Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vingegaard neemt met ritzege alle twijfel weg over eindzege Tour

Vingegaard neemt met ritzege alle twijfel weg over eindzege Tour

HAUTACAM (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard kan de eindzege in de Tour de France bijna niet meer ontgaan. De renner van Jumbo-Visma won donderdag, gehuld in de gele leiderstrui, de laatste bergrit en vergrootte zijn voorsprong op zijn Sloveense belager Tadej Pogacar.

Lang reden ze, achter een kopgroep, met zijn tweeën naar boven. Maar door de aanval van Vingegaard, 4 kilometer onder de top, is het vrijwel zeker dat de 25-jarige Deen de Tour gaat winnen.

Na een vlakke rit volgt zaterdag een individuele tijdrit van ruim 40 kilometer. Maar de marge die Vingegaard heeft opgebouwd, zo'n 3,5 minuut, is ruim voldoende om de Nederlandse ploeg de eerste eindzege in de Tour ooit te bezorgen. Zondag eindigt de Tour op de Champs-Élysées in Parijs.

Teamprestatie

Het succes van Vingegaard mag zeker ook als een teamprestatie worden beschouwd. De Jumbo's heersten op alle fronten. Wout van Aert was vanuit de start de eerste aanvaller. Aan de voet van de Col d'Aubisque behoorde hij ook tot een kopgroep van zo'n dertig renners, met onder anderen Bauke Mollema. De Italiaan Giulio Ciccone kwam als eerste boven, voor de Fransman Thibaut Pinot, beiden nog dromend van de bergtrui. Mollema deed goed werk voor zijn ploeggenoot Ciccone, die op de volgende col virtueel in de bergtrui kon komen.

Zo ver kwam het niet want Van Aert kwam daar als eerste boven, alleen de Colombiaan Dani Martínez en de Fransman Thibaut Pinot konden nog volgen. Achter de koplopers begon Pogacar aan een reeks tempoversnellingen, maar Vingegaard bleef in zijn wiel.

Snelheid weg

De Deen slipte in de afdaling, maar kon zijn weg vervolgen. Pogacar viel niet veel later wel, maar stapte zonder veel schade weer op de fiets. De Deen wachtte op zijn rivaal waarmee de snelheid uit de achtervolging was. Zodoende konden Van Aert, Pinot en de Colombiaan Dani Martínez met dik twee minuten aan de slotklim beginnen. De Amerikaan Sepp Kuss kwam uit de achtergrond terug om Vingegaard bij te staan.

Van Aert viel aan op 9 kilometer onder de top, Martínez volgde. Maar 6 kilometer onder de top waren het Kuss, Pogacar en Vingegaard die aansloten. De Amerikaan en de Colombiaan haakten af waarmee de gele, de groene en de witte trui op kop reden. Wie de sterkste was werd snel duidelijk. Met een voorsprong van 1.04 minuut op Pogacar won Vingegaard zijn tweede Touretappe.

Meer uit Sport

Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

2 uur geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

4 uur geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

6 uur geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

7 uur geleden
Schaatsster Tas debuteert als wielrenster in Waalse Pijl

HUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.

7 uur geleden
Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

1 dag geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

1 dag geleden