Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vinícius leidt speciale spelerscommissie FIFA tegen racisme

Vinícius leidt speciale spelerscommissie FIFA tegen racisme

BARCELONA (ANP) - De Braziliaanse voetballer Vinícius Júnior van Real Madrid krijgt de leiding in een speciale commissie van wereldvoetbalbond FIFA die racisme wil uitbannen in het voetbal. In de commissie komen spelers te zitten die strengere straffen voor discriminerend gedrag zullen voorstellen. Dat heeft voorzitter Gianni Infantino gezegd in Barcelona, waar hij Vinícius ontmoette.

De snelle aanvaller van Real Madrid was afgelopen seizoen herhaaldelijk mikpunt van racisme tijdens wedstrijden. De 22-jarige speler meldde tien keer een incident bij La Liga. De laatste keer was na de wedstrijd tegen Valencia op 21 mei. Begin deze maand kregen zeven verdachten een boete en straffen opgelegd voor racistische uitingen aan het adres van Vinícius.

"Het voetbal kan niet doorgaan met racisme. De wedstrijden moeten onmiddellijk worden gestopt als het gebeurt. Genoeg is genoeg", zei Infantino na zijn een ontmoeting met de international, die zaterdag met Brazilië in Barcelona tegen Guinee speelt als onderdeel van een antiracismecampagne.

'Van het veld stappen'

"Ik heb Vinícius gevraagd om de groep spelers te leiden die strengere straffen tegen racisme zullen presenteren en die later door alle voetbalautoriteiten over de hele wereld zullen worden geïmplementeerd. We moeten van de spelers horen wat ze nodig hebben om in een veiligere omgeving te kunnen voetballen", aldus Infantino.

De Franse sterspeler Kylian Mbappé pleitte woensdag in een interview met de Italiaanse sportkrant La Gazzetta dello Sport ook voor een hardere aanpak van racisme in het voetbal. "We moeten als spelers allemaal van het veld stappen als het gebeurt. Als we dat doen, dan zal men begrijpen dat het ernstig is", zei hij.

Meer uit Sport

Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

11 minuten geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

51 minuten geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

1 uur geleden
NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

3 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

5 uur geleden
Atlete Felix wil in Amerikaanse estafetteploeg op Spelen 2028

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.

7 uur geleden
Talpa sluit deal met NOS over WK Voetbal 2026

HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.

22 uur geleden