Vion ontkent varkensvlees op Chinese markt te dumpen
BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion in Boxtel stelt dat er geen sprake is van dumping van Europese varkensvleesproducten op de Chinese markt. Daarmee reageert het Brabantse bedrijf op het nieuws dat het centraal staat in een onderzoek van de Chinese overheid. Beijing verdenkt de ondernemingen van dumping, het tegen een kunstmatig lage prijs verkopen van producten op de Chinese markt.
Vion verwijst naar een reactie van de Centrale Organisatie voor de Vleessector (COV), die de belangen behartigt van werkgevers in de Nederlandse vleesindustrie. Voorzitter Laurens Hoedemaker van de COV zegt er alle vertrouwen in te hebben dat het onderzoek van China zal uitwijzen dat er geen sprake is van dumping. "We hopen de wederzijds voordelige samenwerking met China voort te zetten, zodat we de Chinese consument kunnen voorzien van hoogwaardige, veilige en duurzame varkensvleesproducten uit Europa", zegt hij.
Het Chinese ministerie van Handel heeft donderdag bekendgemaakt drie bedrijven uit de Europese Unie centraal te stellen in een onderzoek naar dumping. Naast Vion zijn dat het Deense Danish Crown en het Spaanse Litera Meat. Het onderzoek zelf werd vorige maand al aangekondigd. Danish Crown meldde eerder "volledig toegewijd en transparant" mee te werken.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met verliezen geëindigd. Beleggers wachtten verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog af, die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen namen verder toe.
8 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Deze maand zijn tot nu toe slechts 77 schepen door de Straat van Hormuz gevaren, blijkt uit cijfers van het maritieme databedrijf Lloyd's List. Dat is een forse daling vergeleken met een jaar geleden. Volgens het bedrijf ging het tussen 1 en 11 maart vorig jaar nog om 1229 doortochten.
9 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Installatiebedrijf Feenstra, een van de grootste installateurs in Nederland, waarschuwt consumenten voor nepmonteurs die mensen voor duizenden euro's oplichten. Feenstra meldt op zijn website een "zeer sterke toename" te zien van mensen die denken dat iemand van het bedrijf aan de deur staat. Maar in werkelijkheid betalen zij nepmonteurs honderden tot zelfs duizenden euro's voor werkzaamheden die niet of slecht worden uitgevoerd, aldus het bedrijf.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag iets hoger gesloten. Beleggers bleven zich zorgen maken over de Iranoorlog die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen stegen verder, uit angst over de aanvoer uit het Midden-Oosten.
12 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China waardeert de "positieve signalen" die het nieuwe Nederlandse kabinet heeft afgegeven over de betrekkingen met China en is bereid de communicatie en wederzijds vertrouwen te verdiepen. Dit heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi gezegd, die vrijdag met zijn Nederlandse evenknie Tom Berendsen heeft gebeld.
12 uur geleden