Vinicius helpt Brazilië langs Paraguay op Copa América
NEVADA (ANP) - Brazilië heeft zich aan de hand van sterspeler Vinicius Júnior hersteld van de zwakke openingswedstrijd op de Copa América. De aanvaller van Real Madrid scoorde twee keer in de 4-1-overwinning op Paraguay, na de eerdere 0-0 tegen Costa Rica. In het laatste groepsduel met het al gekwalificeerde Colombia moet Brazilië zich plaatsen voor de knock-outfase.
Vinicius toonde zich regelmatig gevaarlijk en opende uiteindelijk in de 35e minuut de score op aangeven van Lucas Paquetá van West Ham United, die even daarvoor een strafschop had gemist. In de blessuretijd van de eerste helft maakte Vinicius ook al de 3-0, nadat oud-PSV'er Savio tussendoor al voor de tweede Braziliaanse treffer in het Amerikaanse Nevada had getekend.
Paraguay deed drie minuten na rust wat terug via een afstandsschot van Omar Alderete. In de 65e minuut bepaalde Paquetá de eindstand door alsnog een strafschop te benutten.
Colombia leidt de groep met 6 punten, gevolgd door Brazilië (4), Costa Rica (1) en het al uitgeschakelde en puntloze Paraguay. De beste twee landen gaan door. De laatste speelronde is op 3 juli.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
4 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
11 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
1 dag geleden