Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vingegaard wint ook vierde rit van Ronde van Baskenland

Vingegaard wint ook vierde rit van Ronde van Baskenland

SANTURTZI (ANP) - Jonas Vingegaard heeft ook de vierde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Deense wielrenner van de Nederlandse formatie Jumbo-Visma klopte zijn Spaanse medevluchter Mikel Landa in een sprint.

Vingegaard koos 20 kilometer voor de finish van de rit over 175 kilometer, met start en aankomst in Santurtzi, de aanval. Alleen Landa kon de winnaar laatste van de Ronde van Frankrijk op de afsluitende klim volgen. Het tweetal pakte een voorsprong van een halve minuut, maar in een lange afdaling zag het duo de achtervolgers naderen. De Zwitser Mauro Schmid eindigde uiteindelijk op slechts 2 seconden van Vingegaard als derde.

Vingegaard won woensdag ook al de derde etappe. Hij heeft in het algemeen klassement nu een voorsprong van 12 seconden op Landa. De Ronde van Baskenland eindigt zaterdag met een rit over 137 kilometer met start en aankomst in Eibar. "Ze zullen me ongetwijfeld nog gaan aanvallen in de laatste twee etappes", verwacht Vingegaard. "Maar ik zal er alles aan doen om mijn leiderstrui te behouden."

Rohan Dennis kan zijn kopman Vingegaard niet meer aan de eindzege van de Ronde van Baskenland helpen. De Australiër kwam 50 kilometer voor de finish ten val en stapte af. "Het goed nieuws is dat hij geen breuken heeft", zei ploegleider Frans Maassen. "Maar hij heeft wel veel schrammen. Hopelijk herstelt hij snel."

Meer uit Sport

Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

34 minuten geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

6 uur geleden
Amnesty waarschuwt voor schending mensenrechten bij WK voetbal

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.

9 uur geleden
Moto2-coureur Veijer crasht na herstart opnieuw in Amerikaanse GP

AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.

13 uur geleden
Race in Moto2 gestaakt na grote crash met Veijer

AUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.

14 uur geleden
Motorcrosser Herlings ziet Coenen uitlopen in GP Zwitserland

FRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.

15 uur geleden
Onderzoek: topsporters ervaren stress door onzeker inkomen

ARNHEM (ANP) - Een meerderheid van de topsporters ervaart stress door de onzekerheid over hun inkomen. Bij drie op de tien heeft dat een negatief effect op hun prestaties, melden de NOC*NSF Atletencommissie en NL Sporter op basis van een enquête onder ruim een kwart van de sporters met een topsportstatus (189 van de 709). De sportersorganisaties vragen om een stabieler inkomen waarbij minder wordt gekeken naar één of twee specifieke prestaties.

15 uur geleden