Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vinícius leidt Real Madrid met drie treffers naar winst Supercup

Vinícius leidt Real Madrid met drie treffers naar winst Supercup

RIYAD (ANP) - Real Madrid heeft voor de dertiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Carlo Ancelotti rekende in de finale in Riyad in Saudi-Arabië af met rivaal FC Barcelona: 4-1. Barcelona was een jaar geleden in de eindstrijd nog met 3-1 te sterk voor Real en blijft nu op veertien eindzeges in de Spaanse Supercup staan.

Vinícius Júnior was in het Al-Awwal Park, dat gevuld was met 25.000 toeschouwers, de uitblinker. De Braziliaan maakte voor rust drie doelpunten voor Real. De laatste speler van Real Madrid die dat lukte tegen Barcelona was de Chileen Iván Zamorano in januari 1995.

Real leidde na 10 minuten al met 2-0. Jude Bellingham stuurde Vinícius in de 7e minuut de diepte in. Verdediger Jules Koundé liet een enorme ruimte achter zich en kon de Zuid-Amerikaan niet meer bijhalen. Vinícius omspeelde keeper Iñaki Peña en schoof binnen: 1-0. In de 10e minuut werd de bal opnieuw achter de verdediging van Barcelona gelegd. Dit keer kreeg Rodrygo de ruimte. De aanvaller behield het overzicht en stelde zijn landgenoot Vinícius in staat de bal bij de tweede paal binnen te glijden.

Frenkie de Jong

FC Barcelona, met Frenkie de Jong in de basis, deed na ruim een half uur wat terug. Robert Lewandowski schoot een afvallende bal, vanaf de rand van het zestienmetergebied, fraai binnen (2-1). Vinícius zorgde er nog voor rust voor dat de marge weer twee treffers was. Hij benutte een strafschop, die hij zelf had verdiend na een overtreding van Ronald Araújo.

De tweede helft was minder vermakelijk. Real haalde de spanning in de 64e minuut definitief uit het duel. Rodrygo kreeg de bal ter hoogte van de penaltystip voor zijn voeten en schoot laag over de grond raak (4-1).

Barcelona beëindigde het duel met tien man na een rode kaart (twee keer geel) voor Araújo.

Meer uit Voetbal

NEC-aanvaller Tadić keert terug bij nationale ploeg Servië

TURIJN (ANP) - NEC-aanvaller Dušan Tadić keert terug bij de nationale ploeg van Servië. Dat bevestigde de 37-jarige recordinternational na afloop van de verloren wedstrijd van de club uit Nijmegen bij Juventus in de Europa League (5-0). Tadić beëindigde zijn internationale carrière na het EK van 2024.

10 minuten geleden
Boycot supportersgroep Feyenoord na stadionverboden om vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - De Feyenoord-supportersgroep De Noordzijde boycot voorlopig als groep de duels van de Rotterdamse club. De groep is boos over de wijze waarop 47 stadionverboden zijn opgelegd door Feyenoord na het vuurwerkgeweld tijdens de uitwedstrijd bij SC Cambuur in augustus. Ook vindt de groep dat er een gebrek aan communicatie is met de club.

46 minuten geleden
Kluivert ook in Europa League trefzeker voor Bournemouth

SAN SEBASTIÁN (ANP) - Justin Kluivert is opnieuw van waarde geweest voor Bournemouth. De 27-jarige Nederlandse aanvaller opende in de uitwedstrijd in de Europa League tegen Real Sociedad in de elfde minuut de score. Bournemouth won het duel met 2-1.

10 uur geleden
NEC lijdt in Europa League kansloze nederlaag tegen Juventus

TURIJN (ANP) - NEC heeft weinig plezier beleefd aan de start van het hoofdtoernooi van de Europa League. De Nijmegenaren gingen in Turijn kansloos onderuit tegen Juventus: 5-0. Bij rust was de stand al 3-0 voor de nummer 6 uit de Italiaanse voetbalcompetitie van vorig seizoen. NEC eindigde zelf als derde in de Eredivisie.

11 uur geleden
Titelhouder Manchester City in League Cup ruim langs Norwich City

MANCHESTER (ANP) - Manchester City staat in de vierde ronde van de League Cup. De titelhouder was veel te sterk voor Norwich City, dat in Engeland op het tweede niveau speelt. Het werd 5-0.

11 uur geleden
PSV'ers Dest en Pepi in Amerikaanse selectie voor oefenduels

FAYETTEVILLE (ANP/AFP) - PSV'ers Sergiño Dest en Ricardo Pepi zijn door voetbalbondscoach Mauricio Pochettino opgenomen in de Amerikaanse selectie voor de komende vier oefenwedstrijden tegen Peru, Chili, Mexico en Canada. Ten opzichte van het voorbije wereldkampioenschap, waar de Amerikanen in eigen land in de achtste finales door België werden uitgeschakeld, zijn nog dertien spelers over.

16 uur geleden
Engelse bond eist inzage in stukken omstreden WK-plan van FIFA

LONDEN (ANP) - De Engelse voetbalbond (FA) heeft een brief gestuurd aan wereldvoetbalbond FIFA met het verzoek om alle documenten rondom het veelbesproken en inmiddels ingetrokken investeringsplan rond het WK vrij te geven. Dat meldt de BBC. Ook wil de FA een schriftelijke verklaring voor de ingetrokken schorsing van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun tijdens het afgelopen WK.

16 uur geleden