
Virtuele Ronde van Vlaanderen massaal bekeken
BRUSSEL (ANP) - De virtuele Ronde van Vlaanderen heeft voor Belgische begrippen veel kijkers getrokken. De live-uitzending op zondagmiddag op het televisiekanaal Eén trok 613.486 mensen. Dat was een marktaandeel van 56 procent, meldt Sporza. "Dat zijn zeer mooie cijfers voor deze primeur in wielerland."
Online op Sporza.be waren er ook nog eens 140.000 kijkers, die zagen hoe olympisch kampioen Greg Van Avermaet naar de overwinning reed in de virtuele versie van Vlaanderens Mooiste, die vanaf de rollenbank werd bestreden. De virtuele koers werd ook elders in Europa druk bekeken. Sporza meldde dat Zwitserland, Denemarken, Spanje, Frankrijk, Groot-Brittannië, Italië, Nederland en Noorwegen de beelden overnamen voor live-uitzendingen, livestreams en samenvattingen.
"Natuurlijk was het niet hetzelfde als wanneer de échte Ronde zou plaatsvinden, met de hele zondag die stilvalt, spanning die al van ’s ochtends begint op te bouwen en duizenden Vlamingen langs het parcours", zegt Olivier Goris, netmanager van Eén. "Maar, dit was wél een thriller! Met 13 toppers die het méénden, die echt tot de bodem gingen. En met een schitterende winnaar."
"Er was een grote koers- en sporthonger en dat zal wel geholpen hebben", aldus Tomas Van den Spiegel, directeur van Flanders Classics, organisator van de Ronde van Vlaanderen. "We zijn tevreden. Het was de bedoeling om de mensen iets te bieden in deze sportloze tijden. Er is erg goed samengewerkt en dan kan er ook in korte tijd iets moois neergezet worden."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tallon Griekspoor heeft ook de samenwerking met zijn coach Dennis Sporrel beëindigd. De nummer 35 van de wereld en zijn trainer zijn "samen tot de conclusie gekomen dat het niet meer werkt", bevestigt Sporrel. "We hebben mooie maanden gehad en daar ben ik dankbaar voor."
6 minuten geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de eerste partij na zijn dopingschorsing gewonnen. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in de tweede ronde van het masterstoernooi van Rome de Argentijn Mariano Navone in twee sets: 6-3 6-4. De 23-jarige Sinner treft in de derde ronde Jesper de Jong.
13 uur geledenTIRANA (ANP) - Joshua Tarling heeft de tweede etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 21-jarige Brit van Ineos Grenadiers was de beste in de individuele tijdrit over 13,7 kilometer met start en finish in Tirana, de hoofdstad van Albanië. Tarling bleef de Sloveen Primoz Roglic 1 seconde voor. De Australiër Jay Vine werd derde.
17 uur geledenROME (ANP) - Tennisster Iga Swiatek is vroegtijdig uitgeschakeld op het WTA-toernooi van Rome. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de derde ronde van de Amerikaanse Danielle Collins: 6-1 7-5.
17 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Marc Márquez (Ducati) heeft ook de sprintrace gewonnen in de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. De zesvoudig wereldkampioen won tot dusver alle zes sprintraces in dit seizoen.
17 uur geledenGUANGZHOU (ANP) - De atletes op de 4x100 meter estafette hebben op de World Relays in het Chinese Guangzhou de finale gehaald. Dat betekent dat het Nederlandse sprintkwartet zich heeft gekwalificeerd voor de WK atletiek in september in Tokio.
18 uur geledenROME (ANP) - Jesper de Jong heeft met een mooie overwinning op Alejandro Davidovich Fokina de derde ronde van het tennistoernooi van Rome bereikt. De 24-jarige Haarlemmer was veel te sterk voor de Spanjaard, de nummer 26 van de wereldranglijst. De Jong gunde zijn opponent slechts twee games: 6-0 6-2.
18 uur geleden