Vinícius Júnior hoopt op signaal met racismeveroordeling
COLLEGE STATION (ANP/AFP) - Voetballer Vinícius Júnior hoopt dat er een signaal uitgaat van de veroordeling van drie supporters van Valencia na racistische uitlatingen tegen hem. De drie fans kregen van een Spaanse rechter celstraffen tot acht maanden en een stadionverbod van twee jaar.
"Velen vroegen mij het te negeren en anderen zeiden dat mijn strijd tevergeefs was en dat ik gewoon moet voetballen", reageerde de Braziliaanse aanvaller van Real Madrid op sociale media. "Maar zoals ik altijd heb gezegd: ik ben geen slachtoffer van racisme, ik ben de kwelgeest van racisten. Deze eerste strafrechtelijke veroordeling in de Spaanse geschiedenis is niet voor mij, maar voor alle zwarte mensen."
De 23-jarige Braziliaan hoopt dat het niet blijft bij de veroordeling van de drie supporters als er racistische incidenten zijn. "Laat de andere racisten bang zijn, zich schamen en zich verstoppen. Anders zal ik er zijn om te incasseren", schreef hij. "Ik wil La Liga en Real Madrid bedanken voor hun hulp bij het tot stand brengen van deze historische veroordeling. Er volgen er nog meer."
Vinícius Júnior, die zich momenteel met het Braziliaanse elftal in de VS voorbereidt op de Copa América, is in het Spaanse voetbal geregeld mikpunt van racistische uitlatingen. De voetballer van Real Madrid kreeg wereldwijde steun nadat hij vorig jaar te maken had gekregen met racisme in het Mestalla-stadion in Valencia, dat vervolgens ook gedeeltelijk werd gesloten. Ook supporters van stadgenoot Atlético Madrid zorgden voor racistische incidenten gericht op de Braziliaan.
Meer uit Voetbal
FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
4 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
4 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
7 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
11 uur geleden