Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vingegaard ziet op rustdag nog kansen in derde Tourweek

Vingegaard ziet op rustdag nog kansen in derde Tourweek

NARBONNE (ANP) - Jonas Vingegaard klonk op de tweede rustdag van de Tour de France nog strijdbaar. Met meer dan drie minuten achterstand op Tadej Pogacar, begint de Deen van Visma - Lease a Bike dinsdag aan de laatste Tourweek. "Ik denk dat ik nog kan verbeteren", sprak de winnaar van de afgelopen twee edities tijdens een persconferentie in Narbonne.

Pogacar, die op jacht is naar de dubbel Giro-Tour, finishte zondag op Plateau de Beille 1 minuut en 8 seconden voor Vingegaard. Dat was de grootste marge tussen beiden tot nu toe in deze Tour na eerdere verschillen in de rit over de Galibier (37 seconden), de individuele tijdrit (25 seconden) en de eerste Pyreneeënrit naar Pla d'Adet (39 seconden). Inclusief bonificaties heeft dat de Sloveen van UAE Team Emirates een marge van 3.09 minuten opgeleverd.

Vingegaard zei op de rustdag zeker niet ontmoedigd te zijn. "Sterker nog, ik klom gisteren op mijn beste niveau ooit. Maar als iemand beter is, moet je dat accepteren. En Tadej is beter, op dit moment. Maar ik heb de Tour twee keer gewonnen en ben hier niet voor de tweede plaats."

Zware tijd

De 27-jarige Deen won ook al een rit, door verrassend in een sprint-à-deux zijn rivaal Pogacar te verslaan. Het leidde tot niet eerder geziene emoties bij Vingegaard. "Die zege was voor mij ook een verrassing. Daarna kwamen veel dingen samen. Het feit dat ik na mijn val in de Ronde van Baskenland niet had durven dromen dat ik nog in de Tour zou starten, laat staan een rit zou winnen. De zware tijd die ik achter de rug heb, de steun die ik daarbij heb gehad van mijn familieleden. Het is ook voor hen zwaar geweest. Het is mooi dat ze hier bij me zijn en dat ik ze straks nog kan zien."

Ploegleiding en Vingegaard zelf wezen zondag al naar de Tour van vorig jaar toen Pogacar ook slechte dagen had. Het lijkt 'wishful thinking', want de 25-jarige Sloveen oogt met de dag sterker. "We hopen dat we de krachtsverhoudingen nog kunnen omkeren in de derde week", zei de Deen tegen de verzamelde pers. "Of het niveau van Tadej haalbaar is? Het is niet dat hij heel veel beter is. En ik denk dat ik nog wel kan verbeteren. In dat geval zijn we redelijk gelijkwaardig. Ik zal niet ten onder gaan zonder te vechten. Mentaal zal ik nooit kraken. Ik ben niet teleurgesteld over de Tour tot nu toe. Ik ben trots op het team en op mezelf."

Meer uit Sport

Djokovic naar halve finale Australian Open dankzij opgave Musetti

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is in de kwartfinales van de Australian Open ontsnapt aan uitschakeling. Zijn Italiaanse tegenstander Lorenzo Musetti gaf door een blessure op in de derde set, na de eerste twee te hebben gewonnen: 6-4 6-3 1-3.

12 minuten geleden
Tennisster Gauff boos over uitzenden kapotslaan racket

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.

16 uur geleden
Alcaraz voor het eerst naar halve finales Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.

20 uur geleden
Verstappen voor het eerst circuit op met nieuwe RB22

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.

21 uur geleden
Bijna 20.000 kaarten verkocht voor TeamNL Huis bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.

22 uur geleden
Zverev bereikt halve finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).

1 dag geleden
Van der Goot sportjournalist van 2025, Oeuvre Award Hugo Borst

RIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.

1 dag geleden