Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vinícius Júnior heeft door racisme minder zin om te voetballen

Vinícius Júnior heeft door racisme minder zin om te voetballen

MADRID (ANP) - Voetballer Vinícius Júnior heeft door het racisme in het voetbal steeds minder zin om te spelen. Dat zei de Braziliaan geëmotioneerd aan de vooravond van de oefeninterland tussen Spanje en Brazilië die in het teken staat van de strijd tegen racisme.

"Ik maak dit nu al heel lang mee en iedere keer raak ik er verdrietiger van en heb ik minder zin om te spelen" zei Vinícius tijdens de persconferentie, waarin hij in tranen vertelde over het racisme dat hij te verduren krijgt in verschillende stadions in Spanje.

De spits van Real Madrid liet echter ook weten dat hij niet van plan is in een ander land te gaan spelen om aan de spreekkoren te ontsnappen. "Dan geef ik de racisten wat ze willen", zei hij. "Ik blijf bij de beste club in de wereld om zo veel mogelijk doelpunten te maken, zodat ze me kunnen zien."

Voetbalbond

Na een incident in Valencia waarbij Vinícius met racistische spreekkoren was uitgescholden besloten de Spaanse en Braziliaanse voetbalbond in juni vorig jaar een oefenwedstrijd te spelen die in het teken staat van de strijd tegen racisme. De wedstrijd wordt dinsdag om 21.30 uur gespeeld in Estadio Santiago Bernabéu in Madrid.

Vinícius zei ook dat hij zich het liefst alleen met zijn voetbalcarrière zou willen bezighouden. "Voetballen is heel belangrijk, maar de strijd tegen racisme is nog belangrijker. Ik wil dat mensen van kleur een normaal leven hebben en als dat het geval zou zijn, zou ik naar wedstrijden gaan met mijn club en me alleen hoeven te focussen op het voetbal."

De Braziliaan kwam ook terug op eerdere uitspraken van Dani Carvajal van Spanje, zijn teamgenoot bij Real Madrid. Die had eerder maandag gezegd dat Spanje geen racistisch land is. "Ik ben ervan overtuigd dat Spanje geen racistisch land is, maar er zijn hier veel racisten en veel van hen zitten in de stadions", zei Vinícius. "Sinds ik voor het eerst heb geklaagd over racisme, is het ontploft. Ze beledigen me over mijn huidskleur en daardoor speel ik slechter. Er is zelfs de treurige situatie dat het gebeurt in wedstrijden waarin ik zelf niet speel", zei hij over de aan hem gerichte spreekkoren in de Champions Leaguewedstrijd van Atlético tegen Internazionale begin maart.

Meer uit Voetbal

AZ verslaat Sparta Praag in achtste finales Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.

1 uur geleden
AZ verslaat Sparta Praag in achtste finales Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.

1 uur geleden
Bodø/Glimt blijft verrassen en klopt Sporting Portugal ruim

BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.

23 uur geleden
Titelhouder PSG verslaat Chelsea in Parijs met 5-2

PARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.

23 uur geleden
Valverde leidt Real Madrid met hattrick langs Manchester City

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.

23 uur geleden
Strafproces over dood Maradona pas half april heropend

SAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.

1 dag geleden
Arsenal ontsnapt bij Leverkusen na rake strafschop Havertz

LEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.

1 dag geleden