Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Virtuele 'Ronde' houdt wielrenner Teunissen van tuinieren af

Virtuele 'Ronde' houdt wielrenner Teunissen van tuinieren af

ROSMALEN (ANP) - Mike Teunissen moet er eigenlijk om lachen. De wielrenner van Jumbo-Visma fietst zondag thuis op de zogenoemde Tacx-trainer een virtuele versie van de Ronde van Vlaanderen en heeft gemerkt dat ook dit alternatief enorm aanslaat bij met name Belgische wielerfans. "Ja, het is het enige echte sportnieuws op dit moment. Het is groot, ik schrok zelfs een beetje toen ik de namen van de andere deelnemers zag."

Dertien profwielrenners plaatsen zondag thuis hun fiets zonder achterwiel in een moderne versie van een rollerbank, die computergestuurd het ware koersen nabootst. Het is als meedoen aan een computerspel, maar dan met serieuze fysieke inspanningen.

"Als je virtueel over kasseien rijdt, voel je de trillingen. Bergop is de weerstand groter, terwijl je in het wiel van een ander minder vermogen hoeft weg te trappen." Teunissen, vorig jaar drager van de gele trui in de Tour de France, ziet het koersverloop op een computerscherm voor zich. De Belgische zender Sporza zendt de wedstrijd, waar ook onder anderen Greg Van Avermaet, Remco Evenepoel, Michael Matthews en Wout van Aert aan meedoen, live uit.

Vlaamse wegen

Je moet wat, in coronatijden. Het geldt ook voor Teunissen, die in de bloei van zijn carrière natuurlijk liever echt over Vlaamse wegen had gereden. "In het begin was het best raar. Nu zouden de wedstrijden worden verreden waar je vanaf november mee bezig bent geweest. Maar aan de andere kant heb ik het al wel een plek gegeven. Er spelen nu gewoon zaken die veel belangrijker zijn dan sport."

Teunissen reed eind februari nog de Omloop Het Nieuwsblad. Het voelt als maanden geleden. "Ik train natuurlijk nog wel, maar heb nu tijd voor andere dingen, een beetje tuinieren bijvoorbeeld." Totdat de organisatoren van de Ronde van Vlaanderen belden met hun plan. "De graszoden moeten even wachten", lacht de geboren Limburger, die zelf niet al te vaak van de fietssimulator gebruik maakt. "Maar deze week was ik druk aan het testen. Ook bijvoorbeeld om te kijken of de camera werkt die hier is geplaatst."

De laatste 32 kilometer van de Vlaamse klassieker staan zondag op het programma. In de media spreken Belgische renners er over alsof het de koers van het jaar is. Teunissen noemt het ook een manier om wat aandacht voor de sponsor te pakken. "We gaan ook nog een teambespreking houden met Wout (Van Aert) en ploegleider Grischa Niermann. Die is nu ook in het virtuele racen gedoken en heeft misschien nog wat tips." Hij vraagt zich tegelijkertijd af of een tactisch plan zin heeft. "Ik denk dat het een soort tijdrit wordt. Er zullen renners meteen volle bak vertrekken en dan is het ieder voor zich."

Meer uit Sport

Italiaan Bettiol wint dertiende etappe Giro d'Italia

VERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.

1 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar winst in Veenendaal-Veenendaal

VEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.

1 uur geleden
Wiebes wint ook tweede etappe in Ronde van Burgos in de sprint

BODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.

1 uur geleden
Van Westering sluit tot Spelen aan bij zwemselectie in Eindhoven

NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.

6 uur geleden
Basketballers New York winnen weer in finale Eastern Conference

NEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.

7 uur geleden
NASCAR-icoon Busch (41) overleden aan ziekte

CONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.

9 uur geleden
Uitspraken Verstappen wijzen op langer verblijf in Formule 1

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.

18 uur geleden