Vinícius Júnior schiet Real Madrid naar zege op Sevilla
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de topper tegen Sevilla met 2-1 gewonnen. Vinícius Júnior bezorgde de thuisploeg van coach Carlo Ancelotti vlak voor tijd de winnende treffer. Real Madrid gaat door de zege ruim aan de leiding met 33 punten, vier meer dan Atlético Madrid en Real Sociedad. Sevilla blijft vierde met 28 punten.
De bezoekers uit het zuiden van Spanje kwamen vroeg aan de leiding in Bernabéu. Rafa Mir kopte uit een corner de bal langs doelman Thibaut Courtois. De aanvaller van Sevilla kreeg vlak daarna opnieuw een grote kans, maar deze keer wist de Belgische doelman wel redding te brengen. Na ruim een half uur was er de gelijkmaker van Karim Benzema. Die tikte binnen nadat een schot van Eder Militao via de keeper op de paal was geëindigd.
In de slotfase van de tweede helft zocht Real steeds nadrukkelijker naar de tweede treffer. Uiteindelijk kwam die er via Vinícius die zijn negende competitiedoelpunt van het seizoen maakte. Courtois voorkwam in blessuretijd nog met een knappe redding dat Thomas Delaney gelijk maakte.
FC Barcelona zevende
Atlético Madrid had eerder op de avond zonder al te veel problemen de uitwedstrijd tegen Cádiz gewonnen. In de tweede helft liep de landskampioen uit naar 1-4 door treffers van Thomas Lemar, Antoine Griezmann, Ángel Correa en Matheus Cunha. Anthony Lozano scoorde voor Cádiz.
Real Sociedad had punten verspeeld bij Espanyol. De ploeg, die over anderhalve week PSV ontvangt in het laatste groepsduel uit de Europa League, verloor in Barcelona met 1-0. Sociedad heeft daardoor vier punten minder dan de koploper en heeft al een wedstrijd meer gespeeld.
FC Barcelona, dat zaterdag al met 1-3 won van Villarreal, staat zevende in La Liga. De Catalanen hebben tien punten minder dan Real Madrid.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
5 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supportersvereniging Ajax heeft zich gedistantieerd van het massaal afgestoken vuurwerk bij Ajax - FC Groningen. De Eredivisiewedstrijd werd aanvankelijk na 5 minuten stilgelegd door scheidsrechter Bas Nijhuis omdat supporters massaal vuurwerk hadden afgestoken om zo een overleden supporter te herdenken. Nadat bij de hervatting van het duel zo'n 40 minuten later meteen weer vuurwerk werd afgestoken, werd de wedstrijd opnieuw stilgelegd en kort daarop definitief gestaakt.
7 uur geleden