Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Viroloog Koopmans verwacht nieuwe coronagolf

Viroloog Koopmans verwacht nieuwe coronagolf

ROTTERDAM (ANP) - Viroloog Marion Koopmans van het Erasmus MC verwacht de komst van een tweede coronagolf naar ons land. "Hoe groot die is, dat hebben we voor een deel met ons eigen gedrag in de hand", zegt Koopmans in een interview met het AD. De adviseur van het kabinet sluit zich aan bij twee topexperts in Duitsland, die waarschuwen voor een tweede coronagolf, die mogelijk nog krachtiger is dan de eerste.

Koopmans denkt dat de mate waarin Nederlanders zich aan de adviezen houden meespeelt. "Als je kijkt naar voorgaande grieppandemieën, dan verwacht je het wel. Maar we hebben nog nooit in de historie een pandemie gehad waarbij zoveel maatregelen zijn genomen, en zo nadrukkelijk gestuurd werd op het gedrag van mensen. Je weet niet in hoeverre we daarmee onheil kunnen voorkomen. Of en hoeveel nieuwe golven er komen, hangt ook af van de mate waarin de mensen immuun worden voor het virus. Dat is ook al iets wat we nog niet weten. Is iedereen die het gehad heeft permanent immuun, dan zal het meevallen. Is niemand immuun, dan blijf je met grote golven te maken krijgen. Het onderzoek dat op veel plaatsen wordt gedaan, gaat hopelijk belangrijke informatie opleveren."

Meer uit Binnenland

Asielzoekers met vermogen of inkomen moeten meebetalen aan zorg

DEN HAAG (ANP) - Asielzoekers met eigen vermogen of een inkomen moeten gaan meebetalen aan hun zorgkosten. Minister van Asiel en Migratie Marjolein Faber schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat dit een van de versoberingen van de asielzoekersopvang is.

35 minuten geleden
Paaspop opent deuren en geeft startschot buitenfestivalseizoen

SCHIJNDEL (ANP) - Met het openen van de festivalpoorten heeft Paaspop in het Brabantse Schijndel vrijdag ook meteen het festivalseizoen geopend. Het driedaagse Paaspop is traditiegetrouw het eerste Nederlandse buitenfestival van het jaar.

3 uur geleden
Kabinet wil eigen AI-faciliteit, maar heeft er nu geen geld voor

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat Nederland een eigen AI-faciliteit krijgt, waar bedrijven en onderzoeksinstellingen nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie kunnen ontwikkelen en testen. Maar daar is momenteel geen geld voor op de betrokken ministeries. Dat melden de ministers Dirk Beljaarts (Economische Zaken, PVV) en Eppo Bruins (Wetenschap, NSC) en staatssecretaris Zsolt Szabó (Digitalisering, PVV) in een Kamerbrief.

3 uur geleden
Verdachte drie maanden langer vast in moordzaak Peter R. de Vries

AMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige man die betrokken zou zijn bij de criminele organisatie achter de moord op Peter R. de Vries, moet drie maanden langer in de cel blijven. Dat heeft de rechtbank Amsterdam bevolen.

3 uur geleden
Faber verwacht dat achterstand huisvesten statushouders oploopt

DEN HAAG (ANP) - Minister Marjolein Faber van Asiel en Migratie verwacht dat het aantal statushouders dat in een asielzoekerscentrum wacht op een huis dit jaar oploopt. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de PVV-minister dat het eind vorig jaar om 12.000 mensen ging en dat dit aantal nog oploopt.

4 uur geleden
Ex-advocaat Taghi blijft vast, voorarrest met 60 dagen verlengd

AMSTERDAM (ANP) - Het voorarrest van de voormalig advocaat van Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi is vrijdag verlengd. De raadkamer van de rechtbank Amsterdam besloot vrijdag dat Vito Shukrula nog zestig dagen in hechtenis moet blijven.

5 uur geleden
OCW haalt geld bij onderwijs weg voor tegenvallers op begroting

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) bezuinigt de komende jaren tientallen miljoenen op het mbo, hbo en wo. Met dat geld moeten onder meer ICT-problemen bij de Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO) en een tegenvaller in het aantal leerlingen worden gedekt.

5 uur geleden