Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vinícius leidt Real Madrid met drie treffers naar winst Supercup

Vinícius leidt Real Madrid met drie treffers naar winst Supercup

RIYAD (ANP) - Real Madrid heeft voor de dertiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Carlo Ancelotti rekende in de finale in Riyad in Saudi-Arabië af met rivaal FC Barcelona: 4-1. Barcelona was een jaar geleden in de eindstrijd nog met 3-1 te sterk voor Real en blijft nu op veertien eindzeges in de Spaanse Supercup staan.

Vinícius Júnior was in het Al-Awwal Park, dat gevuld was met 25.000 toeschouwers, de uitblinker. De Braziliaan maakte voor rust drie doelpunten voor Real. De laatste speler van Real Madrid die dat lukte tegen Barcelona was de Chileen Iván Zamorano in januari 1995.

Real leidde na 10 minuten al met 2-0. Jude Bellingham stuurde Vinícius in de 7e minuut de diepte in. Verdediger Jules Koundé liet een enorme ruimte achter zich en kon de Zuid-Amerikaan niet meer bijhalen. Vinícius omspeelde keeper Iñaki Peña en schoof binnen: 1-0. In de 10e minuut werd de bal opnieuw achter de verdediging van Barcelona gelegd. Dit keer kreeg Rodrygo de ruimte. De aanvaller behield het overzicht en stelde zijn landgenoot Vinícius in staat de bal bij de tweede paal binnen te glijden.

Frenkie de Jong

FC Barcelona, met Frenkie de Jong in de basis, deed na ruim een half uur wat terug. Robert Lewandowski schoot een afvallende bal, vanaf de rand van het zestienmetergebied, fraai binnen (2-1). Vinícius zorgde er nog voor rust voor dat de marge weer twee treffers was. Hij benutte een strafschop, die hij zelf had verdiend na een overtreding van Ronald Araújo.

De tweede helft was minder vermakelijk. Real haalde de spanning in de 64e minuut definitief uit het duel. Rodrygo kreeg de bal ter hoogte van de penaltystip voor zijn voeten en schoot laag over de grond raak (4-1).

Barcelona beëindigde het duel met tien man na een rode kaart (twee keer geel) voor Araújo.

Meer uit Voetbal

Emegha maakt volgens bondscoach Koeman weinig kans op WK

HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.

2 uur geleden
Real Madrid stelt met zege bij Espanyol titel Barcelona uit

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.

2 uur geleden
Dumfries en De Vrij opnieuw kampioen met Internazionale

MILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.

2 uur geleden
Tottenham Hotspur door zege boven degradatiestreep

BIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.

3 uur geleden
PSV Vrouwen op weg naar eerste landstitel

AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.

6 uur geleden
FC Twente ziet AZ in blessuretijd nog langszij komen

ALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.

6 uur geleden
Sparta blijft steken op gelijkspel tegen Go Ahead Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.

6 uur geleden