Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vingegaard wint ook vierde rit van Ronde van Baskenland

Vingegaard wint ook vierde rit van Ronde van Baskenland

SANTURTZI (ANP) - Jonas Vingegaard heeft ook de vierde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Deense wielrenner van de Nederlandse formatie Jumbo-Visma klopte zijn Spaanse medevluchter Mikel Landa in een sprint.

Vingegaard koos 20 kilometer voor de finish van de rit over 175 kilometer, met start en aankomst in Santurtzi, de aanval. Alleen Landa kon de winnaar laatste van de Ronde van Frankrijk op de afsluitende klim volgen. Het tweetal pakte een voorsprong van een halve minuut, maar in een lange afdaling zag het duo de achtervolgers naderen. De Zwitser Mauro Schmid eindigde uiteindelijk op slechts 2 seconden van Vingegaard als derde.

Vingegaard won woensdag ook al de derde etappe. Hij heeft in het algemeen klassement nu een voorsprong van 12 seconden op Landa. De Ronde van Baskenland eindigt zaterdag met een rit over 137 kilometer met start en aankomst in Eibar. "Ze zullen me ongetwijfeld nog gaan aanvallen in de laatste twee etappes", verwacht Vingegaard. "Maar ik zal er alles aan doen om mijn leiderstrui te behouden."

Rohan Dennis kan zijn kopman Vingegaard niet meer aan de eindzege van de Ronde van Baskenland helpen. De Australiër kwam 50 kilometer voor de finish ten val en stapte af. "Het goed nieuws is dat hij geen breuken heeft", zei ploegleider Frans Maassen. "Maar hij heeft wel veel schrammen. Hopelijk herstelt hij snel."

Meer uit Sport

Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

1 uur geleden
Schulting blijft langebaanschaatsen bij Team Essent

DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.

11 uur geleden
Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

23 uur geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

1 dag geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

1 dag geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

1 dag geleden
Schaatsster Tas debuteert als wielrenster in Waalse Pijl

HUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.

1 dag geleden