Vinícius Júnior haalt na racisme uit naar Spanje en naar La Liga
VALENCIA (ANP) - Voetballer Vinícius Júnior van Real Madrid heeft in een bericht op Twitter uitgehaald naar Spanje, het land waar hij voetbalt, en naar de Spaanse competitie La Liga. De Braziliaan van Real werd in de met 1-0-verloren wedstrijd bij Valencia racistisch bejegend door het thuispubliek. In de slotfase werd Vinícius na een opstootje ook nog met rood van het veld gestuurd.
"Het was niet de eerste keer, ook niet de tweede, ook niet de derde", schrijft Vinícius. "Racisme is normaal in La Liga. De concurrentie vindt het normaal, de bond ook en de tegenstanders moedigen het aan. Het spijt me. Het kampioenschap dat ooit toebehoorde aan Ronaldinho, Ronaldo, Cristiano en Messi, behoort vandaag toe aan racisten."
De Braziliaan had ook kritiek op Spanje. "Een prachtige natie, die me heeft verwelkomd en waarvan ik houd, maar die ermee heeft ingestemd het imago van een racistisch land te exporteren naar de rest van de wereld. Het spijt me voor de Spanjaarden die het er niet mee eens zijn, maar tegenwoordig staat Spanje in Brazilië bekend als een land van racisten."
Vinícius laat weten dat hij zich zal blijven verzetten. "Helaas, voor alles wat er elke week gebeurt, ik kan het niet goedpraten. Maar ik ben sterk en ik zal tot het einde blijven strijden tegen racisten."
Eerder zondag had Real Madrid-coach Carlo Ancelotti al uitgehaald na de racistische spreekkoren richting zijn voetballer. "Ik wil niet over voetbal praten, ik wil het hebben over wat hier is gebeurd. Dit is veel belangrijker", zei Ancelotti na afloop tegen Movistar. "Als een speler 'aap' wordt genoemd en een coach erover moet nadenken om zijn speler van het veld te halen, dan is er iets helemaal mis met deze competitie."
De Spaanse La Liga heeft al laten weten dat ze het incident in stadion Mestalla in Valencia zal onderzoeken en gepaste actie zal ondernemen.
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
11 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
13 uur geleden