Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vinícius Júnior helpt Real Madrid aan ruime uitzege op Osasuna

Vinícius Júnior helpt Real Madrid aan ruime uitzege op Osasuna

PAMPLONA (ANP) - Real Madrid heeft weer een horde richting de 36e landstitel genomen. De koploper won ook de uitwedstrijd tegen Osasuna (2-4) en heeft nu 10 punten meer dan Girona, de nummer 2 van La Liga die later op zaterdag tegen Getafe voetbalt.

Vinícius Júnior besloot een bewogen week met twee treffers. De Braziliaanse aanvaller werd afgelopen week opnieuw racistisch uitgescholden in duels van Barcelona en Atlético Madrid in de Champions League. Hij riep de UEFA op om in actie te komen. "Ik hoop dat jullie al hebben nagedacht over een straf, UEFA?", schreef hij op sociale media. "Het is een trieste realiteit die zelfs voorkomt in wedstrijden waar ik niet aanwezig ben." Real Madrid steunt de aanvaller en legde vrijdag een klacht neer bij het Spaanse Openbaar Ministerie.

Vinícius Júnior scoorde niet alleen tweemaal in Pamplona. Hij was ook nauwelijks te verdedigen met zijn snelle dribbels. Veel spelers van Osasuna maakten een overtreding op de Braziliaan, die niet voor de eerste keer dit seizoen een gele kaart kreeg voor zijn kritiek op de arbitrage. Daardoor is hij geschorst voor het volgende competitieduel met Athletic Club uit Bilbao. Dani Carvajal en Brahim Díaz scoorden ook voor Real. Ante Budimir maakte gelijk voor Osasuna (1-1). Iker Muñoz bepaalde in blessuretijd de eindstand namens de thuisploeg.

Meer uit Voetbal

Vrouwen-Bundesliga vanaf 2027 onafhankelijk van mannencompetitie

FRANKFURT (ANP) - De Duitse vrouwenvoetbalcompetitie wordt vanaf het seizoen 2027/2028 organisatorisch onafhankelijk van de mannencompetitie. Daarvoor heeft de Duitse voetbalbond (DFB) vrijdag in een buitengewone vergadering toestemming gegeven.

3 uur geleden
AS Monaco na late zege op Lens bovenaan in Frankrijk

MONACO (ANP) - AS Monaco heeft vrijdag de eerste plaats in de Franse voetbalcompetitie in handen genomen. Het elftal van de Braziliaanse trainer Filipe Luís versloeg RC Lens in de slotfase met 2-1.

15 uur geleden
Bayern München haalt uit tegen Union Berlin, Saibari scoort

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft ook de derde thuiswedstrijd van dit seizoen met ruime cijfers gewonnen. De regerend landskampioen versloeg Union Berlin in de Duitse competitie met 7-0. Bij rust was de stand al 3-0. De van PSV overgekomen Ismael Saibari maakte als invaller zijn eerste doelpunt voor Bayern.

15 uur geleden
Koploper Heracles Almelo lijdt bij Almere City eerste nederlaag

ALMERE (ANP) - Heracles Almelo is in de eerste divisie niet langer zonder puntenverlies. De Overijsselse club ging in de slotfase met 1-0 onderuit bij Almere City FC. De Belg Martin Wasinski maakte in de 80e minuut het doelpunt.

15 uur geleden
FC Groningen boekt tegen PEC Zwolle eerste zege na een maand

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na ruim een maand weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in de Euroborg met 3-0 te sterk voor PEC Zwolle.

15 uur geleden
Weghorst zag al aankomen dat Xavi hem buiten selectie zou laten

ENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst was vrijdag niet helemaal verrast dat hij ontbrak in de selectie van het Nederlands elftal. De nieuwe bondscoach Xavi Hernández besloot de 34-jarige spits van FC Twente niet op te nemen in zijn groep van 26 man voor de komende vier Nations League-wedstrijden tegen Duitsland, Servië (twee keer) en Griekenland.

18 uur geleden
Nieuwe Franse bondscoach Zidane selecteert vijf debutanten

PARIJS (ANP/AFP) - De nieuwe Franse voetbalbondscoach Zinédine Zidane heeft vijf debutanten opgeroepen voor zijn eerste interlandperiode. Doelman Guillaume Restes (Toulouse), verdedigers Jérémy Jacquet (Liverpool) en Andy Diouf (Internazionale), middenvelder Lucas Da Cunha (Como) en aanvaller Estéban Lepaul (Rennes) zitten voor het eerst bij de selectie.

18 uur geleden