Vinícius in selectie Real Madrid voor derby tegen Atlético
MADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Vinícius Júnior maakt deel uit van de selectie van Real Madrid voor het duel met stadgenoot Atlético van zondag. Vinícius liep eind augustus in het competitieduel met Celta een hamstringblessure op waarvan het herstel op vier tot zes weken werd geschat.
"Zijn blessure is al vergeten, hij zit morgen bij de selectie en we zullen zien welke rol hij zal spelen", vertelde Real Madrid-coach Carlo Ancelotti. De Italiaan benadrukte dat er bij de Braziliaan geen kans is op een terugslag. "Als er 1 procent risico zou zijn, zou hij niet spelen."
Een mogelijke rentree van Vinícius zou zondag in stadion Metropolitano zijn, de plek waar hij vorig seizoen racistisch werd bejegend door Atlético-fans. "Ik denk dat er iets is veranderd na vorig jaar", meende Ancelotti. "Er is een rustigere, meer respectvolle sfeer en ik denk dat het niet meer zoals vorig jaar zal zijn."
Ancelotti meldde ook dat Jude Bellingham fit genoeg is om te spelen. De jonge Engelsman, woensdag matchwinnaar in het Champions Leagueduel met Union Berlin, miste de training van vrijdag wegens maagproblemen. Real Madrid won tot nu toe alle vijf competitiewedstrijden dit seizoen.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in Londen niet kunnen stunten tegen Crystal Palace in de derde speelronde van de Conference League. De nummer 9 van de Premier League was te sterk voor de nummer 3 van de Eredivisie: 3-1. De Alkmaarders blijven dankzij de eerdere zege op Slovan Bratislava op 3 punten staan en zakken weg in de stand. Crystal Palace is op 6 punten gekomen en klimt juist omhoog.
6 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Feyenoord heeft de derde nederlaag in vier duels in de Europa League geleden. De club verloor de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart door doelpunten van Bilal El Khannouss en Deniz Undav in de slotfase (2-0).
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli wilde donderdagavond niets kwijt over de situatie bij zijn oude werkgever. Dat zei de Italiaan bij de persconferentie na afloop van de Europa League-wedstrijd tegen FC Utrecht met zijn huidige club FC Porto die eindigde in 1-1.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft na vier duels voor het eerst een punt overgehouden aan een Europa League-wedstrijd. Tegen het FC Porto van trainer Francesco Farioli werd het in een uitverkochte Galgenwaard 1-1. Utrecht-keeper Vasilis Barkas moest in de 66e minuut na de gelijkmaker met een rode kaart het veld verlaten na een opstootje met doelpuntenmaker Borja Sainz.
8 uur geledenSALZBURG (ANP) - Go Ahead Eagles heeft niet opnieuw gestunt in de Europa League. De laatste winnaar van de KNVB-beker verloor het uitduel met RB Salzburg (2-0) na een goede eerste helft en een minder optreden na rust .
8 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Gonçalo Borges begint om 21.00 uur met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De linksbuiten vormt een voorhoede met Ayase Ueda en Anis Hadj Moussa.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Alex Kroes vertrekt ook bij Ajax als de gewenste opvolger van de ontslagen John Heitinga alleen naar Amsterdam komt als de technisch directeur blijft. "Ik werd vanochtend met het gevoel wakker dat ik mijn functie ter beschikking moest stellen", vertelt hij in een gesprek met een aantal vaste volgers van de club uit de hoofdstad. "Ik voel me verantwoordelijk voor de staf en de spelers, maar doe alles met de mensen om me heen. Maar mijn gevoel is dat ik dit moest doen."
9 uur geleden