Vingegaard wil dromen laten uitkomen in slotweek van Tour
SAINT-GERVAIS MONT BLANC (ANP) - Jonas Vingegaard kijkt met veel vertrouwen uit naar de slotweek van de Tour de France. "Ik weet wat ik kan en ik verkeer in een uitstekende vorm", zei de Deense drager van de gele leiderstrui op de tweede rustdag van de Ronde van Frankrijk. "Ik geloof in mezelf en heb ook vertrouwen in ons plan. We moeten dat gewoon volgen."
Jumbo-Visma, de sterke ploeg van Vingegaard, deed er de afgelopen dagen alles aan om Tadej Pogacar te slopen. Maar de Sloveense kopman van UAE Team Emirates gaf geen krimp in de Alpen. Pogacar begint dinsdag met een achterstand van slechts 10 seconden op Vingegaard aan een lastige individuele tijdrit over ruim 22 kilometer.
De strijd om de eindzege van de Tour wordt waarschijnlijk beslist in de tijdrit van dinsdag, de loodzware bergetappe van woensdag of in de voorlaatste rit van zaterdag door de Vogezen.
Vingegaard gaat er alles aan doen om de Ronde van Frankrijk net als vorig jaar te winnen. "Hopelijk kan ik tot Parijs in het geel blijven", zei hij. "Ik weet hoe het vorig jaar was en ik zal vechten tot het einde om dromen te laten uitkomen."
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
18 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
1 dag geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
1 dag geleden