Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Virusvrees blijft drukken op Wall Street

Virusvrees blijft drukken op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met duidelijke verliezen geopend. De zorgen over de mondiale verspreiding, die de belangrijkste graadmeters deze week al fors lager zetten, houden nog altijd aan. Wereldwijd stevenen beurzen af op hun ergste handelsweek sinds het uitbreken van de financiële crisis in 2008.

De Dow-Jonesindex stond vlak na de openingsbel 2 procent lager op 25.279 punten. De breed samengestelde S&P 500 verloor 2,4 procent tot 2908 punten en techbeurs Nasdaq speelde 2,2 procent kwijt op 8386 punten.

Op de financiële markten wordt gekeken naar een mogelijke ingreep door de Federal Reserve. Die kan volgende maand besluiten de rente te verlagen. De vraag die overeind blijft is of en hoe dit de impact van de uitbraak van het virus zou kunnen verzachten.

Toerismebranche

Qua bedrijven zitten onder andere luchtvaartbedrijven, reisorganisaties en andere ondernemingen in de toerismebranche in de hoek waar de klappen vallen. De Amerikaanse reisbranche meldde dat de ticketverkoop ruim 9 procent onder het niveau van een jaar eerder ligt. Luchtvaartbedrijven verloren in doorsnee al tot een vijfde aan waarde.

Aan die verliesbeurt is nog geen einde gekomen. American Airlines, 's werelds grootste luchtvaartconcern, daalde bijna 4 procent. Concurrenten Delta Airlines en Southwest Airlines werden respectievelijk 4 procent en 3,3 procent lager gezet. Online boekingsbedrijven Booking Holdings en Expedia verloren tot 2,2 procent.

Meer uit Financieel

AEX-index begint voorzichtig na nieuw slotrecord

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst begonnen. Beleggers deden het rustig aan, na het bereiken van een nieuw recordniveau op vrijdag. Flinke verliezen in de Amerikaanse techsector, waardoor de techgraadmeter Nasdaq vrijdag ruim 2 procent lager sloot, zorgden voor wat terughoudendheid.

9 minuten geleden
Bondskanselier Merz houdt investeringstop met bedrijfsleven

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz houdt maandag en dinsdag in Berlijn een top met het bedrijfsleven om te praten over meer investeringen in de Duitse economie. Bedrijven in de grootste economie van Europa roepen al langere tijd om lagere kosten voor energie en arbeid en vermindering van regeldruk en belastingen. Merz heeft gezegd hierbij te willen helpen.

1 uur geleden
Baas DNB waarschuwt: klimaatdoel Parijs bijna niet meer haalbaar

MANILA (ANP) - De kans om de opwarming van de aarde te beperken volgens de doelstellingen die zijn afgesproken in het Klimaatakkoord van Parijs, is bijna verkeken. Daarvoor heeft president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen maandag gewaarschuwd.

1 uur geleden
Websites Gall & Gall en Etos weer in de lucht na cyberincident

ZAANDAM (ANP) - De websites van Gall & Gall en Etos zijn sinds zondagavond weer te bezoeken, nadat de sites een week lang onbereikbaar waren door het grote cybersecurity-incident bij moederbedrijf Ahold Delhaize. Klanten kunnen via de websites van de slijterij- en drogisterijketen ook weer bestellingen doen, volgens een woordvoerder.

1 uur geleden
Chinese economie groeit sterker dan verwacht dankzij export

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De economische groei van China is in het derde kwartaal van 2026 versneld tot 4,5 procent op jaarbasis, meldde het Chinese statistiekbureau NBS. In het tweede kwartaal groeide de op een na grootste economie ter wereld met 4,3 procent. Dat was de laagste groei in drie jaar.

1 uur geleden
KVK: forse groei cyberbeveiligingsbedrijven in laatste vijf jaar

DEN HAAG (ANP) - In de afgelopen vijf jaar is het aantal bedrijven dat actief is op het gebied van cyberbeveiliging meer dan verviervoudigd. Dat blijkt uit cijfers uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK) die het ANP heeft geanalyseerd.

4 uur geleden
FT: VS komen met represailles als EU toegang VS-bedrijven beperkt

BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, heeft gezegd dat Europese bedrijven te maken kunnen krijgen met "verwoestende" represailles vanuit Washington. Dat zou het geval zijn als Brussel doorgaat met plannen om de toegang van Amerikaanse ondernemingen tot delen van de Europese markt in te perken. Puzder zei dit tegen de Britse zakenkrant Financial Times.

14 uur geleden