Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vingegaard soleert naar tweede ritzege op rij in Galicië

Vingegaard soleert naar tweede ritzege op rij in Galicië

CASTELO DE RIBADAVIA (ANP) - Jonas Vingegaard van de Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike heeft zijn tweede ritzege op een rij geboekt in O Gran Camiño, een vierdaagse rittenkoers in het Spaanse Galicië. De 27-jarige Deen redde het solo en verstevigde zijn leiding in het algemeen klassement.

Na een lastige etappe van 173 kilometer haalde tweevoudig Tourwinnaar Vingegaard het na veel aanvalswerk solo, en dat met een halve minuut voorsprong op een achtervolgende groep. De Spanjaard Carlos Canal won de sprint om de tweede plek, de Fransman Quentin Pacher werd derde.

"Het was opnieuw een erg zware dag. De jongens leverden uitstekend werk door de kopgroep binnen schot te houden. Daarna nam ik het risico om aan te vallen en gelukkig kon ik mijn voorsprong houden tot de finish", zei Vingegaard via zijn ploeg.

Achtervolgers

"Richard Carapaz was degene die startte met aanvallen na de bergsprint. We hadden vrij snel een mooi gat en de samenwerking verliep uitstekend. Ik gaf het zeker een kans en zou uiteindelijk wel zien wat het zou opleveren."

In het algemene klassement heeft Vingegaard nu 1.13 voorsprong op de Colombiaan Egan Bernal, ook een voormalig Tourwinnaar. De Ecuadoraan Jefferson Cepeda is derde op 1.15.

Vorig jaar

Vingegaard rijdt in O Gran Camiño zijn eerste koers van 2024. Vorig jaar won hij drie etappes en het klassement. Wil hij het nu even goed doen, dan moet de Deen zondag ook de slotetappe met aankomst bovenop een 7 kilometer lange beklimming naar zijn hand zetten.

Meer uit Sport

Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

7 uur geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

11 uur geleden
Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

1 dag geleden
Wielertalent Seixas (19) wint Waalse Pijl bij zijn debuut

HOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.

1 dag geleden
Noorse schaatser Magnussen tekent bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.

1 dag geleden
Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

2 dagen geleden
Schulting blijft langebaanschaatsen bij Team Essent

DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.

2 dagen geleden