Virtuele Gold Race voor profs en liefhebbers
VALKENBURG (ANP) - Gefietst over Limburgse heuvels wordt er niet zondag, maar ook de Amstel Gold Race kent een alternatieve versie waaraan zowel profs als liefhebbers kunnen deelnemen. Via het platform Bkool kan iedereen zondag de finale van de Limburgse klassieker fietsen.
"We hebben er alles aangedaan om het Amstel Gold Race-weekend toch op alternatieve wijze door te laten gaan. Met de virtuele Amstel Gold Race richten we ons op iedereen die de uitdaging aan wil gaan, zowel de toerfietsers als de profrenners", zegt koersdirecteur Leo van Vliet, die een parcours van 26 kilometer heeft laten tekenen. "Het wordt geen wedstrijd, maar een gezamenlijke toertocht. Het is niet heel lang, maar de venijnige klimmetjes uit de finale van de Amstel Gold Race zitten er allemaal in." Van Vliet heeft de toezegging dat ook een aantal profrenners thuis op de rollenbank stapt. Om deel te nemen, is bezit van een interactieve hometrainer noodzaak.
De kans dat de Amstel Gold Race, uitgesteld vanwege de coronacrisis, dit jaar nog op een andere datum kan plaatsvinden is onzeker. De organisatie gaat voor een volledig wielerweekend met een mannen- en vrouwenkoers plus de toerversie op zaterdag.
Meer uit Sport
ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de kwalificatie voor de sprintrace bij de Dutch Grand Prix. Daarmee lijkt het erop dat de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 nog niet de snelheid heeft voor een glorieus afscheid in Zandvoort. De coureur van Red Bull start zaterdag in de sprintrace vanaf de derde startrij.
59 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Jannik Sinner doet niet mee aan de US Open, het laatste grandslamtoernooi van het jaar dat op 30 augustus begint. De Italiaanse nummer 1 van de wereld heeft een knieblessure.
2 uur geledenTHE GREAT ORME (ANP) - Wielrenster Kimberley Le Court heeft de derde etappe van de Ronde van Groot-Brittannië op haar naam geschreven. De renster uit Mauritius van AG Insurance-Soudal kwam in Wales na een rit over ruim 104 kilometer tussen Mold en The Great Orme, in de buurt van de plaats Llandudno, alleen over de streep.
2 uur geledenCELLES (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan is al snel na de start van de derde etappe van de Renewi Tour afgestapt. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek, de winnaar van de eerste etappe, was donderdag in de tweede rit betrokken bij een zware valpartij.
4 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen heeft in de vrije training bij de laatste Dutch Grand Prix in Zandvoort de elfde tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 en drievoudig winnaar in de Noord-Hollandse duinen slaagde er niet in een snelle ronde te rijden op het 4,26 kilometer lange circuit.
4 uur geledenMOLD (ANP) - Wielrenster Lotte Kopecky staat vrijdag niet meer aan de start voor de derde etappe van de Ronde van Groot-Brittannië. De 30-jarige Belgische van SD Worx - Protime is niet fit genoeg voor de rit over ruim 104 kilometer tussen Mold en de Great Orme Tramway in Llandudno.
5 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Jan Lammers gunt Max Verstappen zondag de overwinning in de laatste Dutch Grand Prix op het circuit van Zandvoort. "Ik zou dat de mooiste traktatie vinden. Zo'n afscheid zou geweldig zijn", zegt de sportief directeur tegen het ANP.
5 uur geleden