Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vinícius Júnior heeft door racisme minder zin om te voetballen

Vinícius Júnior heeft door racisme minder zin om te voetballen

MADRID (ANP) - Voetballer Vinícius Júnior heeft door het racisme in het voetbal steeds minder zin om te spelen. Dat zei de Braziliaan geëmotioneerd aan de vooravond van de oefeninterland tussen Spanje en Brazilië die in het teken staat van de strijd tegen racisme.

"Ik maak dit nu al heel lang mee en iedere keer raak ik er verdrietiger van en heb ik minder zin om te spelen" zei Vinícius tijdens de persconferentie, waarin hij in tranen vertelde over het racisme dat hij te verduren krijgt in verschillende stadions in Spanje.

De spits van Real Madrid liet echter ook weten dat hij niet van plan is in een ander land te gaan spelen om aan de spreekkoren te ontsnappen. "Dan geef ik de racisten wat ze willen", zei hij. "Ik blijf bij de beste club in de wereld om zo veel mogelijk doelpunten te maken, zodat ze me kunnen zien."

Voetbalbond

Na een incident in Valencia waarbij Vinícius met racistische spreekkoren was uitgescholden besloten de Spaanse en Braziliaanse voetbalbond in juni vorig jaar een oefenwedstrijd te spelen die in het teken staat van de strijd tegen racisme. De wedstrijd wordt dinsdag om 21.30 uur gespeeld in Estadio Santiago Bernabéu in Madrid.

Vinícius zei ook dat hij zich het liefst alleen met zijn voetbalcarrière zou willen bezighouden. "Voetballen is heel belangrijk, maar de strijd tegen racisme is nog belangrijker. Ik wil dat mensen van kleur een normaal leven hebben en als dat het geval zou zijn, zou ik naar wedstrijden gaan met mijn club en me alleen hoeven te focussen op het voetbal."

De Braziliaan kwam ook terug op eerdere uitspraken van Dani Carvajal van Spanje, zijn teamgenoot bij Real Madrid. Die had eerder maandag gezegd dat Spanje geen racistisch land is. "Ik ben ervan overtuigd dat Spanje geen racistisch land is, maar er zijn hier veel racisten en veel van hen zitten in de stadions", zei Vinícius. "Sinds ik voor het eerst heb geklaagd over racisme, is het ontploft. Ze beledigen me over mijn huidskleur en daardoor speel ik slechter. Er is zelfs de treurige situatie dat het gebeurt in wedstrijden waarin ik zelf niet speel", zei hij over de aan hem gerichte spreekkoren in de Champions Leaguewedstrijd van Atlético tegen Internazionale begin maart.

Meer uit Voetbal

NEC in play-offs Champions League kansloos tegen Bodø/Glimt

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft in de heenwedstrijd in de play-offs van de Champions League kansloos verloren van FK Bodø/Glimt. Het elftal van trainer Dick Schreuder ging in een uitverkochte Goffert met 3-1 onderuit tegen de club uit Noorwegen. Sondre Brunstad Fet, Andreas Helmersen en Haitam Aleesami maakten de doelpunten voor de bezoekers. Clement Bischoff scoorde voor NEC. De return is dinsdag in Noorwegen.

15 minuten geleden
Openingswedstrijd PSG omgezet in uitduel door slechte grasmat

PARIJS (ANP/AFP) - De eerste competitiewedstrijd van Paris Saint-Germain is geen thuis- maar een uitwedstrijd. De Franse League (LFP) heeft de wedstrijd omgezet vanwege de slechte staat van de grasmat van de landskampioen en Champions League-winnaar.

1 uur geleden
NEC begint met Tadić in de basis tegen FK Bodø/Glimt

NIJMEGEN (ANP) - NEC begint met Dušan Tadić in de basis aan de play-offs in de Champions League tegen het Noorse FK Bodø/Glimt. Trainer Dick Schreuder hoopt dat het publiek in het uitverkochte stadion zijn team naar het hoogste niveau tilt.

3 uur geleden
Fortuna Sittard haalt verdediger Guth terug uit Argentinië

SITTARD (ANP) - Verdediger Rodrigo Guth keert terug bij Fortuna Sittard. De 25-jarige Braziliaan tekende een contract voor één seizoen bij de club uit Limburg, die hij vorig jaar verruilde voor het Argentijnse Atlético Talleres.

3 uur geleden
Verdedigster Mol keert van AZ terug bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft voetbalster Camie Mol overgenomen van AZ. De 24-jarige verdedigster heeft een contract getekend voor twee seizoenen en keert daarmee terug naar de club waar ze in de jeugdopleiding speelde.

3 uur geleden
Reijnders verruilt Manchester City voor Saudische club Al Qadsiah

MANCHESTER (ANP) - Tijjani Reijnders verruilt Manchester City definitief voor Al Qadsiah dat uitkomt in de Saudi Pro League. De 28-jarige international heeft bij de club uit Khobar in Saudi-Arabië, waar Brendan Rodgers de trainer is, een meerjarig contract getekend. Reijnders heeft een contract getekend tot medio 2031.

4 uur geleden
Ajax-trainer Míchel hamert op scherpte voor uitduel met FC Sion

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Míchel Sánchez van Ajax hamert op scherpte bij zijn spelers in aanloop naar het eerste duel met FC Sion in de play-offs om een ticket voor de Conference League. "We weten dat we geen moment kunnen verslappen", zei de Spaanse coach een dag voor het duel van donderdag in Zwitserland.

4 uur geleden