Viroloog Fauci bekvecht met Republikeinse senatoren
WASHINGTON (ANP) - De bekende Amerikaanse viroloog Anthony Fauci heeft dinsdag tijdens een hoorzitting in het Congres enkele verhitte woordenwisselingen gevoerd met Republikeinse senatoren. Zo zei Fauci, wiens microfoon nog aanstond na een interactie met senator Roger Marshall, over hem: "Wat een idioot, Jezus Christus."
Aanleiding voor Fauci's verzuchting was de opzichtig vijandige ondervraging door Marshall, die van de 81-jarige Fauci als "best betaalde overheidsfunctionaris'" wilde weten of hij zijn financiën en investeringen wil prijsgeven. Fauci antwoordde dat hij dit al meer dan dertig jaar doet en zei vervolgens: "U bent zo slecht geïnformeerd. Het is buitengewoon."
Fauci was als belangrijkste medisch adviseur van president Joe Biden opgeroepen om in de Senaat te getuigen over de pandemie. Andere opgeroepen topfunctionarissen waren directeur Rochelle Walenksy van de Amerikaanse gezondheidsdienst CDC en Janet Woodcock van de geneesmiddelenautoriteit FDA.
Conservatieve politici hebben Fauci de afgelopen maanden herhaaldelijk aangevallen, onder meer vanwege zijn nadrukkelijke steun voor verplichte mondkapjes, vaccinaties en andere coronamaatregelen. Een van Fauci's luidste criticasters is senator Rand Paul, een corona-scepticus die weigert zich te laten inenten. Tijdens de hoorzitting koppelde Fauci de herhaaldelijke aanvallen van de senator op zijn persoon aan de recente arrestatie van een Californische man die toegegeven heeft dat hij Fauci wilde vermoorden.
Paul hield tijdens de zitting Fauci "als hoofdarchitect" van de Amerikaanse Covid-aanpak verantwoordelijk voor 450.000 doden. Daarop zei de viroloog tegen de Senaat: "Als mensen leugens over mij vertellen, is het niet gek dat mijn leven wordt bedreigd en dat mijn familie en mijn kinderen worden lastiggevallen met obscene telefoontjes."
Maandag zijn ziekenhuisopnames van Covid-patiënten in de VS naar een recordhoogte van 145.982 gestegen, waarmee het eerdere record van ongeveer 142.000 uit januari 2021 teniet werd gedaan. De VS zijn in absolute aantallen het zwaarst door Covid-19 getroffen land ter wereld, met meer dan 840.000 doden.
Meer uit Buitenland
MANDAN (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechtbank heeft een boete voor Greenpeace gehalveerd naar 345 miljoen dollar (292 miljoen euro). De milieuorganisatie kreeg vorig jaar een megaboete voor betrokkenheid bij protesten tegen de aanleg van een oliepijpleiding in de staat North Dakota.
1 uur geledenMALMÖ (ANP) - De verdachte drone die donderdag door Zweden werd neergehaald, was inderdaad van Russische komaf. Dat bevestigt de Zweedse defensieminister Pål Jonson op X. De drone vloog in de buurt van het Franse vliegdekschip Charles de Gaulle, dat Malmö bezoekt. De minister noemt de inbreuk op het Zweedse luchtruim "ernstig en onverantwoord".
4 uur geledenSTAVANGER (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft een 17-jarige jongen gearresteerd die een aanslag had willen plegen op een NAVO-basis, meldt de Noorse omroep NRK. Hij wordt verdacht van een jihadistisch motief, omdat hij eerder zijn steun heeft uitgesproken voor terreurgroep Islamitische Staat.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat er mogelijk een "vriendelijke overname" van Cuba komt. Hij verduidelijkte niet wat hij daarmee bedoelt, maar dat zou mogelijk betekenen dat de Cubaanse regering moet instemmen met een machtsoverdracht aan de Verenigde Staten.
5 uur geledenMILAAN (ANP/DPA/AFP) - Een tramontsporing heeft in de Italiaanse stad Milaan twee mensen het leven gekost. Ook zijn ongeveer veertig anderen gewond geraakt. Een van hen is volgens de brandweer in kritieke toestand.
5 uur geledenCHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton had geen idee van de misstanden die zedendelinquent Jeffrey Epstein beging, zei hij in een openingsverklaring die hij ook op X deelt. Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over Epstein. "Als ik ook maar enig idee had gehad van wat hij deed, zou ik hem zelf hebben aangegeven."
6 uur geledenCHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over zijn banden met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Clinton is meermaals opgedoken in vrijgegeven documenten over Epstein, al zijn er geen aanwijzingen voor concrete misstanden.
7 uur geleden