Virtuele 'Ronde' houdt wielrenner Teunissen van tuinieren af
ROSMALEN (ANP) - Mike Teunissen moet er eigenlijk om lachen. De wielrenner van Jumbo-Visma fietst zondag thuis op de zogenoemde Tacx-trainer een virtuele versie van de Ronde van Vlaanderen en heeft gemerkt dat ook dit alternatief enorm aanslaat bij met name Belgische wielerfans. "Ja, het is het enige echte sportnieuws op dit moment. Het is groot, ik schrok zelfs een beetje toen ik de namen van de andere deelnemers zag."
Dertien profwielrenners plaatsen zondag thuis hun fiets zonder achterwiel in een moderne versie van een rollerbank, die computergestuurd het ware koersen nabootst. Het is als meedoen aan een computerspel, maar dan met serieuze fysieke inspanningen.
"Als je virtueel over kasseien rijdt, voel je de trillingen. Bergop is de weerstand groter, terwijl je in het wiel van een ander minder vermogen hoeft weg te trappen." Teunissen, vorig jaar drager van de gele trui in de Tour de France, ziet het koersverloop op een computerscherm voor zich. De Belgische zender Sporza zendt de wedstrijd, waar ook onder anderen Greg Van Avermaet, Remco Evenepoel, Michael Matthews en Wout van Aert aan meedoen, live uit.
Vlaamse wegen
Je moet wat, in coronatijden. Het geldt ook voor Teunissen, die in de bloei van zijn carrière natuurlijk liever echt over Vlaamse wegen had gereden. "In het begin was het best raar. Nu zouden de wedstrijden worden verreden waar je vanaf november mee bezig bent geweest. Maar aan de andere kant heb ik het al wel een plek gegeven. Er spelen nu gewoon zaken die veel belangrijker zijn dan sport."
Teunissen reed eind februari nog de Omloop Het Nieuwsblad. Het voelt als maanden geleden. "Ik train natuurlijk nog wel, maar heb nu tijd voor andere dingen, een beetje tuinieren bijvoorbeeld." Totdat de organisatoren van de Ronde van Vlaanderen belden met hun plan. "De graszoden moeten even wachten", lacht de geboren Limburger, die zelf niet al te vaak van de fietssimulator gebruik maakt. "Maar deze week was ik druk aan het testen. Ook bijvoorbeeld om te kijken of de camera werkt die hier is geplaatst."
De laatste 32 kilometer van de Vlaamse klassieker staan zondag op het programma. In de media spreken Belgische renners er over alsof het de koers van het jaar is. Teunissen noemt het ook een manier om wat aandacht voor de sponsor te pakken. "We gaan ook nog een teambespreking houden met Wout (Van Aert) en ploegleider Grischa Niermann. Die is nu ook in het virtuele racen gedoken en heeft misschien nog wat tips." Hij vraagt zich tegelijkertijd af of een tactisch plan zin heeft. "Ik denk dat het een soort tijdrit wordt. Er zullen renners meteen volle bak vertrekken en dan is het ieder voor zich."
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
16 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
16 uur geledenHULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
19 uur geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
20 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
23 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
1 dag geleden