Zürich. De Zwitserse bank verlaagde de doelstellingen voor de middellange termijn na een winstdaling in 2019.

De euro was 1,1088 dollar waard tegen 1,1083 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,8 procent tot 58,05 dollar. Brentolie werd 1,1 procent goedkoper op 64,50 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Reuters: handelaren kopen snellere toegang tot berichten Trump

SARASOTA (ANP/RTR) - Nieuws- en dataorganisatie Bloomberg zou een van de klanten zijn die op socialmediaplatform Truth Social eerder toegang krijgen tot berichten van de president. Dat schrijft persbureau Reuters, dat op basis van ingewijden ook handelsondernemingen Susquehanna International Group en ⁠Jump Trading aanwijst als gebruikers van de dienst Truth API.

2 uur geleden
Onderzoek Kadaster: kwart nieuwbouw komt in vier grote steden

APELDOORN (ANP) - Ruim een kwart van de nieuwe woningen wordt de komende jaren in de vier grootste gemeenten van Nederland gebouwd. Dat meldt het Kadaster na onderzoek. Het aandeel appartementen wordt in de komende jaren ook een stuk groter, hoewel dit soort woningen wel iets kleiner wordt in oppervlakte. Het onderzoek baseert zich op woningen die al zijn vergund of in aanbouw zijn.

3 uur geleden
Pensioenfonds PME rekent op flinke pensioenverhoging

DEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metalektro, verwacht de pensioenen volgend jaar fors te kunnen verhogen als het fonds overgaat naar het nieuwe pensioenstelsel. "Als de economie en de rente geen grote schommelingen vertonen, kunnen onze pensioengerechtigde deelnemers gemiddeld genomen rekenen op een verhoging van hun pensioen in 2027 met 12,6 procent", zegt PME-bestuurder Alae Laghrich in het kwartaalbericht van het fonds.

3 uur geleden
Pensioenfonds PME rekent op flinke pensioenverhoging

DEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metalektro, verwacht de pensioenen volgend jaar fors te kunnen verhogen als het fonds overgaat naar het nieuwe pensioenstelsel. "Als de economie en de rente geen grote schommelingen vertonen, kunnen onze pensioengerechtigde deelnemers gemiddeld genomen rekenen op een verhoging van hun pensioen in 2027 met 12,6 procent", zegt PME-bestuurder Alae Laghrich in het kwartaalbericht van het fonds.

6 uur geleden
Google voert omzet op dankzij clouddivisie, winst krijgt tik

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald, maar zag de winst dalen. De opbrengsten van de divisie voor cloudactiviteiten namen het hardst toe, dankzij de grote vraag naar rekenkracht en toepassingen van kunstmatige intelligentie. Het nettoresultaat kreeg een knauw door verliezen op beleggingen door Google.

8 uur geleden
Microsoft verdient opnieuw meer aan clouddivisie door AI-vraag

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Microsoft heeft ook afgelopen kwartaal weer veel geld verdiend aan zijn cloudtak. De vraag naar diensten rond kunstmatige intelligentie (AI) nam verder toe en leverde de clouddivisie Azure, na die van Amazon de grootste ter wereld, bijna de helft meer omzet op. De totale inkomsten van het Amerikaanse concern groeiden met 19 procent, tot ruim 92 miljard dollar.

8 uur geleden
Italië verhoogt belasting banken om middeninkomens te helpen

ROME (ANP/RTR) - Italië verhoogt de belasting voor banken en verzekeraars om de lasten van middeninkomens en zelfstandigen te verlichten. In de woensdag gepresenteerde begroting voor volgend jaar loopt het tekort op naar 3,4 procent, boven de norm van maximaal 3 procent vanuit de Europese Unie. Maar de regering van premier Giorgia Meloni maakt gebruik van een uitzonderingsregeling voor uitgaven aan defensie en klimaat.

8 uur geleden