Vingegaard wint ook vierde rit van Ronde van Baskenland
SANTURTZI (ANP) - Jonas Vingegaard heeft ook de vierde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Deense wielrenner van de Nederlandse formatie Jumbo-Visma klopte zijn Spaanse medevluchter Mikel Landa in een sprint.
Vingegaard koos 20 kilometer voor de finish van de rit over 175 kilometer, met start en aankomst in Santurtzi, de aanval. Alleen Landa kon de winnaar laatste van de Ronde van Frankrijk op de afsluitende klim volgen. Het tweetal pakte een voorsprong van een halve minuut, maar in een lange afdaling zag het duo de achtervolgers naderen. De Zwitser Mauro Schmid eindigde uiteindelijk op slechts 2 seconden van Vingegaard als derde.
Vingegaard won woensdag ook al de derde etappe. Hij heeft in het algemeen klassement nu een voorsprong van 12 seconden op Landa. De Ronde van Baskenland eindigt zaterdag met een rit over 137 kilometer met start en aankomst in Eibar. "Ze zullen me ongetwijfeld nog gaan aanvallen in de laatste twee etappes", verwacht Vingegaard. "Maar ik zal er alles aan doen om mijn leiderstrui te behouden."
Rohan Dennis kan zijn kopman Vingegaard niet meer aan de eindzege van de Ronde van Baskenland helpen. De Australiër kwam 50 kilometer voor de finish ten val en stapte af. "Het goed nieuws is dat hij geen breuken heeft", zei ploegleider Frans Maassen. "Maar hij heeft wel veel schrammen. Hopelijk herstelt hij snel."
Meer uit Sport
WADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
8 uur geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
19 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
1 dag geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
1 dag geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
1 dag geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
1 dag geleden