Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Virginia Giuffre blij dat misbruikzaak tegen Andrew mag doorgaan

Virginia Giuffre blij dat misbruikzaak tegen Andrew mag doorgaan

NEW YORK (ANP) - Virginia Giuffre is blij dat de rechter in New York heeft bepaald dat ze haar misbruikzaak tegen prins Andrew mag doorzetten. Dat laat haar advocaat namens zijn cliënte weten aan Britse media.

Giuffre (38) zegt dat de prins haar in 2001 op 17-jarige leeftijd heeft misbruikt. Ze vertelde in 2019 tijdens een interview met de BBC dat ze als tiener naar het Verenigd Koninkrijk was gebracht om seks te hebben met Andrew. Giuffre was toen in het gezelschap van de steenrijke zedendelinquent Jeffrey Epstein, die bevriend was met de zoon van de Britse koningin.

Ghislaine Maxwell, een vertrouwelinge van Epstein, heeft volgens Giuffre gezegd dat "ik voor Andrew moest doen wat ik voor Jeffrey deed". Ze zou zich "ziek" hebben gevoeld toen ze dat hoorde. "Ik had het gewoon niet verwacht van royalty", verklaarde de vrouw, die naar eigen zeggen later op de avond seks had met Andrew in een huis van Maxwell.

Emotionele schade

Giuffre diende vorig jaar een klacht in en eist een schadevergoeding van Andrew vanwege de emotionele schade die ze door het vermeende misbruik heeft opgelopen. De prins probeerde een eventuele procedure te voorkomen. Volgens zijn advocaten heeft Giuffre geen zaak omdat ze in 2009 een deal had gesloten met Epstein.

In die overeenkomst staat dat ze een half miljoen dollar heeft gekregen en in ruil daarvoor geen klachten meer mag indienen tegen Epstein en zijn entourage. De rechter oordeelde woensdag echter dat die overeenkomst geen belemmering vormt en dat Giuffre haar zaak mag doorzetten.

Schikking

Andrew, die alle beschuldigingen ontkent, wordt niet strafrechtelijk vervolgd en kan nog onder een rechtszaak uitkomen. De prins zou bijvoorbeeld kunnen schikken met Giuffre. Al is hij dat volgens ingewijden niet van plan.

Het Britse koningshuis wil niet op het nieuws reageren. Een woordvoerder van Buckingham Palace liet aan de BBC weten geen uitspraken te doen over een juridische procedure die nog niet is afgerond.

Meer uit Buitenland

Franse oud-minister krijgt politiebescherming om banden Epstein

PARIJS (ANP/DPA) - De voormalige Franse minister van Cultuur, Jack Lang, heeft politiebescherming gekregen naar aanleiding van bedreigingen op sociale media vanwege zijn banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat melden Franse media.

5 minuten geleden
Buckingham Palace steunt politie in onderzoek naar Andrew

LONDEN (ANP) - Buckingham Palace is bereid de politie te helpen in de zaak rond de beschuldigingen aan het adres van Andrew Mountbatten-Windsor. Dat heeft het paleis maandagavond bekendgemaakt in een verklaring namens de Britse koning Charles.

45 minuten geleden
VS en Armenië sluiten deal voor nucleaire samenwerking

TBILISI (ANP/RTR) - Armenië en de Verenigde Staten zijn overeengekomen samen te werken in de civiele nucleaire sector. Washington probeert hiermee de banden met de voormalige bondgenoot van Rusland aan te halen, enkele maanden nadat de Amerikanen hebben bemiddeld bij een vredesakkoord tussen Armenië en buurland Azerbeidzjan.

1 uur geleden
Mexico stuurt geen olie meer naar Cuba, maar wel humanitaire hulp

MEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG) - Mexico heeft olieleveringen aan Cuba stopgezet vanwege de dreiging met sancties door Donald Trump. Dat zei de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag. Ze beloofde wel door te gaan met het sturen van humanitaire hulp naar het met een brandstoftekort kampende Caribische eiland.

2 uur geleden
Starmer heeft weer lucht na steun van kabinetsleden

LONDEN (ANP) - De kabinetsleden van de Britse premier Keir Starmer hebben hun steun voor hem uitgesproken. Dat geeft de premier weer lucht, nadat de leider van de Labour-partij in Schotland, Anas Sarwar, tot zijn aftreden had opgeroepen. Dat melden Britse media zoals de BBC.

2 uur geleden
Maxwell weigert te antwoorden op vragen van Amerikaans parlement

WASHINGTON (ANP) - Ghislaine Maxwell, die jarenlang de vertrouwelinge was van de veroordeelde Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft maandag geweigerd te antwoorden op de vragen van een commissie in het Amerikaanse Congres. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.

3 uur geleden
Europese Rekenkamer kritisch over plannen nieuw EU-landbouwbeleid

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) is uiterst kritisch over het voorstel van de Europese Commissie voor het gemeenschappelijk landbouwbeleid in de nieuwe meerjarenbegroting 2028-2034. Duidelijkheid, voorspelbaarheid en eerlijkheid zijn essentieel voor een landbouwbeleid dat boeren en plattelandsgemeenschappen echt ondersteunt, maar dat ontbreekt, vatte ERK-lid Iliana Ivanova maandag de kritiek samen.

4 uur geleden