Vinicius helpt Brazilië langs Paraguay op Copa América
NEVADA (ANP) - Brazilië heeft zich aan de hand van sterspeler Vinicius Júnior hersteld van de zwakke openingswedstrijd op de Copa América. De aanvaller van Real Madrid scoorde twee keer in de 4-1-overwinning op Paraguay, na de eerdere 0-0 tegen Costa Rica. In het laatste groepsduel met het al gekwalificeerde Colombia moet Brazilië zich plaatsen voor de knock-outfase.
Vinicius toonde zich regelmatig gevaarlijk en opende uiteindelijk in de 35e minuut de score op aangeven van Lucas Paquetá van West Ham United, die even daarvoor een strafschop had gemist. In de blessuretijd van de eerste helft maakte Vinicius ook al de 3-0, nadat oud-PSV'er Savio tussendoor al voor de tweede Braziliaanse treffer in het Amerikaanse Nevada had getekend.
Paraguay deed drie minuten na rust wat terug via een afstandsschot van Omar Alderete. In de 65e minuut bepaalde Paquetá de eindstand door alsnog een strafschop te benutten.
Colombia leidt de groep met 6 punten, gevolgd door Brazilië (4), Costa Rica (1) en het al uitgeschakelde en puntloze Paraguay. De beste twee landen gaan door. De laatste speelronde is op 3 juli.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.
7 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.
10 uur geledenDOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.
15 uur geledenDOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.
16 uur geleden