Virtuele Ronde van Vlaanderen massaal bekeken
BRUSSEL (ANP) - De virtuele Ronde van Vlaanderen heeft voor Belgische begrippen veel kijkers getrokken. De live-uitzending op zondagmiddag op het televisiekanaal Eén trok 613.486 mensen. Dat was een marktaandeel van 56 procent, meldt Sporza. "Dat zijn zeer mooie cijfers voor deze primeur in wielerland."
Online op Sporza.be waren er ook nog eens 140.000 kijkers, die zagen hoe olympisch kampioen Greg Van Avermaet naar de overwinning reed in de virtuele versie van Vlaanderens Mooiste, die vanaf de rollenbank werd bestreden. De virtuele koers werd ook elders in Europa druk bekeken. Sporza meldde dat Zwitserland, Denemarken, Spanje, Frankrijk, Groot-Brittannië, Italië, Nederland en Noorwegen de beelden overnamen voor live-uitzendingen, livestreams en samenvattingen.
"Natuurlijk was het niet hetzelfde als wanneer de échte Ronde zou plaatsvinden, met de hele zondag die stilvalt, spanning die al van ’s ochtends begint op te bouwen en duizenden Vlamingen langs het parcours", zegt Olivier Goris, netmanager van Eén. "Maar, dit was wél een thriller! Met 13 toppers die het méénden, die echt tot de bodem gingen. En met een schitterende winnaar."
"Er was een grote koers- en sporthonger en dat zal wel geholpen hebben", aldus Tomas Van den Spiegel, directeur van Flanders Classics, organisator van de Ronde van Vlaanderen. "We zijn tevreden. Het was de bedoeling om de mensen iets te bieden in deze sportloze tijden. Er is erg goed samengewerkt en dan kan er ook in korte tijd iets moois neergezet worden."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - NOC*NSF zal geen bestuurlijke afvaardiging naar de komende Jeugd Olympische Spelen van Dakar in Senegal sturen. Dat maakte de sportkoepel woensdag bekend op de eigen website. NOC*NSF noemt als redenen het feit dat Rusland onder eigen vlag deelneemt, de Senegalese wetgeving op het gebied van lhbtiq+-rechten en de hoge kosten.
8 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Wielrenner Dylan van Baarle heeft woensdag bij een trainingsongeluk een breuk in zijn pols opgelopen. Het seizoen van de 34-jarige Nederlander is daarmee voorbij. Dat meldt zijn ploeg Soudal Quick-Step op de eigen website.
9 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse baanwielrenners zijn nog niet onder de indruk van de olympische piste van de Spelen van Los Angeles in 2028. "Afgelopen zomer zijn we een week naar LA geweest om de baan te verkennen, maar die voelt heel klein en compact. Het is niks vergeleken hier met Omnisport", zei vijfvoudig olympisch kampioen Harrie Lavreysen tijdens een persmoment langs de wielerbaan in Apeldoorn.
12 uur geledenŠENČUR (ANP) - De Sloveense wielrenner Primož Roglič is in eigen land voor het eerst Europees kampioen tijdrijden geworden. De 36-jarige routinier was in Šenčur op het parcours van 22,1 kilometer sneller dan de Fransen Bruno Armirail en Maxime Decomble. De Nederlander Sjoerd Bax eindigde op de 23e plaats.
12 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er na zijn zeldzame nederlagen op de sprint dit jaar extra op gebrand er tijdens de WK volgende week in Shanghai weer te staan. De vijfvoudig olympisch kampioen slaat de kilometer tijdrit over om zo vol voor prolongatie van zijn sprinttitel te gaan. Op dat onderdeel was de 29-jarige Brabander sinds 2019 ongeslagen, maar dit jaar verloor hij zowel op de EK als in de wereldbeker.
12 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft de Nederlandse ploeg niet aan de eerste medaille kunnen helpen op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan). De Europese kampioene verloor in de klasse tot 63 kilogram de strijd om het brons van Enkhriilen Lkhagvatogoo uit Mongolië.
13 uur geledenŠENČUR (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser is voor de vijfde keer in haar carrière Europees kampioen tijdrijden geworden. De Zwitserse wereldkampioene tijdrijden was in Slovenië 23 seconden sneller dan Demi Vollering, de wereldkampioene op de weg. Juliette Berthet uit Frankrijk, ploeggenote van Vollering bij FDJ United-Suez, werd derde op 1.09 minuut. De andere Nederlandse deelnemer, Lieke Nooijen, werd tiende op 2.40 minuten van de winnares.
14 uur geleden