Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vinícius Júnior heeft door racisme minder zin om te voetballen

Vinícius Júnior heeft door racisme minder zin om te voetballen

MADRID (ANP) - Voetballer Vinícius Júnior heeft door het racisme in het voetbal steeds minder zin om te spelen. Dat zei de Braziliaan geëmotioneerd aan de vooravond van de oefeninterland tussen Spanje en Brazilië die in het teken staat van de strijd tegen racisme.

"Ik maak dit nu al heel lang mee en iedere keer raak ik er verdrietiger van en heb ik minder zin om te spelen" zei Vinícius tijdens de persconferentie, waarin hij in tranen vertelde over het racisme dat hij te verduren krijgt in verschillende stadions in Spanje.

De spits van Real Madrid liet echter ook weten dat hij niet van plan is in een ander land te gaan spelen om aan de spreekkoren te ontsnappen. "Dan geef ik de racisten wat ze willen", zei hij. "Ik blijf bij de beste club in de wereld om zo veel mogelijk doelpunten te maken, zodat ze me kunnen zien."

Voetbalbond

Na een incident in Valencia waarbij Vinícius met racistische spreekkoren was uitgescholden besloten de Spaanse en Braziliaanse voetbalbond in juni vorig jaar een oefenwedstrijd te spelen die in het teken staat van de strijd tegen racisme. De wedstrijd wordt dinsdag om 21.30 uur gespeeld in Estadio Santiago Bernabéu in Madrid.

Vinícius zei ook dat hij zich het liefst alleen met zijn voetbalcarrière zou willen bezighouden. "Voetballen is heel belangrijk, maar de strijd tegen racisme is nog belangrijker. Ik wil dat mensen van kleur een normaal leven hebben en als dat het geval zou zijn, zou ik naar wedstrijden gaan met mijn club en me alleen hoeven te focussen op het voetbal."

De Braziliaan kwam ook terug op eerdere uitspraken van Dani Carvajal van Spanje, zijn teamgenoot bij Real Madrid. Die had eerder maandag gezegd dat Spanje geen racistisch land is. "Ik ben ervan overtuigd dat Spanje geen racistisch land is, maar er zijn hier veel racisten en veel van hen zitten in de stadions", zei Vinícius. "Sinds ik voor het eerst heb geklaagd over racisme, is het ontploft. Ze beledigen me over mijn huidskleur en daardoor speel ik slechter. Er is zelfs de treurige situatie dat het gebeurt in wedstrijden waarin ik zelf niet speel", zei hij over de aan hem gerichte spreekkoren in de Champions Leaguewedstrijd van Atlético tegen Internazionale begin maart.

Meer uit Voetbal

Liverpool verslaat Chelsea na strafschoppen in League Cup

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de kwartfinale van de League Cup. De club schakelde Chelsea uit na strafschoppen. De stand na reguliere speeltijd was 1-1. Liverpool won de strafschoppenserie met 6-5.

2 uur geleden
Sc Heerenveen bekert verder na uitzege op Excelsior Maassluis

MAASSLUIS (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de tweede ronde van de KNVB-beker. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior Maassluis (0-2), de nummer 3 van de derde divisie.

2 uur geleden
Willem II haalt Streppel terug als hoofdtrainer

TILBURG (ANP) - Willem II heeft Jurgen Streppel teruggehaald en aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. De 57-jarige coach had van 2011 tot 2016 al eens de leiding bij de Tilburgers en moet de club dit seizoen behoeden voor degradatie. Hij heeft een contract getekend tot het einde van het seizoen, meldt de hekkensluiter van de Eredivisie.

7 uur geleden
TOP Oss schakelt PEC Zwolle uit in KNVB-beker

ZWOLLE (ANP) - Voor PEC Zwolle is het bekeravontuur al na een ronde voorbij. De nummer 15 van de Eredivisie verloor voor eigen publiek van TOP Oss (1-2), de nummer 14 van de eerste divisie.

7 uur geleden
Fortuna ten koste van Sparta door in KNVB-beker na penalty's

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is in de eerste ronde van de KNVB-beker in eigen huis uitgeschakeld door Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Danny Buijs bleek op Het Kasteel de betere na strafschoppen, na een stand van 2-2 na reguliere speeltijd en verlenging.

7 uur geleden
Trainer Kompany van Bayern München heeft ziekenhuis verlaten

MÜNCHEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München heeft het ziekenhuis verlaten. Dat bevestigde technisch directeur Max Eberl van de recordkampioen vlak voor het bekerduel met 1. FC Magdeburg.

8 uur geleden
Internazionale wint dankzij twee eigen doelpunten van Venezia

VENETIË (ANP) - Internazionale steekt zes dagen voor de uitwedstrijd tegen Feyenoord in de Champions League niet in blakende vorm. De club won de uitwedstrijd tegen Venezia (0-2) door eigen doelpunten van Matías Moreno en Akor Adams in het laatste kwartier van de wedstrijd.

8 uur geleden