Vinícius Júnior heeft door racisme minder zin om te voetballen
MADRID (ANP) - Voetballer Vinícius Júnior heeft door het racisme in het voetbal steeds minder zin om te spelen. Dat zei de Braziliaan geëmotioneerd aan de vooravond van de oefeninterland tussen Spanje en Brazilië die in het teken staat van de strijd tegen racisme.
"Ik maak dit nu al heel lang mee en iedere keer raak ik er verdrietiger van en heb ik minder zin om te spelen" zei Vinícius tijdens de persconferentie, waarin hij in tranen vertelde over het racisme dat hij te verduren krijgt in verschillende stadions in Spanje.
De spits van Real Madrid liet echter ook weten dat hij niet van plan is in een ander land te gaan spelen om aan de spreekkoren te ontsnappen. "Dan geef ik de racisten wat ze willen", zei hij. "Ik blijf bij de beste club in de wereld om zo veel mogelijk doelpunten te maken, zodat ze me kunnen zien."
Voetbalbond
Na een incident in Valencia waarbij Vinícius met racistische spreekkoren was uitgescholden besloten de Spaanse en Braziliaanse voetbalbond in juni vorig jaar een oefenwedstrijd te spelen die in het teken staat van de strijd tegen racisme. De wedstrijd wordt dinsdag om 21.30 uur gespeeld in Estadio Santiago Bernabéu in Madrid.
Vinícius zei ook dat hij zich het liefst alleen met zijn voetbalcarrière zou willen bezighouden. "Voetballen is heel belangrijk, maar de strijd tegen racisme is nog belangrijker. Ik wil dat mensen van kleur een normaal leven hebben en als dat het geval zou zijn, zou ik naar wedstrijden gaan met mijn club en me alleen hoeven te focussen op het voetbal."
De Braziliaan kwam ook terug op eerdere uitspraken van Dani Carvajal van Spanje, zijn teamgenoot bij Real Madrid. Die had eerder maandag gezegd dat Spanje geen racistisch land is. "Ik ben ervan overtuigd dat Spanje geen racistisch land is, maar er zijn hier veel racisten en veel van hen zitten in de stadions", zei Vinícius. "Sinds ik voor het eerst heb geklaagd over racisme, is het ontploft. Ze beledigen me over mijn huidskleur en daardoor speel ik slechter. Er is zelfs de treurige situatie dat het gebeurt in wedstrijden waarin ik zelf niet speel", zei hij over de aan hem gerichte spreekkoren in de Champions Leaguewedstrijd van Atlético tegen Internazionale begin maart.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Premier League de topper tegen Liverpool met 3-2 gewonnen. De ploeg van trainer Michael Carrick staat door de zege steviger op de derde plaats met 64 punten. Liverpool van coach Arne Slot staat vierde met 58 punten.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Esmee Brugts staat met FC Barcelona in de finale van de Champions League. De 22-jarige vleugelverdedigster schakelde met haar Catalaanse club het Duitse Bayern München in de halve finales uit. Na een 1-1-gelijkspel in de heenwedstrijd won FC Barcelona de return in Camp Nou met 4-2. Barça treft de voetbalsters van Olympique Lyon in de finale op 23 mei in het Ullevaal Stadion van Oslo.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.
3 uur geleden