Vingegaard wint ook vierde rit van Ronde van Baskenland
SANTURTZI (ANP) - Jonas Vingegaard heeft ook de vierde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Deense wielrenner van de Nederlandse formatie Jumbo-Visma klopte zijn Spaanse medevluchter Mikel Landa in een sprint.
Vingegaard koos 20 kilometer voor de finish van de rit over 175 kilometer, met start en aankomst in Santurtzi, de aanval. Alleen Landa kon de winnaar laatste van de Ronde van Frankrijk op de afsluitende klim volgen. Het tweetal pakte een voorsprong van een halve minuut, maar in een lange afdaling zag het duo de achtervolgers naderen. De Zwitser Mauro Schmid eindigde uiteindelijk op slechts 2 seconden van Vingegaard als derde.
Vingegaard won woensdag ook al de derde etappe. Hij heeft in het algemeen klassement nu een voorsprong van 12 seconden op Landa. De Ronde van Baskenland eindigt zaterdag met een rit over 137 kilometer met start en aankomst in Eibar. "Ze zullen me ongetwijfeld nog gaan aanvallen in de laatste twee etappes", verwacht Vingegaard. "Maar ik zal er alles aan doen om mijn leiderstrui te behouden."
Rohan Dennis kan zijn kopman Vingegaard niet meer aan de eindzege van de Ronde van Baskenland helpen. De Australiër kwam 50 kilometer voor de finish ten val en stapte af. "Het goed nieuws is dat hij geen breuken heeft", zei ploegleider Frans Maassen. "Maar hij heeft wel veel schrammen. Hopelijk herstelt hij snel."
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
2 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Neal Skupski en Christian Harrison hebben het dubbelspel op de Australian Open gewonnen. De Brit en de Amerikaan versloegen de Australiërs Jason Kubler en Marc Polmans in de finale: 7-6 (4) 6-4.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.
18 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.
20 uur geleden