Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Virgin Galactic vliegt voor het eerst in 2 jaar richting ruimte

Virgin Galactic vliegt voor het eerst in 2 jaar richting ruimte

TRUTH OR CONSEQUENCES (ANP) - Virgin Galactic, het ruimtevaartbedrijf van zakenman Richard Branson, heeft zijn eerste bemande vlucht richting de ruimte in ongeveer twee jaar tijd uitgevoerd. Een vaartuig ging donderdag naar de rand van de dampkring, met zes Virgin-medewerkers als testpiloten aan boord.

Bij Virgin zitten de passagiers in een ruimtevliegtuig dat onder een draagvliegtuig hangt. Samen stegen ze op vanaf ruimtebasis Spaceport America in de staat New Mexico. Na het opstijgen, op ongeveer 13,5 kilometer hoogte, liet het vliegtuig het ruimtevaartuig vallen. De motor ging aan en het toestel steeg naar zo'n 87 kilometer hoogte met ongeveer 3600 kilometer per uur, bijna drie keer de snelheid van het geluid. Op de grens van de ruimte waren de bemanningsleden een paar minuten gewichtloos. Ze zagen de kromming van de aarde en de grens tussen onze planeet en de oneindigheid van het heelal. Daarna keerde het toestel door de zwaartekracht terug naar de aarde.

Volgens Virgin Galactic zijn de testvluchten afgerond met de missie van donderdag. Het bedrijf wil zich nu voorbereiden op de eerste commerciële vlucht, die gepland staat voor eind juni.

Vlucht uit koers

In juli 2021 ging Branson zelf met zo'n raketaangedreven vliegtuig van zijn bedrijf richting de ruimte. De excentrieke zakenman hoopte dat dit het begin van een winstgevend project zou worden. Virgin wilde de tickets naar de ruimte voor enkele honderdduizenden dollars per stuk verkopen. Bij de vlucht van Branson bleek het toestel echter uit koers te zijn geraakt. Daarom lag het ruimtevaartprogramma een tijdje stil.

Branson is verwikkeld in een concurrentiestrijd met SpaceX van Elon Musk en Blue Origin van Jeff Bezos. Zij willen allemaal toeristische vluchten naar de ruimte verkopen. Musk heeft een toeristische rondvlucht naar de maan verkocht aan een Japanse miljardair. SpaceX en Blue Origin zijn daarnaast betrokken bij het ruimtevaartprogramma van de Amerikaanse overheid. Woensdag viel definitief het doek voor een ander ruimtevaartbedrijf van Branson, Virgin Orbit.

Meer uit Buitenland

Twee Flotilla-activisten blijven langer in Israëlische cel

ASJKELON (ANP/AFP) - Twee activisten van de Global Sumud Flotilla zijn voorgeleid in Israël. De rechter heeft hun detentie met twee dagen verlengd.

1 uur geleden
Rubio naar Vaticaan na ruzie tussen Trump en de paus

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.

4 uur geleden
Israël beveelt vertrek uit elf dorpen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.

5 uur geleden
Trump: fors meer dan 5000 militairen weg uit Duitsland

WEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.

12 uur geleden
Trump: nieuwe luchtaanvallen op Iran mogelijk

WEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.

13 uur geleden
Jordanië voert luchtaanvallen uit in Syrië tegen drugshandel

DAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.

13 uur geleden
Illegale rave in Frankrijk trekt tienduizenden feestgangers

BOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.

15 uur geleden