Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vinícius Júnior op FIFA-gala gekozen tot voetballer van het jaar

Vinícius Júnior op FIFA-gala gekozen tot voetballer van het jaar

DOHA (ANP) - De Braziliaan Vinícius Júnior is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha gekozen tot beste voetballer van het jaar. De 24-jarige aanvaller van Real Madrid is de opvolger van Lionel Messi, die dit jaar ook was genomineerd. Er stonden geen Nederlanders op de lijst met genomineerden.

Vinícius won dit jaar met Real Madrid onder meer de Spaanse landstitel en de Champions League. Hij werd in oktober door Rodri van Manchester City verslagen in de strijd om de Gouden Bal. De Spanjaard maakte ook kans op The Best FIFA Football Awards, net als onder anderen Jude Bellingham en Erling Haaland.

Bij de vrouwen ging de prijs voor het tweede jaar op rij naar de Spaanse Aitana Bonmatí van FC Barcelona. De 26-jarige middenvelder won in oktober ook voor de tweede keer de Gouden Bal. Ze veroverde dit jaar met Barcelona onder meer de Spaanse landstitel en de Champions League. Met Spanje won ze de Nations League. Net als bij de mannen waren er geen Nederlanders genomineerd.

Omhaal

De Italiaan Carlo Ancelotti van Real Madrid werd gekozen als beste trainer. Emma Hayes, de Engelse bondscoach van de Amerikaanse voetbalsters, ontving de award bij de vrouwen.

De Puskás Award, de onderscheiding voor het mooiste doelpunt van het jaar, ging naar Alejandro Garnacho. De 20-jarige Argentijnse international van Manchester United kreeg de prijs voor zijn omhaal tegen Everton.

Bij de verkiezing werd gestemd door aanvoerders van de nationale elftallen, bondscoaches, de media en de fans.

Meer uit Voetbal

Oranje onder 19 bereikt voor het eerst finale van het EK

BOEKAREST (ANP) - De voetballers van het Nederlands elftal onder 19 hebben voor het eerst de finale van het EK bereikt. De ploeg van bondscoach Peter van der Veen versloeg in de halve finale in Boekarest gastland Roemenië met 3-1. In de finale donderdag in Boekarest wacht Spanje, dat na verlenging met 6-5 won van Duitsland.

3 uur geleden
Ajax neemt verdedigster Noordermeer over van ADO Den Haag

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft verdedigster Daniëlle Noordermeer overgenomen van ADO Den Haag. De 26-jarige Zuid-Hollandse heeft een contract voor twee jaar getekend.

4 uur geleden
Crystal Palace legt bij PSV vertrekkende doelman Benítez vast

LONDEN (ANP) - Crystal Palace heeft doelman Walter Benítez, die vertrekt bij PSV, vastgelegd. De winnaar van de FA Cup meldt dat de Argentijnse keeper per 1 juli voor de club gaat spelen.

7 uur geleden
Vitesse stelt Duitser Rehm aan als nieuwe trainer

ARNHEM (ANP) - De Duitser Rüdiger Rehm is de nieuwe trainer van Vitesse. Dat meldt de club uit Arnhem op de website. De 46-jarige coach tekent een contract tot 2026, met een optie voor nog een jaar. Vitesse eindigde afgelopen seizoen als laatste in de eerste divisie, mede door puntenaftrek vanwege overtredingen van de licentieregels.

9 uur geleden
Gepasseerde Van Dongen wil niet meer meetrainen met EK-selectie

ZEIST (ANP) - Merel van Dongen wil niet als speelster op de reservelijst meedoen aan de voorbereiding van Oranje. Dat heeft de 32-jarige verdedigster laten weten aan Andries Jonker. De bondscoach had haar eerder laten weten dat Van Dongen niet bij de 23 geselecteerde speelsters voor het EK in Zwitserland zat.

9 uur geleden
Willem II stelt Stegeman aan als nieuwe hoofdtrainer

TILBURG (ANP) - Willem II heeft John Stegeman aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. De 48-jarige coach tekent een contract tot de zomer van 2027 bij de club die afgelopen seizoen naar de eerste divisie degradeerde.

10 uur geleden
FC Volendam moet vakken sluiten voor eerste thuisduel Eredivisie

VOLENDAM (ANP) - Het gepromoveerde FC Volendam moet tijdens de eerste thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen in de Eredivisie tegen AZ twee vakken sluiten voor het publiek. De kampioen van de eerste divisie kreeg deze straf vanwege ongeregeldheden tijdens het duel met Excelsior op 20 april. Dat meldt Volendam op de eigen website.

12 uur geleden