Vinted ligt onder vuur om schenden Europese privacyregels
VILNIUS (ANP/BLOOMBERG) - Vinted.com, de Litouwse app voor de verkoop van tweedehands kleding en spullen, wordt doorgelicht door Europese privacytoezichthouders. Verkopers van het platform hebben geklaagd dat ze een gescande kopie van hun identiteitsbewijs moesten opsturen als ze hun geld wilden.
"Na het ontvangen van een significant aantal klachten hebben de privacywaakhonden van Frankrijk, Litouwen en Polen besloten de handen ineen te slaan om de website te controleren op het naleven van de Europese privacyregels", meldt CNIL, de Franse waakhond, in een verklaring op de website. De toezichthouders bekijken de wettelijke basis waarop er gevraagd wordt om een identiteitsbewijs. Ook onderzoeken ze de procedure en criteria die Vinted.com hanteert om accounts te blokkeren en hoelang het platform gebruikersgegevens bewaart.
Volgens CNIL is de Litouwse waakhond leidend in het onderzoek omdat het bedrijf achter Vinted, Vinted UAB, zetelt in Litouwen. Vinted is in meerdere Europese landen actief, waaronder Nederland. Om die reden is een gezamenlijke werkgroep opgetuigd om de klachten te onderzoeken. Het verplicht opsturen van een kopie van een identiteitsbewijs is tegen de Europese privacyregels.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten het aantal controles op de import van voedsel opschroeven, als het aan Brussel ligt. De Europese Commissie presenteert dinsdag een plan waarin staat dat ze het aantal controles op voedselveiligheid en -kwaliteit wil verdubbelen in landen buiten de EU waaruit voedsel wordt geïmporteerd. Ook wil de Commissie dat lidstaten zelf vaker (33 procent meer) controleren of het voedsel dat via hun grenzen binnenkomt aan de voedselkwaliteitseisen van de Unie voldoet.
10 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het bedrijf dat de TurkStream-pijpleiding tussen Rusland en Turkije beheert, verhuist van Nederland naar Hongarije. Dat zei de Hongaarse buitenlandminister Péter Szijjártó tijdens zijn bezoek aan Moskou.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het Duitse autoconcern BMW krijgt een nieuwe bestuursvoorzitter. Milan Nedeljkovic, de huidige productiechef, neemt in mei volgend jaar de hoogste functie over van topman Oliver Zipse (61). Zijn contract loopt dan af. Nedeljkovic krijgt de ingewikkelde taak om BMW verder door het elektrificatieproces van het concern te loodsen.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Internationale luchtvaartmaatschappijen verwachten in 2026 in totaal 5,2 miljard passagiers te vervoeren. Dat is een nieuw record, meldt de internationale brancheorganisatie voor de luchtvaart IATA. Ook verwachten wereldwijde luchtvaartmaatschappijen volgend jaar een recordwinst van 41 miljard dollar (ruim 35 miljard euro).
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De Europese Commissie gaat onderzoek doen naar Google en mogelijke schendingen van concurrentieregels bij overviews die worden gemaakt met behulp van kunstmatige intelligentie (AI). Dit zijn door AI gemaakte samenvattingen die bovenaan zoekresultaten verschijnen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wolters Kluwer en RELX behoorden dinsdag tot de stijgers op de Amsterdamse beurs. De twee dataleveranciers werden door Deutsche Bank op de kooplijst gezet. Beleggers bleven verder voorzichtig in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank begint later op de dag aan zijn tweedaagse beleidsvergadering en zal naar verwachting woensdag de rente in de Verenigde Staten opnieuw verlagen om de grootste economie ter wereld te ondersteunen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisaties pleiten voor minder forse loonsverhogingen in nieuwe cao's dan in de afgelopen jaren. Bedrijven dreigen door de oplopende loonkosten te weinig geld over te houden voor investeringen en innovatie, stellen de AWVN, VNO-NCW en MKB-Nederland. In plaats van "forse generieke" cao-afspraken willen ze overeenkomsten waarbij meer aandacht is voor variabele beloningen. Die kunnen oplopen als de prestaties goed zijn, maar in mindere tijden zit de werkgever niet met hoge kosten.
4 uur geleden