Vinkjes Twitter komen over week terug
SAN FRANCISCO (ANP) - Vanaf eind volgende week kunnen gebruikers van Twitter zich weer inschrijven voor de abonnementsdienst en een vinkje bij hun naam krijgen. Dat heeft Twitter-eigenaar Elon Musk via een tweet laten weten. De geplande lanceringsdatum van 2 december is later dan Musk zelf eerder aangaf.
Daarnaast is er een wijziging in het vinkjessysteem gekomen. Waar voorheen elk gecontroleerd account een blauw vinkje kreeg, komen er nu meerdere kleuren. Bedrijven krijgen een goudkleurig vinkje en overheden een zilverkleurig vinkje. Het blauwe vinkje blijft voorbehouden aan gewone gebruikers waarbij Twitter geen onderscheid zal maken tussen bekendheden en 'gewone' mensen.
Tot Musks overname van Twitter was een blauw vinkje voorbehouden aan accounts die door de berichtendienst waren gecontroleerd. Musk besloot iedereen die 8 dollar per maand wilde betalen voor abonnementsdienst Twitter Blue een blauw vinkje te geven. Die stap leidde tot een enorme chaos toen allerlei mensen dat abonnement namen en zich voordeden als bedrijven, sterren en politici.
Daarop besloot Musk nieuwe inschrijvingen voor de abonnementsdienst op te schorten. Nu stelt hij ook dat alle accounts handmatig zullen worden gecontroleerd voordat ze een vinkje krijgen, wat hij eerder nog niet wilde. Dat is volgens de rijkste man ter wereld "pijnlijk, maar noodzakelijk".
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben toegezegd 40 miljard euro te investeren in Duitsland. Het pakket bestaat onder andere uit geld dat naar de bouw van geavanceerde datacenters gaat, maakten de landen bekend in een gezamenlijke verklaring.
58 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse economie groeit dit jaar veel minder hard dan de regering had verwacht. Naast de hittegolven van afgelopen zomer kampt Frankrijk ook met een verslechterde koopkracht, wat drukt op de uitgaven van consumenten. Daardoor komt de groei dit jaar slechts uit op 0,4 procent, waarschuwt het nationale statistiekbureau Insee.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met verlies gesloten, na de stevige min een dag eerder. De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar de renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) en de almaar stijgende olieprijzen, waarbij Brentolie tot ruim 106 dollar per vat steeg. Daardoor werden de inflatiezorgen nog verder aangewakkerd.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Duizenden werknemers in de metaal- en bouwsector leggen vrijdag verspreid over het land het werk neer uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. De meeste stakers hebben zich aangemeld in de regio's Eindhoven en Velsen-Noord, waar respectievelijk 1500 en 1300 stakers zich hebben aangemeld. Het gaat om voorlopige aantallen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - De president van de Duitse centrale bank, Joachim Nagel, maakt zich zorgen over de opkomst van radicaal-rechts in zijn land. Enkele dagen na de verkiezingsoverwinning van de uiterst rechtse Alternative für Deutschland in deelstaat Saksen-Anhalt waarschuwde hij dat anti-immigratieretoriek ook voor economische tegenwind kan zorgen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met rode cijfers begonnen, na drie verliesdagen op rij. Beleggers bleven voorzichtig door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten en de almaar stijgende olieprijzen. De vrees dat de inflatie verder zal oplopen door de hogere brandstofprijzen en centrale banken de rentes gaan verhogen, zorgde voor terughoudendheid.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De prijs van een vat Brentolie is donderdagmiddag gestegen tot meer dan 105 dollar per vat, waarmee olie uit Europa en het Midden-Oosten de opmars van de afgelopen tijd steeds verder doorzet. De olieprijzen gaan nu al langere tijd omhoog als gevolg van het almaar escalerende geweld in de Iranoorlog.
3 uur geleden