Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Virgin Galactic vliegt voor het eerst in 2 jaar richting ruimte

Virgin Galactic vliegt voor het eerst in 2 jaar richting ruimte

TRUTH OR CONSEQUENCES (ANP) - Virgin Galactic, het ruimtevaartbedrijf van zakenman Richard Branson, heeft zijn eerste bemande vlucht richting de ruimte in ongeveer twee jaar tijd uitgevoerd. Een vaartuig ging donderdag naar de rand van de dampkring, met zes Virgin-medewerkers als testpiloten aan boord.

Bij Virgin zitten de passagiers in een ruimtevliegtuig dat onder een draagvliegtuig hangt. Samen stegen ze op vanaf ruimtebasis Spaceport America in de staat New Mexico. Na het opstijgen, op ongeveer 13,5 kilometer hoogte, liet het vliegtuig het ruimtevaartuig vallen. De motor ging aan en het toestel steeg naar zo'n 87 kilometer hoogte met ongeveer 3600 kilometer per uur, bijna drie keer de snelheid van het geluid. Op de grens van de ruimte waren de bemanningsleden een paar minuten gewichtloos. Ze zagen de kromming van de aarde en de grens tussen onze planeet en de oneindigheid van het heelal. Daarna keerde het toestel door de zwaartekracht terug naar de aarde.

Volgens Virgin Galactic zijn de testvluchten afgerond met de missie van donderdag. Het bedrijf wil zich nu voorbereiden op de eerste commerciële vlucht, die gepland staat voor eind juni.

Vlucht uit koers

In juli 2021 ging Branson zelf met zo'n raketaangedreven vliegtuig van zijn bedrijf richting de ruimte. De excentrieke zakenman hoopte dat dit het begin van een winstgevend project zou worden. Virgin wilde de tickets naar de ruimte voor enkele honderdduizenden dollars per stuk verkopen. Bij de vlucht van Branson bleek het toestel echter uit koers te zijn geraakt. Daarom lag het ruimtevaartprogramma een tijdje stil.

Branson is verwikkeld in een concurrentiestrijd met SpaceX van Elon Musk en Blue Origin van Jeff Bezos. Zij willen allemaal toeristische vluchten naar de ruimte verkopen. Musk heeft een toeristische rondvlucht naar de maan verkocht aan een Japanse miljardair. SpaceX en Blue Origin zijn daarnaast betrokken bij het ruimtevaartprogramma van de Amerikaanse overheid. Woensdag viel definitief het doek voor een ander ruimtevaartbedrijf van Branson, Virgin Orbit.

Meer uit Buitenland

Hechtenis van verdachte schietpartij bij Parijs opgeheven

TRAPPES (ANP/AFP) - De hechtenis van de verdachte van een schietpartij bij Parijs is om psychiatrische redenen opgeheven, meldt de antiterrorismeafdeling van het Franse OM. Er vindt nu psychiatrisch onderzoek plaats. Door het geweld van vrijdag viel een dode en raakten vijf mensen gewond.

27 minuten geleden
Brand in het Adelaarsnest 's nachts opgelaaid

BERCHTESGADEN (ANP/DPA) - De brand in het voormalige theehuis van Adolf Hitler, bekend als het Adelaarsnest, is in de nachtelijke uren opgelaaid. Het heeft "opnieuw kamerhoog gebrand", aldus de Duitse politie. De brandweer rukte uit en bluste de brand.

1 uur geleden
Plunderingen en brandstichting in centrum van Barcelona

BARCELONA (ANP) - In het centrum van Barcelona hebben jongeren zaterdagmiddag en -avond winkels geplunderd en containers en auto's in brand gestoken. Dat melden verschillende Spaanse media, waaronder El Confidencial.

3 uur geleden
Israël sluit Westoever af tijdens verkiezingen dinsdag

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Westelijke Jordaanoever wordt afgesloten tijdens de parlementaire verkiezingen in Israël dinsdag. Dat kondigde het Israëlische leger in de nacht van zaterdag op zondag aan.

4 uur geleden
Politie Lissabon ontruimt tentenkamp woonprotest

LISSABON (ANP/RTR) - De politie in de Portugese hoofdstad Lissabon heeft in de nacht van zaterdag op zondag in het centrum van de stad een tentenkamp van een woonprotest ontruimd.

4 uur geleden
Explosies op vliegveld Riyaad

RIYAAD (ANP/AFP) - Op het vliegveld van de Saudische hoofdstad Riyaad waren zondag explosies te horen, juist toen het weer open zou gaan na aanvallen van de Jemenitische Houthi's.

4 uur geleden
Obama geeft Trump de schuld van stijging kosten levensonderhoud

CLEVELAND (ANP/AFP) - De voormalige Amerikaanse president Barack Obama heeft tijdens een rally voor Democratische kandidaten voor de midtermverkiezingen in Ohio en Michigan ernstige kritiek geleverd op president Donald Trump.

9 uur geleden