Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Virgin Orbit hard omlaag op Wall Street na faillissementsaanvraag

Virgin Orbit hard omlaag op Wall Street na faillissementsaanvraag

NEW YORK (ANP) - Virgin Orbit, het ruimtevaartbedrijf van de bekende Britse zakenman en miljardair Richard Branson, is dinsdag dik 22 procent omlaag gedoken op de beurzen in New York. Het bedrijf heeft faillissement aangevraagd, nadat het niet is gelukt om geld te vinden om de activiteiten voort te kunnen zetten. De onderneming raakte in de financiële problemen na een mislukte lancering van een ruimteraket begin dit jaar.

Tesla liet daarentegen een herstel zien van bijna 2 procent. Maandag verloor het aandeel van de producent van elektrische auto's nog 6 procent na de publicatie van verkoopcijfers in het eerste kwartaal van dit jaar. Beleggers vreesden dat het bedrijf de prijzen verder moet gaan verlagen om de verkoop aan te jagen. Maar inmiddels lijken de markten alweer enigszins gerustgesteld.

Ook de onlinemarktplaats voor handgemaakte en vintage producten Etsy was dinsdag gewild bij beleggers. Het aandeel klom zo'n 5 procent na een gunstig beleggingsrapport van investeringsbank Piper Sandler.

Bankencrisis niet voorbij

Bankaandelen als JPMorgan Chase, Goldman Sachs en Bank of America leverden daarentegen tot bijna 1 procent in. Volgens Jamie Dimon, topman van zakenbank JPMorgan Chase, is de bankencrisis nog niet voorbij. "En zelfs als het achter ons ligt, zullen er nog jaren gevolgen van zijn", schreef hij in een brief aan aandeelhouders. Toch zei Dimon dat het lang niet zo erg is als tijdens de financiële crisis van 2008.

De brief komt op een moment dat beleggers zoeken naar aanwijzingen over de toestand van het financiële systeem en de impact van de recente problemen bij banken op de dagelijkse gang van zaken bij financiële instellingen. Het algehele sentiment op Wall Street was in de vroege handel licht negatief. De Dow-Jonesindex noteerde 0,1 procent in de min op 33.574 punten. De breder samengestelde S&P 500 zakte ook 0,1 procent, tot 4122 punten, en technologiebeurs Nasdaq daalde 0,2 procent tot 12.165 punten.

Verder liet de koers van de euro een lichte stijging zien ten opzichte van de dollar. De olieprijzen zetten daarnaast hun opmars voort, na de forse stijging maandag. De OPEC+ wil met de productieverlaging van meer dan een miljoen vaten per dag vanaf mei de prijzen stutten. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,1 procent meer op 81,34 dollar. Brentolie werd 0,9 procent duurder op 85,70 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Magnum-topman vindt dat oprichter Ben & Jerry's moet loslaten

LONDEN (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) haalt vlak voor de beursgang van het ijsbedrijf uit naar Ben Cohen, een van de oprichters van dochteronderneming Ben & Jerry's. Cohen moet dat merk loslaten en "overdragen aan een nieuwe generatie", zei TMICC-topman Peter ter Kulve tegen de krant Financial Times (FT).

13 uur geleden
Macron dreigt China met heffingen om handelsoverschot met EU

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft China gedreigd met importheffingen als het Aziatische land zijn handelsoverschot met de Europese Unie niet verkleint. Dat heeft hij na afloop van een bezoek aan China gezegd in een interview met de zakenkrant Les Echos.

14 uur geleden
Indiase toezichthouder eist uitleg Elbers voor chaos bij IndiGo

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart heeft de Nederlandse topman van IndiGo, Pieter Elbers, 24 uur de tijd gegeven om met een verklaring te komen voor de grote chaos bij die luchtvaartmaatschappij. IndiGo schrapte de afgelopen dagen duizenden vluchten in India door roosterproblemen. Die gaten in de planning ontstonden nadat de wettelijk verplichte rusttijden voor piloten waren verruimd.

17 uur geleden
Musk pleit voor afschaffing van EU na hoge boete voor X

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.

1 dag geleden
India grijpt in na chaos op luchthavens door problemen IndiGo

MUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.

1 dag geleden
Koperprijs stijgt naar recordhoogte door hamsteringen in VS

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.

1 dag geleden
Schrijversvakbond: blokkeer overname Warner Bros. door Netflix

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.

1 dag geleden