Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vingegaard wint na twee keer de Tour nu ook de Vuelta

Vingegaard wint na twee keer de Tour nu ook de Vuelta

MADRID (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft na twee eindzeges in de Tour de France ook de Vuelta op zijn erelijst staan. De laatste etappe van de Spaanse rittenkoers, met finish in Madrid, kwam voortijdig tot een einde toen pro-Palestijnse demonstranten in Madrid massaal de weg blokkeerden. De organisatie besloot dat verder fietsen niet meer mogelijk was.

De Deense kopman van de Nederlandse ploeg Visma - Lease a Bike won drie ritten en had de afgelopen weken eigenlijk alleen João Almeida als concurrent voor de eindzege. De Portugees van UAE Team Emirates had een sterke ploeg om zich heen, maar tot een serieuze aanval kwam het niet. Wel won Almeida de prestigieuze bergrit naar de top van de Angliru, waar alleen Vingegaard zijn wiel kon houden. In de regelmatig door actievoerders gehinderde Vuelta eindigde de Brit Tom Pidcock als derde.

Vingegaard, winnaar van de Tour in 2022 en 2023 en dit jaar tweede achter de Sloveen Tadej Pogacar, startte als favoriet in Spanje waar vooral veel werd verwacht van Juan Ayuso. Maar de 22-jarige Spanjaard van UAE Team Emirates verloor al snel veel tijd en bleek ook een conflict te hebben met zijn ploegleiding. Tijdens de Vuelta werd bekend dat zijn contract na dit seizoen wordt ontbonden. Ayuso won nog wel twee ritten, maar voor het klassement was Almeida de man die het Vingegaard lastig moest maken.

Verschil

Groot werd het verschil tussen de 27-jarige Portugees en de één jaar oudere Vingegaard nooit. De Deen kreeg te maken met een verkoudheid en klampte meestal aan om zo zijn voorsprong te verdedigen. Zaterdag, in de voorlaatste etappe, was Vingegaard redelijk hersteld en liet hij op de slotklim nog even zien de beste klimmer in de ronde te zijn. Niemand kon hem volgen toen hij op de Bola del Mundo aanviel en een derde ritzege mocht bijschrijven. "Ik ben blij hoe het team me heeft bijgestaan. Zonder hen was het niet gelukt", klonk de Deen als altijd bescheiden.

Ook voor Visma - Lease a Bike betekende zijn succes in de Vuelta een nieuw hoogtepunt. De Nederlandse ploeg won dit jaar met de Brit Simon Yates al de Giro d'Italia.

Meer uit Sport

Marokkaanse international Hakimi prijst strafschoppenheld Bounou

RABAT (ANP) - Marokkaans international Achraf Hakimi noemt zijn doelman Yassine Bounou 'de beste keeper van de wereld' als het om penalty's gaat. Dat zei de verdediger van Marokko na afloop van de gewonnen strafschoppenserie tegen Nigeria tegen Ziggo Sport. Marokko won de reeks met 4-2 en gaat naar de finale van de Afrika Cup. Daarin treft Marokko zondag Senegal.

3 uur geleden
AZ schakelt Ajax met veel machtsvertoon uit in KNVB-beker

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft Ajax kansloos gelaten in de achtste finale van de KNVB-beker. De club uit Alkmaar schaarde zich met een zege van 6-0 voor eigen publiek bij de laatste acht van het toernooi.

6 uur geleden
Amateurtennisser wint showformat met toppers in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Amateurtennisser Jordan Smith heeft in het nieuwe showformat One Point Slam afgerekend met onder anderen Jannik Sinner en 1 miljoen Australische dollar (570.000 euro) gewonnen. Bij het toernooi in Melbourne, in aanloop naar de Australian Open, besliste één punt wie de partij won en zich daarmee plaatste voor de volgende ronde. De Australiër Smith klopte in de finale de Taiwanese Joanna Garland, de nummer 117 van de wereld bij de vrouwen.

15 uur geleden
Organisatie Spelen 2028 belooft ook goedkope kaarten

LOS ANGELES (ANP/RTR/BELGA) - Ongeveer een derde van de tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 moet onder de 100 dollar (86 euro) gaan kosten. Minstens 1 miljoen kaarten komen zelfs voor 24 euro beschikbaar, heeft Casey Wasserman, voorzitter van het organisatiecomité, beloofd.

17 uur geleden
Snowboardster Dekker tweede bij wereldbeker Bad Gastein

BAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.

1 dag geleden
Doohan definitief weg bij Formule 1-team Alpine

SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.

1 dag geleden
Vijf spelers uit de top-10 bij ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.

1 dag geleden