Virtuele toeschouwers bij Deense voetbalclub Aarhus
AARHUS (ANP) - De Deense voetbalcompetitie wordt volgende week donderdag in Aarhus hervat mét fans op de tribune. De supporters mogen als gevolg van de coronacrisis niet fysiek aanwezig zijn, maar ze kunnen hun team virtueel aanmoedigen via Zoom. AGF Aarhus, de club van de Nederlandse verdediger Kevin Diks, plaatst grote schermen langs het veld van het Ceres Park waarop de liveverbinding via Zoom te zien is voor de spelers.
Fans van de nummer 3 van de Deense Superliga kunnen in de webshop van Aarhus een gratis kaartje bemachtigen voor het duel met Randers FC. Ze mogen zelf kiezen in welk vak ze willen 'zitten'. De supporters met een kaartje voor hetzelfde vak worden bij elkaar geplaatst in een Zoom-verbinding. Het is de bedoeling dat de spelers op het veld zo toch aangemoedigd kunnen worden. Er zit wel enige vertraging op de verbinding. Medewerkers van de club houden in de gaten of alle fans op de videoverbinding zich netjes gedragen.
"Dit wordt de eerste wedstrijd in lange tijd. We gaan dat vieren met een historisch digitaal initiatief", zegt directeur Jacob Nielsen van AGF. "We zijn trots dat we als eerste club ter wereld dit gaat doen."
De club uit Aarhus heeft meer initiatieven bedacht om de fans te betrekken. De supporters kunnen een foto van zichzelf op een kartonnen bord laten plaatsen op de tribunes. Ze mogen een paar dagen voor de wedstrijd ook sjaals, vlaggen en tekeningen ophangen in het stadion. Elders in de stad, in het park Tangkrogen, wordt de wedstrijd uitgezonden op een grote scherm in een drive-in bioscoop. Vanuit hun auto kunnen voetbalfans daar het duel bekijken. De toegangsprijs per auto bedraagt ruim 50 euro, seizoenkaarthouders van AGF Aarhus kunnen voor de helft van de prijs naar binnen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
47 minuten geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
53 minuten geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
21 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
22 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
1 dag geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
1 dag geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
1 dag geleden