Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Virtuele toeschouwers bij Deense voetbalclub Aarhus

Virtuele toeschouwers bij Deense voetbalclub Aarhus

AARHUS (ANP) - De Deense voetbalcompetitie wordt volgende week donderdag in Aarhus hervat mét fans op de tribune. De supporters mogen als gevolg van de coronacrisis niet fysiek aanwezig zijn, maar ze kunnen hun team virtueel aanmoedigen via Zoom. AGF Aarhus, de club van de Nederlandse verdediger Kevin Diks, plaatst grote schermen langs het veld van het Ceres Park waarop de liveverbinding via Zoom te zien is voor de spelers.

Fans van de nummer 3 van de Deense Superliga kunnen in de webshop van Aarhus een gratis kaartje bemachtigen voor het duel met Randers FC. Ze mogen zelf kiezen in welk vak ze willen 'zitten'. De supporters met een kaartje voor hetzelfde vak worden bij elkaar geplaatst in een Zoom-verbinding. Het is de bedoeling dat de spelers op het veld zo toch aangemoedigd kunnen worden. Er zit wel enige vertraging op de verbinding. Medewerkers van de club houden in de gaten of alle fans op de videoverbinding zich netjes gedragen.

"Dit wordt de eerste wedstrijd in lange tijd. We gaan dat vieren met een historisch digitaal initiatief", zegt directeur Jacob Nielsen van AGF. "We zijn trots dat we als eerste club ter wereld dit gaat doen."

De club uit Aarhus heeft meer initiatieven bedacht om de fans te betrekken. De supporters kunnen een foto van zichzelf op een kartonnen bord laten plaatsen op de tribunes. Ze mogen een paar dagen voor de wedstrijd ook sjaals, vlaggen en tekeningen ophangen in het stadion. Elders in de stad, in het park Tangkrogen, wordt de wedstrijd uitgezonden op een grote scherm in een drive-in bioscoop. Vanuit hun auto kunnen voetbalfans daar het duel bekijken. De toegangsprijs per auto bedraagt ruim 50 euro, seizoenkaarthouders van AGF Aarhus kunnen voor de helft van de prijs naar binnen.

Meer uit Voetbal

Beukema scoort maar verliest met Napoli van Atalanta

BERGAMO (ANP) - Sam Beukema heeft Napoli met een doelpunt niet aan een resultaat in het uitduel met Atalanta kunnen helpen. De bezoekers uit Napels gingen met 2-1 onderuit in Bergamo.

18 minuten geleden
Mac Allister bezorgt Liverpool met late treffer overwinning

NOTTINGHAM (ANP) - Alexis Mac Allister heeft Liverpool aan een zwaarbevochten uitzege op Nottingham Forest geholpen. De Argentijn maakte in de 97e minuut het winnende doelpunt (0-1).

20 minuten geleden
FC Utrecht speelt in De Galgenwaard gelijk tegen PEC Zwolle

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft zondag met 1-1 gelijkgespeeld tegen PEC Zwolle. Het elftal van Ron Jans heeft al sinds 9 november niet meer in De Galgenwaard gewonnen. FC Utrecht staat op de achtste plaats van de Eredivisie. PEC Zwolle is de nummer 12.

59 minuten geleden
Go Ahead Eagles wint tegen Heracles eerste competitieduel in 2026

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor het eerst in 2026 een competitiewedstrijd gewonnen. De club uit Deventer won in De Adelaarshorst met 4-0 van Heracles Almelo. De Eagles stegen naar de twaalfde plaats. Heracles blijft laatste in de Eredivisie.

1 uur geleden
FC Groningen verliest tegen Twente vijfde competitieduel op rij

ENSCHEDE (ANP) - FC Groningen heeft voor de vijfde keer op rij een competitiewedstrijd verloren. Het elftal van Dick Lukkien ging zondag in Enschede met 2-1 ten onder tegen FC Twente. FC Groningen staat na 24 wedstrijden met 31 punten op de achtste plaats. FC Twente is met 38 punten de nummer 5 van de Eredivisie.

3 uur geleden
Bayern München-verdediger Davies loopt spierblessure op

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan voorlopig geen beroep doen op verdediger Alphonso Davies. De 25-jarige international van Canada kampt met een spierblessure. Dat maakte de koploper van de Bundesliga bekend in een medische update.

8 uur geleden
Messi verliest met Inter Miami eerste wedstrijd van het seizoen

LOS ANGELES (ANP) - Titelverdediger Inter Miami heeft een zware nederlaag geleden in de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen in de Verenigde Staten. De ploeg van sterspeler Lionel Messi ging met 3-0 onderuit bij Los Angeles FC.

9 uur geleden