Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vinted krijgt privacyboete om verwerken gegevens gebruikers

Vinted krijgt privacyboete om verwerken gegevens gebruikers

DEN HAAG (ANP) - Kledingverkoopplatform Vinted moet een boete van bijna 2,4 miljoen euro betalen, omdat het bedrijf de Europese privacyregels heeft overtreden. De boete is opgelegd door de privacywaakhond van Litouwen, de VDAI. Die houdt toezicht, omdat Vinted in dat land is gevestigd.

Volgens de autoriteiten in Litouwen heeft Vinted gebruikers niet goed uitgelegd wat het deed met hun persoonsgegevens. Daarnaast reageerden de beheerders verkeerd op verzoeken van gebruikers die wilden dat Vinted hun gegevens zou verwijderen. Zij moesten uitleggen waarom ze wilden dat Vinted hun gegevens zou verwijderen, terwijl dat helemaal niet hoeft. Als zo'n verzoek werd afgewezen, legde Vinted ook niet goed uit waarom.

Uit het onderzoek bleek ook dat Vinted aan 'shadow banning' deed. Sommige gebruikers werden zonder bericht geblokkeerd. Daardoor konden ze Vinted ook niet meer vragen om hun gegevens te verwijderen.

Duitsland

Litouwen begon het onderzoek na klachten van Vinted-gebruikers uit Polen en Frankrijk. Volgens de Nederlandse toezichthouder, de Autoriteit Persoonsgegevens, kwamen er later ook meldingen uit Nederland. Ook de waakhonden van Duitsland en Spanje waren betrokken bij het onderzoek.

Vinted heeft nog niet gereageerd op de boete. Het bedrijf kan naar de rechter stappen om de straf aan te vechten. Het platform heeft naar eigen zeggen ruim 100 miljoen gebruikers in meer dan twintig landen.

Meer uit Binnenland

Voor het eerst in weken minder dan 2000 asielzoekers in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is gezakt tot onder de 2000. Sinds eind januari is dat maar twee keer gebeurd. In de afgelopen weken zijn meerdere tijdelijke opvanglocaties geopend om de druk op het aanmeldcentrum te verminderen.

2 minuten geleden
Brand 't Harde nog niet bedwongen, wind en hotspots 'zorgpunt'

'T HARDE (ANP) - De natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland is nog niet bedwongen. Her en der zijn zogenoemde hotspots, warme plekken in de grond, die kunnen oplaaien. Bovendien gaat het donderdagavond waarschijnlijk harder waaien, wat het vuur kan aanwakkeren. Een brandweerwoordvoerder noemt die combinatie "een zorgpunt" en zegt dat het sein brand meester daarom nog niet kan worden gegeven.

23 minuten geleden
Brand op Oirschotse Heide, naast militair terrein

OIRSCHOT (ANP) - Op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is donderdag een natuurbrand uitgebroken. Dat meldt de Veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De oorzaak is nog niet bekend. Het gebied dat in brand staat is momenteel ongeveer 100 bij 100 meter groot, vergelijkbaar met twee voetbalvelden.

40 minuten geleden
Nog onduidelijk of oefening Defensie oorzaak van natuurbrand was

NUNSPEET (ANP) - Het is nog niet duidelijk of de Defensieoefening op het legerterrein 't Harde heeft geleid tot de grote natuurbrand op de Veluwe. Dat zegt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee. "Onderzoek ter plaatse is nog niet mogelijk zolang de brand niet geblust is. Uiteraard zijn we al wel gestart met het horen van betrokkenen en onderzoek dat zich niet in het natuurgebied afspeelt."

59 minuten geleden
Wegen Elburg weer open ondanks brand 't Harde, Eperweg wel dicht

ELBURG (ANP) - In de gemeente Elburg zijn bijna alle wegen weer vrijgegeven die woensdag als gevolg van de uitzonderlijk grote natuurbrand in 't Harde werden afgesloten. De Eperweg is wel nog dicht, meldt een woordvoerder van de gemeente. Dat is hoogstwaarschijnlijk zo om de hulpdiensten, die nog volop bezig zijn met blussen, de ruimte te geven.

2 uur geleden
Brandweer focust op 'hotspots' bij natuurbrand 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer zet momenteel in op zogenoemde "hotspots" bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein in 't Harde. Dit zijn volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio warme plekken in de ondergrond die in combinatie met de wind weer kunnen ontbranden. "Daar wordt nu door ons brandweerpersoneel op ingezet."

2 uur geleden
Verbod om water uit sloten te halen in delen Brabant om droogte

BREDA (ANP) - In delen van Midden- en West-Brabant mag sinds donderdagochtend geen water uit beken en sloten meer gehaald worden. Door de aanhoudende droogte zijn de waterstanden fors gedaald, meldt Waterschap Brabantse Delta. Het zogeheten onttrekkingsverbod geldt voor zeven stroomgebieden.

3 uur geleden