Vingegaard soleert naar tweede ritzege op rij in Galicië
CASTELO DE RIBADAVIA (ANP) - Jonas Vingegaard van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike heeft zijn tweede ritzege op een rij geboekt in O Gran Camiño, een vierdaagse rittenkoers in het Spaanse Galicië. De 27-jarige Deen redde het solo en verstevigde zijn leiding in het algemeen klassement.
Na een lastige etappe van 173 kilometer haalde tweevoudig Tourwinnaar Vingegaard het na veel aanvalswerk solo, en dat met een halve minuut voorsprong op een achtervolgende groep. De Spanjaard Carlos Canal won de sprint om de tweede plek, de Fransman Quentin Pacher werd derde.
"Het was opnieuw een erg zware dag. De jongens leverden uitstekend werk door de kopgroep binnen schot te houden. Daarna nam ik het risico om aan te vallen en gelukkig kon ik mijn voorsprong houden tot de finish", zei Vingegaard via zijn ploeg.
Achtervolgers
"Richard Carapaz was degene die startte met aanvallen na de bergsprint. We hadden vrij snel een mooi gat en de samenwerking verliep uitstekend. Ik gaf het zeker een kans en zou uiteindelijk wel zien wat het zou opleveren."
In het algemene klassement heeft Vingegaard nu 1.13 voorsprong op de Colombiaan Egan Bernal, ook een voormalig Tourwinnaar. De Ecuadoraan Jefferson Cepeda is derde op 1.15.
Vorig jaar
Vingegaard rijdt in O Gran Camiño zijn eerste koers van 2024. Vorig jaar won hij drie etappes en het klassement. Wil hij het nu even goed doen, dan moet de Deen zondag ook de slotetappe met aankomst bovenop een 7 kilometer lange beklimming naar zijn hand zetten.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft de achtste finales van het WK darts in Londen bereikt. De verliezend finalist van vorig jaar versloeg in de derde ronde de Duitser Arno Merk, die debuteert op het WK, met ruim verschil: 4-1.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma kan zich voorzichtig gaan opmaken voor zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen. De 39-jarige Fries van Team AH Zaanlander eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi met 12.45,52 als tweede op de 10 kilometer. Die tweede plaats staat laag in de selectievolgorde van schaatsbond KNSB, maar Bergsma maakt na twee overwinningen op de massastart in de wereldbeker dit seizoen ook een gerede kans om voor dat nummer te worden aangewezen.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft na de verrassing op de 5000 meter met de zege op de 10 kilometer zijn tweede olympische startbewijs binnengehaald. Dat de 21-jarige schaatser van Team IKO X2O daarmee de verrassing van het OKT is, zegt hij zich wel te beseffen. "Ik vind dat prima", reageerde hij nadat hij zijn persoonlijk record op de 10 kilometer met 12.36,35 met bijna 18 seconden had verbeterd.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle heeft bij de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel gewonnen op de puntenkoers. De 21-jarige Zoetermeerse onttroonde in Omnisport Lorena Wiebes, die zaterdag achter Mischa Bredewold al als tweede was geëindigd op de achtervolging. Nienke van Veenhoven werd derde op de puntenkoers.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is blij dat ze zich met haar tweede plaats op de 500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zo goed als zeker heeft geplaatst voor de Olympische Spelen in Milaan. De 26-jarige Zuid-Hollandse schaatsster liet die ontlading al blijken na haar 37,24 in de eerste omloop. "Ik dacht dat dat genoeg zou zijn voor de top 3 en dat was het ook", zei ze.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf ook gekwalificeerd op de 10 kilometer voor de Spelen van Milaan. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 12.36,35 een klasse apart. Jorrit Bergsma werd tweede met 12.45,52 en mag hopen op het tweede olympisch ticket op de 10 kilometer en zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen.
6 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Magnus Carlsen heeft zondag zijn zesde wereldtitel snelschaken gewonnen. De 35-jarige Noor deed dat in Doha in Qatar.
6 uur geleden