Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vinícius leidt Real Madrid met drie treffers naar winst Supercup

Vinícius leidt Real Madrid met drie treffers naar winst Supercup

RIYAD (ANP) - Real Madrid heeft voor de dertiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Carlo Ancelotti rekende in de finale in Riyad in Saudi-Arabië af met rivaal FC Barcelona: 4-1. Barcelona was een jaar geleden in de eindstrijd nog met 3-1 te sterk voor Real en blijft nu op veertien eindzeges in de Spaanse Supercup staan.

Vinícius Júnior was in het Al-Awwal Park, dat gevuld was met 25.000 toeschouwers, de uitblinker. De Braziliaan maakte voor rust drie doelpunten voor Real. De laatste speler van Real Madrid die dat lukte tegen Barcelona was de Chileen Iván Zamorano in januari 1995.

Real leidde na 10 minuten al met 2-0. Jude Bellingham stuurde Vinícius in de 7e minuut de diepte in. Verdediger Jules Koundé liet een enorme ruimte achter zich en kon de Zuid-Amerikaan niet meer bijhalen. Vinícius omspeelde keeper Iñaki Peña en schoof binnen: 1-0. In de 10e minuut werd de bal opnieuw achter de verdediging van Barcelona gelegd. Dit keer kreeg Rodrygo de ruimte. De aanvaller behield het overzicht en stelde zijn landgenoot Vinícius in staat de bal bij de tweede paal binnen te glijden.

Frenkie de Jong

FC Barcelona, met Frenkie de Jong in de basis, deed na ruim een half uur wat terug. Robert Lewandowski schoot een afvallende bal, vanaf de rand van het zestienmetergebied, fraai binnen (2-1). Vinícius zorgde er nog voor rust voor dat de marge weer twee treffers was. Hij benutte een strafschop, die hij zelf had verdiend na een overtreding van Ronald Araújo.

De tweede helft was minder vermakelijk. Real haalde de spanning in de 64e minuut definitief uit het duel. Rodrygo kreeg de bal ter hoogte van de penaltystip voor zijn voeten en schoot laag over de grond raak (4-1).

Barcelona beëindigde het duel met tien man na een rode kaart (twee keer geel) voor Araújo.

Meer uit Voetbal

Kane voor het eerst verkozen tot beste voetballer ter wereld

LONDEN (ANP) - Harry Kane (33) is maandagavond verkozen tot beste voetballer van de wereld. De spits van Bayern München en Engeland kreeg in Londen de Ballon d'Or uitgereikt voor zijn prestaties in het afgelopen voetbalseizoen. Kane is de eerste Engelse winnaar sinds Michael Owen in 2001.

11 minuten geleden
Spaanse Putellas voor de derde keer beste voetbalster ter wereld

LONDEN (ANP) - Alèxia Putellas is maandagavond voor de derde keer in haar carrière verkozen tot beste voetbalster van de wereld. De Spaanse middenvelder van London City Lionesses, die vorig seizoen voor FC Barcelona speelde, kreeg in Londen de Ballon d'Or Féminin uitgereikt. De drie Nederlandse genomineerden, Esmee Brugts, Kerstin Casparij en Vivianne Miedema, eindigden ruim buiten de top 10.

12 minuten geleden
Godts helpt PSG naar koppositie in thuisduel met Lyon

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft maandagavond in het thuisduel met Olympique Lyon voor het eerst dit seizoen de koppositie in de Ligue 1 gegrepen. In het Parc des Princes werd het 2-0 voor de regerend landskampioen. PSG is nu koploper met 17 punten uit acht duels, 1 punt meer dan Stade Rennais. Lyon blijft steken op 14 punten en is gezakt naar plek 5.

1 uur geleden
Coach Allegri van Napoli twee duels geschorst

NAPELS (ANP) - Napoli-coach Massimiliano Allegri is voor twee wedstrijden geschorst om beledigende opmerkingen en een agressieve houding tegenover de arbitrage in het duel van afgelopen zondag met AS Roma. De tuchtcommissie van de Serie A legde hem deze straf maandag op.

7 uur geleden
Real Madrid bezorgt FC Barcelona eerste competitienederlaag

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft FC Barcelona in El Clásico de eerste nederlaag van het seizoen in de Spaanse competitie bezorgd. In Camp Nou werd het 2-1 voor de bezoekers uit Madrid. Kylian Mbappé scoorde twee keer voor Real, Raphinha maakte het doelpunt van Barcelona.

1 dag geleden
Frenkie de Jong maakt rentree bij FC Barcelona in El Clásico

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zondagavond zijn eerste minuten van het seizoen gemaakt bij FC Barcelona. Hij maakte in de 74e minuut een invalbeurt in El Clásico tegen Real Madrid bij een stand van 1-1. De Jong kwam nog niet in actie door een knieblessure die hij opliep bij het Nederlands elftal tijdens het WK voetbal van afgelopen zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

1 dag geleden
FC Twente gaat AZ voorbij na overwinning in Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - FC Twente heeft de tiende speelronde van de Eredivisie afgesloten met een overwinning op AZ en is de club uit Alkmaar daarmee voorbijgestoken op de ranglijst. In het AFAS Stadion in Alkmaar werd het 0-2. Twente staat nu vierde met 20 punten, evenveel als nummer 5 AZ en nummer 3 PSV. Feyenoord is de koploper met 24 punten.

1 dag geleden