Vinícius Júnior haalt na racisme uit naar Spanje en naar La Liga
VALENCIA (ANP) - Voetballer Vinícius Júnior van Real Madrid heeft in een bericht op Twitter uitgehaald naar Spanje, het land waar hij voetbalt, en naar de Spaanse competitie La Liga. De Braziliaan van Real werd in de met 1-0-verloren wedstrijd bij Valencia racistisch bejegend door het thuispubliek. In de slotfase werd Vinícius na een opstootje ook nog met rood van het veld gestuurd.
"Het was niet de eerste keer, ook niet de tweede, ook niet de derde", schrijft Vinícius. "Racisme is normaal in La Liga. De concurrentie vindt het normaal, de bond ook en de tegenstanders moedigen het aan. Het spijt me. Het kampioenschap dat ooit toebehoorde aan Ronaldinho, Ronaldo, Cristiano en Messi, behoort vandaag toe aan racisten."
De Braziliaan had ook kritiek op Spanje. "Een prachtige natie, die me heeft verwelkomd en waarvan ik houd, maar die ermee heeft ingestemd het imago van een racistisch land te exporteren naar de rest van de wereld. Het spijt me voor de Spanjaarden die het er niet mee eens zijn, maar tegenwoordig staat Spanje in Brazilië bekend als een land van racisten."
Vinícius laat weten dat hij zich zal blijven verzetten. "Helaas, voor alles wat er elke week gebeurt, ik kan het niet goedpraten. Maar ik ben sterk en ik zal tot het einde blijven strijden tegen racisten."
Eerder zondag had Real Madrid-coach Carlo Ancelotti al uitgehaald na de racistische spreekkoren richting zijn voetballer. "Ik wil niet over voetbal praten, ik wil het hebben over wat hier is gebeurd. Dit is veel belangrijker", zei Ancelotti na afloop tegen Movistar. "Als een speler 'aap' wordt genoemd en een coach erover moet nadenken om zijn speler van het veld te halen, dan is er iets helemaal mis met deze competitie."
De Spaanse La Liga heeft al laten weten dat ze het incident in stadion Mestalla in Valencia zal onderzoeken en gepaste actie zal ondernemen.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
8 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
8 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
12 uur geleden