Vinícius Júnior schiet Real Madrid naar zege op Sevilla
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de topper tegen Sevilla met 2-1 gewonnen. Vinícius Júnior bezorgde de thuisploeg van coach Carlo Ancelotti vlak voor tijd de winnende treffer. Real Madrid gaat door de zege ruim aan de leiding met 33 punten, vier meer dan Atlético Madrid en Real Sociedad. Sevilla blijft vierde met 28 punten.
De bezoekers uit het zuiden van Spanje kwamen vroeg aan de leiding in Bernabéu. Rafa Mir kopte uit een corner de bal langs doelman Thibaut Courtois. De aanvaller van Sevilla kreeg vlak daarna opnieuw een grote kans, maar deze keer wist de Belgische doelman wel redding te brengen. Na ruim een half uur was er de gelijkmaker van Karim Benzema. Die tikte binnen nadat een schot van Eder Militao via de keeper op de paal was geëindigd.
In de slotfase van de tweede helft zocht Real steeds nadrukkelijker naar de tweede treffer. Uiteindelijk kwam die er via Vinícius die zijn negende competitiedoelpunt van het seizoen maakte. Courtois voorkwam in blessuretijd nog met een knappe redding dat Thomas Delaney gelijk maakte.
FC Barcelona zevende
Atlético Madrid had eerder op de avond zonder al te veel problemen de uitwedstrijd tegen Cádiz gewonnen. In de tweede helft liep de landskampioen uit naar 1-4 door treffers van Thomas Lemar, Antoine Griezmann, Ángel Correa en Matheus Cunha. Anthony Lozano scoorde voor Cádiz.
Real Sociedad had punten verspeeld bij Espanyol. De ploeg, die over anderhalve week PSV ontvangt in het laatste groepsduel uit de Europa League, verloor in Barcelona met 1-0. Sociedad heeft daardoor vier punten minder dan de koploper en heeft al een wedstrijd meer gespeeld.
FC Barcelona, dat zaterdag al met 1-3 won van Villarreal, staat zevende in La Liga. De Catalanen hebben tien punten minder dan Real Madrid.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
4 uur geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
6 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
16 uur geleden