Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vinted krijgt privacyboete om verwerken gegevens gebruikers

Vinted krijgt privacyboete om verwerken gegevens gebruikers

DEN HAAG (ANP) - Kledingverkoopplatform Vinted moet een boete van bijna 2,4 miljoen euro betalen, omdat het bedrijf de Europese privacyregels heeft overtreden. De boete is opgelegd door de privacywaakhond van Litouwen, de VDAI. Die houdt toezicht, omdat Vinted in dat land is gevestigd.

Volgens de autoriteiten in Litouwen heeft Vinted gebruikers niet goed uitgelegd wat het deed met hun persoonsgegevens. Daarnaast reageerden de beheerders verkeerd op verzoeken van gebruikers die wilden dat Vinted hun gegevens zou verwijderen. Zij moesten uitleggen waarom ze wilden dat Vinted hun gegevens zou verwijderen, terwijl dat helemaal niet hoeft. Als zo'n verzoek werd afgewezen, legde Vinted ook niet goed uit waarom.

Uit het onderzoek bleek ook dat Vinted aan 'shadow banning' deed. Sommige gebruikers werden zonder bericht geblokkeerd. Daardoor konden ze Vinted ook niet meer vragen om hun gegevens te verwijderen.

Duitsland

Litouwen begon het onderzoek na klachten van Vinted-gebruikers uit Polen en Frankrijk. Volgens de Nederlandse toezichthouder, de Autoriteit Persoonsgegevens, kwamen er later ook meldingen uit Nederland. Ook de waakhonden van Duitsland en Spanje waren betrokken bij het onderzoek.

Vinted heeft nog niet gereageerd op de boete. Het bedrijf kan naar de rechter stappen om de straf aan te vechten. Het platform heeft naar eigen zeggen ruim 100 miljoen gebruikers in meer dan twintig landen.

Meer uit Binnenland

Cyprus krijgt geel reisadvies na droneaanval

DEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Cyprus is geel geworden. Daarmee maakt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken duidelijk dat er risico's zijn voor mensen die naar het land afreizen.

45 minuten geleden
Advocaten mogen weer met laptop en telefoon gevangenis bezoeken

DEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen weer een laptop en een mobiele telefoon meenemen als ze cliënten in de gevangenis opzoeken. Dat meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) na overleg met de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het nieuwe toegangsbeleid treedt naar verwachting na de zomer in werking.

2 uur geleden
Raadsleden Almere geschokt door zedenverdenking tegen oud-collega

ALMERE (ANP) - Gemeenteraadsleden uit Almere zijn geschokt door de verdenking tegen hun 66-jarige oud-collega Jan B. Maandagochtend werd bekend dat hij ervan wordt verdacht twee kinderen, van 2 en 13 jaar, onzedelijk te hebben betast. Het 2-jarige kind zou hij hebben betast op de eerste dag dat hij als invalkracht op een Amsterdams kinderdagverblijf werkte.

5 uur geleden
Zedenverdachte kinderopvang was raadslid 50PLUS Almere, eerder SP

ALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij daar raadslid voor de SP.

6 uur geleden
Deskundige: Bril had te veel alcohol in bloed tijdens aanrijding

ANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.

6 uur geleden
Reisadvies Saudi-Arabië aangescherpt naar oranje

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor Saudi-Arabië aangescherpt naar oranje. Iran heeft het land meermaals bestookt met raketten en drones, nadat het zelf werd aangevallen door de Verenigde Staten en Israël.

7 uur geleden
Ambassades waarschuwen Nederlanders in Golfstaten: blijf binnen

DOHA (ANP) - De Nederlandse ambassades in Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben Nederlanders opgeroepen om binnen te blijven en de aanwijzingen van de lokale autoriteiten op te volgen. Iran bestookt de landen met raketten en drones, nadat de Verenigde Staten en Israël de aanval hadden geopend.

7 uur geleden