Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vingegaard ziet op rustdag nog kansen in derde Tourweek

Vingegaard ziet op rustdag nog kansen in derde Tourweek

NARBONNE (ANP) - Jonas Vingegaard klonk op de tweede rustdag van de Tour de France nog strijdbaar. Met meer dan drie minuten achterstand op Tadej Pogacar, begint de Deen van Visma - Lease a Bike dinsdag aan de laatste Tourweek. "Ik denk dat ik nog kan verbeteren", sprak de winnaar van de afgelopen twee edities tijdens een persconferentie in Narbonne.

Pogacar, die op jacht is naar de dubbel Giro-Tour, finishte zondag op Plateau de Beille 1 minuut en 8 seconden voor Vingegaard. Dat was de grootste marge tussen beiden tot nu toe in deze Tour na eerdere verschillen in de rit over de Galibier (37 seconden), de individuele tijdrit (25 seconden) en de eerste Pyreneeënrit naar Pla d'Adet (39 seconden). Inclusief bonificaties heeft dat de Sloveen van UAE Team Emirates een marge van 3.09 minuten opgeleverd.

Vingegaard zei op de rustdag zeker niet ontmoedigd te zijn. "Sterker nog, ik klom gisteren op mijn beste niveau ooit. Maar als iemand beter is, moet je dat accepteren. En Tadej is beter, op dit moment. Maar ik heb de Tour twee keer gewonnen en ben hier niet voor de tweede plaats."

Zware tijd

De 27-jarige Deen won ook al een rit, door verrassend in een sprint-à-deux zijn rivaal Pogacar te verslaan. Het leidde tot niet eerder geziene emoties bij Vingegaard. "Die zege was voor mij ook een verrassing. Daarna kwamen veel dingen samen. Het feit dat ik na mijn val in de Ronde van Baskenland niet had durven dromen dat ik nog in de Tour zou starten, laat staan een rit zou winnen. De zware tijd die ik achter de rug heb, de steun die ik daarbij heb gehad van mijn familieleden. Het is ook voor hen zwaar geweest. Het is mooi dat ze hier bij me zijn en dat ik ze straks nog kan zien."

Ploegleiding en Vingegaard zelf wezen zondag al naar de Tour van vorig jaar toen Pogacar ook slechte dagen had. Het lijkt 'wishful thinking', want de 25-jarige Sloveen oogt met de dag sterker. "We hopen dat we de krachtsverhoudingen nog kunnen omkeren in de derde week", zei de Deen tegen de verzamelde pers. "Of het niveau van Tadej haalbaar is? Het is niet dat hij heel veel beter is. En ik denk dat ik nog wel kan verbeteren. In dat geval zijn we redelijk gelijkwaardig. Ik zal niet ten onder gaan zonder te vechten. Mentaal zal ik nooit kraken. Ik ben niet teleurgesteld over de Tour tot nu toe. Ik ben trots op het team en op mezelf."

Meer uit Sport

Colombiaan Tejada bezorgt XDS Astana tweede zege in Parijs-Nice

APT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.

23 minuten geleden
Sky: Formule 1 schrapt races in Bahrein en Saudi-Arabië

BERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.

27 minuten geleden
Judobond met tien judoka's naar EK in Georgië

NIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.

34 minuten geleden
Team Essent legt schaatsster Daleman vast tot zomer 2028

HEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.

1 uur geleden
Zitskiër De Langen wint zilveren medaille op de reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.

2 uur geleden
Skiër Odermatt wint wereldbeker voor vijfde keer op rij

COURCHEVEL (ANP/AFP/DPA) - Skiër Marco Odermatt heeft zich vrijdag voor de vijfde achtereenvolgende keer verzekerd van de algemene wereldbekertitel. De Zwitser eindigde op de afdaling in Courchevel als derde. De zege ging naar de Oostenrijker Vincent Kriechmayr.

3 uur geleden
Snowboardster Bunschoten-Vos pakt zilver op Paralympics

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos heeft bij de Paralympische Winterspelen een zilveren medaille behaald. De 30-jarige Nederlandse noteerde op het onderdeel banked slalom een beste tijd van 1.03,53. Het goud ging met 1.02,99 naar de Amerikaanse Kate Delson. Haar landgenote Brenna Huckaby eindigde in 1.03,98 als derde.

5 uur geleden