Virginia Giuffre blij dat misbruikzaak tegen Andrew mag doorgaan
NEW YORK (ANP) - Virginia Giuffre is blij dat de rechter in New York heeft bepaald dat ze haar misbruikzaak tegen prins Andrew mag doorzetten. Dat laat haar advocaat namens zijn cliënte weten aan Britse media.
Giuffre (38) zegt dat de prins haar in 2001 op 17-jarige leeftijd heeft misbruikt. Ze vertelde in 2019 tijdens een interview met de BBC dat ze als tiener naar het Verenigd Koninkrijk was gebracht om seks te hebben met Andrew. Giuffre was toen in het gezelschap van de steenrijke zedendelinquent Jeffrey Epstein, die bevriend was met de zoon van de Britse koningin.
Ghislaine Maxwell, een vertrouwelinge van Epstein, heeft volgens Giuffre gezegd dat "ik voor Andrew moest doen wat ik voor Jeffrey deed". Ze zou zich "ziek" hebben gevoeld toen ze dat hoorde. "Ik had het gewoon niet verwacht van royalty", verklaarde de vrouw, die naar eigen zeggen later op de avond seks had met Andrew in een huis van Maxwell.
Emotionele schade
Giuffre diende vorig jaar een klacht in en eist een schadevergoeding van Andrew vanwege de emotionele schade die ze door het vermeende misbruik heeft opgelopen. De prins probeerde een eventuele procedure te voorkomen. Volgens zijn advocaten heeft Giuffre geen zaak omdat ze in 2009 een deal had gesloten met Epstein.
In die overeenkomst staat dat ze een half miljoen dollar heeft gekregen en in ruil daarvoor geen klachten meer mag indienen tegen Epstein en zijn entourage. De rechter oordeelde woensdag echter dat die overeenkomst geen belemmering vormt en dat Giuffre haar zaak mag doorzetten.
Schikking
Andrew, die alle beschuldigingen ontkent, wordt niet strafrechtelijk vervolgd en kan nog onder een rechtszaak uitkomen. De prins zou bijvoorbeeld kunnen schikken met Giuffre. Al is hij dat volgens ingewijden niet van plan.
Het Britse koningshuis wil niet op het nieuws reageren. Een woordvoerder van Buckingham Palace liet aan de BBC weten geen uitspraken te doen over een juridische procedure die nog niet is afgerond.
Meer uit Buitenland
RIGA (ANP/DPA) - Letland heeft de bouw van een hek langs de hele grens met Rusland afgerond. De regering in Riga had daartoe besloten na de Russische inval in Oekraïne. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Rihards Kozlovskis vormt Rusland ook een bedreiging voor Letland en moet de grens daarom goed bewaakt worden.
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De wederopbouw in de Gazastrook zal volgens de Amerikaanse president Donald Trump binnenkort beginnen. Trump ontvangt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en zei bij zijn aankomst dat hij ook hoopt dat de volgende fase van het staakt-het-vuren snel zal ingaan.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - De VS hebben een aanmeerplek in Venezuela aangevallen waar drugstransporten zouden worden voorbereid. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump in reactie op vragen van journalisten voorafgaand aan zijn ontmoeting met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in zijn resort Mar-a-Lago. Volgens Trump zou er een "flinke explosie" hebben plaatsgevonden. Bewijs voor zijn claim leverde hij niet, noch details. Desgevraagd wilde Trump geen antwoord geven op de vraag welke instantie verantwoordelijk was voor de vermeende aanval.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag opnieuw gebeld met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Volgens het Witte Huis was het een "positief" gesprek. Een dag eerder had Trump de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontvangen om te praten over de vredesonderhandelingen.
4 uur geledenNOVGOROD (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne heeft geprobeerd het buitenverblijf van de Russische president Vladimir Poetin in Novgorod aan te vallen. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov volgens staatspersbureau Interfax. Hij zegt dat Moskou daarom zijn standpunt in de vredesonderhandelingen met Oekraïne zal herzien.
5 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney staat vlak voor de jaarwisseling stil bij de dodelijke aanslag op Bondi Beach. Een uur voor 2026 wordt een minuut stilte gehouden en wordt een menora geprojecteerd op de Sydney Harbour Bridge, waar het nieuwe jaar traditioneel met een grote vuurwerkshow wordt ingeluid.
6 uur geledenSAINT-TROPEZ (ANP/AFP) - De Franse filmster en activiste Brigitte Bardot wordt volgens een vriendin "in alle eenvoud en nederigheid" begraven in haar tuin aan zee. In Frankrijk woedt een discussie over de uitvaart van de beroemdheid, omdat ze op latere leeftijd rechtse denkbeelden verspreidde en politica Marine Le Pen enthousiast heeft gesteund. Verscheidene rechtse politici willen dat president Macron een nationaal eerbetoon organiseert.
8 uur geleden