Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vinted krijgt privacyboete om verwerken gegevens gebruikers

Vinted krijgt privacyboete om verwerken gegevens gebruikers

DEN HAAG (ANP) - Kledingverkoopplatform Vinted moet een boete van bijna 2,4 miljoen euro betalen, omdat het bedrijf de Europese privacyregels heeft overtreden. De boete is opgelegd door de privacywaakhond van Litouwen, de VDAI. Die houdt toezicht, omdat Vinted in dat land is gevestigd.

Volgens de autoriteiten in Litouwen heeft Vinted gebruikers niet goed uitgelegd wat het deed met hun persoonsgegevens. Daarnaast reageerden de beheerders verkeerd op verzoeken van gebruikers die wilden dat Vinted hun gegevens zou verwijderen. Zij moesten uitleggen waarom ze wilden dat Vinted hun gegevens zou verwijderen, terwijl dat helemaal niet hoeft. Als zo'n verzoek werd afgewezen, legde Vinted ook niet goed uit waarom.

Uit het onderzoek bleek ook dat Vinted aan 'shadow banning' deed. Sommige gebruikers werden zonder bericht geblokkeerd. Daardoor konden ze Vinted ook niet meer vragen om hun gegevens te verwijderen.

Duitsland

Litouwen begon het onderzoek na klachten van Vinted-gebruikers uit Polen en Frankrijk. Volgens de Nederlandse toezichthouder, de Autoriteit Persoonsgegevens, kwamen er later ook meldingen uit Nederland. Ook de waakhonden van Duitsland en Spanje waren betrokken bij het onderzoek.

Vinted heeft nog niet gereageerd op de boete. Het bedrijf kan naar de rechter stappen om de straf aan te vechten. Het platform heeft naar eigen zeggen ruim 100 miljoen gebruikers in meer dan twintig landen.

Meer uit Binnenland

WHO: ziekste patiënten naar Nederland voor behandeling

GENÈVE (ANP) - Hulpverleners zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bezig met het weghalen van twee ernstig zieke patiënten van het Nederlandse cruiseschip Hondius, om ze vervolgens over te brengen naar Nederland voor behandeling. De zieken verkeren volgens infectieziektendirecteur Maria Van Kerkhove in stabiele toestand. Op het schip was een uitbraak van het hantavirus.

45 minuten geleden
Wageningen45: militairen uit 25 landen liepen in Vrijheidsdefilé

WAGENINGEN (ANP) - Voor het Vrijheidsdefilé in Wageningen stonden dinsdagmiddag de toeschouwers weer "rijen dik" mee te kijken, zegt een woordvoerder van de organisatie Wageningen45. Naast veteranen uit de Tweede Wereldoorlog liepen er ook militairen uit 25 landen mee met de militaire optocht, aldus de organisatie.

1 uur geleden
Medische experts gaan cruiseschip inspecteren

MADRID (ANP) - Een team van epidemiologen gaat dinsdagmiddag het cruiseschip Hondius inspecteren. "Dit zal helpen bij beslissingen over de repatriëringsprocessen en de route van het schip", meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid na overleg met de Wereldgezondheidsorganisatie.

2 uur geleden
Splinter Chabot focust op hoop in 5 mei-lezing, ondanks verruwing

UTRECHT (ANP) - Valt er vandaag écht iets te vieren? Die vraag stond centraal in de 5 meilezing die schrijver en presentator Splinter Chabot dinsdag uitsprak in de Domkerk in Utrecht. Volgens Chabot nemen donkerte, verharding en verruwing in onze samenleving en in de wereld verder toe. Ook vraagt hij zich af hoe vrij mensen zijn als ze voorzichtig moeten zijn met het ophangen van een regenboogvlag of Palestijnse vlag en hoeveel vrijheid er is als uit onderzoek blijkt dat het antisemitisme toeneemt.

4 uur geleden
WHO: virus heeft zich misschien verspreid aan boord van schip

GENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) denkt dat aan boord van het Nederlandse schip Hondius mensen elkaar kunnen hebben aangestoken met het hantavirus. Dat zou ook gebeurd kunnen zijn met het Nederlandse echtpaar dat is overleden, zei een deskundige van de WHO. Het staat nog niet vast; de WHO "werkt met die aanname". Het schip vaart volgens de WHO richting de Canarische Eilanden.

4 uur geleden
Alle demonstranten dodenherdenking weer op vrije voeten

AMSTERDAM (ANP) - Alle dertien demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Dat meldt de politie dinsdag. De groep wordt verdacht van het overtreden van de wet openbare manifestaties, zo werd eerder bekendgemaakt.

7 uur geleden
Nederland geeft overtollige gevangenisbussen aan Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Twintig Nederlandse gevangenisbussen krijgen een tweede leven in Oekraïne. Het gevangeniswezen in het Oost-Europese land staat door de oorlog met Rusland onder druk en heeft de voertuigen nodig om het werk te blijven uitvoeren. Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) heeft de eerste vier bussen in Lviv overgedragen.

7 uur geleden