Vinícius Júnior heeft door racisme minder zin om te voetballen
MADRID (ANP) - Voetballer Vinícius Júnior heeft door het racisme in het voetbal steeds minder zin om te spelen. Dat zei de Braziliaan geëmotioneerd aan de vooravond van de oefeninterland tussen Spanje en Brazilië die in het teken staat van de strijd tegen racisme.
"Ik maak dit nu al heel lang mee en iedere keer raak ik er verdrietiger van en heb ik minder zin om te spelen" zei Vinícius tijdens de persconferentie, waarin hij in tranen vertelde over het racisme dat hij te verduren krijgt in verschillende stadions in Spanje.
De spits van Real Madrid liet echter ook weten dat hij niet van plan is in een ander land te gaan spelen om aan de spreekkoren te ontsnappen. "Dan geef ik de racisten wat ze willen", zei hij. "Ik blijf bij de beste club in de wereld om zo veel mogelijk doelpunten te maken, zodat ze me kunnen zien."
Voetbalbond
Na een incident in Valencia waarbij Vinícius met racistische spreekkoren was uitgescholden besloten de Spaanse en Braziliaanse voetbalbond in juni vorig jaar een oefenwedstrijd te spelen die in het teken staat van de strijd tegen racisme. De wedstrijd wordt dinsdag om 21.30 uur gespeeld in Estadio Santiago Bernabéu in Madrid.
Vinícius zei ook dat hij zich het liefst alleen met zijn voetbalcarrière zou willen bezighouden. "Voetballen is heel belangrijk, maar de strijd tegen racisme is nog belangrijker. Ik wil dat mensen van kleur een normaal leven hebben en als dat het geval zou zijn, zou ik naar wedstrijden gaan met mijn club en me alleen hoeven te focussen op het voetbal."
De Braziliaan kwam ook terug op eerdere uitspraken van Dani Carvajal van Spanje, zijn teamgenoot bij Real Madrid. Die had eerder maandag gezegd dat Spanje geen racistisch land is. "Ik ben ervan overtuigd dat Spanje geen racistisch land is, maar er zijn hier veel racisten en veel van hen zitten in de stadions", zei Vinícius. "Sinds ik voor het eerst heb geklaagd over racisme, is het ontploft. Ze beledigen me over mijn huidskleur en daardoor speel ik slechter. Er is zelfs de treurige situatie dat het gebeurt in wedstrijden waarin ik zelf niet speel", zei hij over de aan hem gerichte spreekkoren in de Champions Leaguewedstrijd van Atlético tegen Internazionale begin maart.
Meer uit Voetbal
ATLANTA (ANP) - Declan Rice is fit genoeg om woensdag vanaf het begin mee te doen in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal tussen Engeland en Argentinië. Dat heeft de Engelse bondscoach Thomas Tuchel op een persconferentie gezegd.
3 uur geledenARLINGTON (ANP) - Aanvoerder Rodri van het Spaanse voetbalelftal probeerde zijn ploeggenoten na de knappe zege op Frankrijk in de halve finale van het wereldkampioenschap bij de les te houden. De regerend Europees kampioen kreeg van alle kanten complimenten voor de overtuigende zege (2-0) op de voor velen titelfavoriet.
3 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - De voetbalbond van Haïti heeft afscheid genomen van bondscoach Sébastien Migne. Dat besluit is genomen na de drie nederlagen in de groepsfase van het WK, tegen Schotland (1-0), Brazilië (3-0) en Marokko (4-2). Haïti eindigde daarmee als laatste in groep C en was als een van de eerste landen uitgeschakeld op het WK.
3 uur geledenARLINGTON (ANP) - Het Franse voetbalelftal kwam dinsdag in de met 2-0 verloren halve finale tegen Spanje op het wereldkampioenschap geen moment in zijn eigen spel. Dat was de conclusie van aanvoerder Kylian Mbappé, die met acht doelpunten voorlopig gedeeld topscorer is op het WK, samen met de Argentijn Lionel Messi.
3 uur geledenARLINGTON (ANP) - Didier Deschamps vond de uitschakeling van Frankrijk in de halve finale van het wereldkampioenschap tegen Spanje terecht. "Het is duidelijk dat dit Spaanse team erg sterk is en dat hebben ze vanavond bewezen", sprak de bondscoach na de nederlaag van 2-0 op een persconferentie.
3 uur geledenARLINGTON (ANP/DPA) - De Spaanse bondscoach Luis de la Fuente heeft dinsdag in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal tegen Frankrijk genoten van zijn elftal. "Deze spelers verdienen het gewoon, want ze brengen passie op het veld, spelen met saamhorigheid en beschikken over enorm veel talent. Ze hebben met gemak de ogenschijnlijk moeilijke situatie overwonnen", zei hij na de zege van 2-0 in het Dallas Stadium in Arlington.
5 uur geledenARLINGTON (ANP) - Spanje staat na zestien jaar weer in de finale van het wereldkampioenschap voetbal. Het elftal van bondscoach Luis de la Fuente was in het Dallas Stadium in Arlington met 2-0 te sterk voor Frankrijk, voor velen de grote favoriet voor het winnen van het toernooi. Mikel Oyarzabal (strafschop) en Pedro Porro maakten de doelpunten.
6 uur geleden