Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vingegaard trots op geslaagd Tourplan

Vingegaard trots op geslaagd Tourplan

PARIJS (ANP) - Jonas Vingegaard had in zijn dankwoord mooie woorden voor zijn ploeg, voor zijn tegenstanders en voor zijn gezin. "Ik houd meer van jullie dan van wie ook", richtte de Deense renner van Jumbo-Visma zich vanaf het podium op de Champs-Élysées tot zijn vrouw Trine en dochter Frida. De 26-jarige Vingegaard had zojuist voor het tweede jaar op rij de Tour de France gewonnen. "Het is een geweldig jaar en het was een geweldige Tour."

"Het begint met een plan, bij ons is dat heel vroeg", schetste hij het voorwerk, dat bij Jumbo-Visma tot een minutieus plan leidde. "Zonder de ploeg had ik dit nooit gekund. Ik ben trots op iedereen. We gaan dit vanavond vieren met een mooi diner. Ik dank ook mijn tegenstanders. Het was drie weken lang een geweldig gevecht met jullie", sprak hij tot de Sloveen Tadej Pogacar en de Brit Adam Yates, die hem op het podium flankeerden. "Ik heb ervan genoten en hoop volgend jaar terug te keren om te zien of een derde zege erin zit. Dat is het plan."

Vingegaard moest zondag zelfs twee keer het podium op. Met de voltallige ploeg van Jumbo-Visma werd hij gehuldigd als winnaar van het ploegenklassement. Het was voor het eerst sinds 1989 dat een Nederlands team dat klassement won. Toen was het de ploeg PDM met onder anderen Gert-Jan Theunisse en Steven Rooks.

Meer uit Sport

Baanwielrenner Lavreysen wint op NK keirin voor zevende keer

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.

12 uur geleden
Schaatser De Boo grijpt olympisch ticket op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.

14 uur geleden
Groenewoud blijft op het OKT op 3000 meter Beune en Conijn voor

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.

15 uur geleden
Schaatser Diniz snelste op eerste 500 meter op OKT

HEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.

16 uur geleden
Tennislegende King sceptisch over nieuwe 'Battle of the Sexes'

DUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.

22 uur geleden
KNSB: geen tweede marathon op natuurijs

UTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.

22 uur geleden
Britse tennisser Draper zegt af voor Australian Open

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.

1 dag geleden