Virgil van Dijk: heel veel klopte bij ons
LEICESTER (ANP) - Virgil van Dijk wil pas juichen als Liverpool de Engelse titel binnen heeft. De 'Reds' zetten op 'Boxing Day' wel weer een stap richting het eerste kampioenschap sinds 1990 door met 4-0 te winnen bij de eerste achtervolger, Leicester City. "Vorig seizoen verloren we maar één keer, maar werden we nog steeds geen kampioen", zei de verdediger bij Ziggo Sport. "We doen het dus wedstrijd voor wedstrijd en zullen tot de laatste speeldag alles geven."
Liverpool vergrootte de voorsprong op Leicester tot dertien punten en heeft bovendien een duel minder gespeeld. "We wisten dat het een hartstikke zware wedstrijd zou worden. Zij zijn vol vertrouwen, ze spelen goed voetbal en hebben een spits die aardig in vorm is. Maar we hebben ze goed geanalyseerd en heel veel klopte bij ons vandaag", aldus Van Dijk.
De Brabantse verdediger won dit jaar met Liverpool de Champions League, de Europese Supercup en het WK voor clubs. Met Oranje kwalificeerde de captain zich voor het EK. "Ja, 2019 is een uitstekend jaar geweest. Hopelijk wordt 2020 nóg beter."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het eerst dit Eredivisieseizoen puntenverlies geleden. In de zesde speelronde eindigde de thuiswedstrijd tegen het gepromoveerde Willem II in 1-1. AZ blijft voorlopig koploper in de competitie met 16 punten. Willem II heeft zijn tweede punt van het seizoen gepakt.
43 minuten geledenZÜRICH (ANP/AFP) - De locatie van de finale van het wereldkampioenschap voetbal in 2030 wordt pas op een later moment bepaald. Dat zegt de FIFA vrijdag in een reactie op de woorden van de voorzitter van de Marokkaanse voetbalbond, Fouzi Lekjaa.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetbalwedstrijden worden meteen definitief gestaakt als er vuurwerk naar het veld of andere tribunes wordt gegooid of geschoten. Het competitiebestuur heeft dat in het protocol opgenomen, meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid na een overleg met onder meer de KNVB en de politie.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft 47 fans een stadionverbod opgelegd. Het gaat om supporters die zich op 23 augustus misdroegen bij de uitwedstrijd tegen SC Cambuur. Zeven supporters van Cambuur raakten gewond toen uit het vak van Feyenoord veel vuurwerk werd afgestoken.
11 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Het is onduidelijk of Oranje-international Nathan Aké bij Fenerbahçe nog een hoofdtrainer heeft. Ismail Kartal, coach van de Turkse voetbalclub, kondigde na het Champions League-duel met AS Roma (1-1) donderdagavond zijn ontslag aan. Clubvoorzitter Aziz Yildirim sprak het nieuws over zijn vertrek echter tegen.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sergio Padt keert terug naar de Eredivisie. De 36-jarige doelman die eerder deze week zijn contract bij het Bulgaarse Ludogorets liet ontbinden, heeft bij FC Utrecht een contract getekend tot medio 2028.
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - AS Roma heeft een punt overgehouden aan het eerste duel in het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini speelde in Istanbul gelijk bij Fenerbahçe, dat voor het eerst sinds achttien jaar weer meedoet aan het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams. Het werd 1-1.
1 dag geleden