Vinícius Júnior schiet Real Madrid naar zege op Sevilla
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de topper tegen Sevilla met 2-1 gewonnen. Vinícius Júnior bezorgde de thuisploeg van coach Carlo Ancelotti vlak voor tijd de winnende treffer. Real Madrid gaat door de zege ruim aan de leiding met 33 punten, vier meer dan Atlético Madrid en Real Sociedad. Sevilla blijft vierde met 28 punten.
De bezoekers uit het zuiden van Spanje kwamen vroeg aan de leiding in Bernabéu. Rafa Mir kopte uit een corner de bal langs doelman Thibaut Courtois. De aanvaller van Sevilla kreeg vlak daarna opnieuw een grote kans, maar deze keer wist de Belgische doelman wel redding te brengen. Na ruim een half uur was er de gelijkmaker van Karim Benzema. Die tikte binnen nadat een schot van Eder Militao via de keeper op de paal was geëindigd.
In de slotfase van de tweede helft zocht Real steeds nadrukkelijker naar de tweede treffer. Uiteindelijk kwam die er via Vinícius die zijn negende competitiedoelpunt van het seizoen maakte. Courtois voorkwam in blessuretijd nog met een knappe redding dat Thomas Delaney gelijk maakte.
FC Barcelona zevende
Atlético Madrid had eerder op de avond zonder al te veel problemen de uitwedstrijd tegen Cádiz gewonnen. In de tweede helft liep de landskampioen uit naar 1-4 door treffers van Thomas Lemar, Antoine Griezmann, Ángel Correa en Matheus Cunha. Anthony Lozano scoorde voor Cádiz.
Real Sociedad had punten verspeeld bij Espanyol. De ploeg, die over anderhalve week PSV ontvangt in het laatste groepsduel uit de Europa League, verloor in Barcelona met 1-0. Sociedad heeft daardoor vier punten minder dan de koploper en heeft al een wedstrijd meer gespeeld.
FC Barcelona, dat zaterdag al met 1-3 won van Villarreal, staat zevende in La Liga. De Catalanen hebben tien punten minder dan Real Madrid.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
18 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
19 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
20 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
23 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geleden