Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vingegaard neemt met ritzege alle twijfel weg over eindzege Tour

Vingegaard neemt met ritzege alle twijfel weg over eindzege Tour

HAUTACAM (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard kan de eindzege in de Tour de France bijna niet meer ontgaan. De renner van Jumbo-Visma won donderdag, gehuld in de gele leiderstrui, de laatste bergrit en vergrootte zijn voorsprong op zijn Sloveense belager Tadej Pogacar.

Lang reden ze, achter een kopgroep, met zijn tweeën naar boven. Maar door de aanval van Vingegaard, 4 kilometer onder de top, is het vrijwel zeker dat de 25-jarige Deen de Tour gaat winnen.

Na een vlakke rit volgt zaterdag een individuele tijdrit van ruim 40 kilometer. Maar de marge die Vingegaard heeft opgebouwd, zo'n 3,5 minuut, is ruim voldoende om de Nederlandse ploeg de eerste eindzege in de Tour ooit te bezorgen. Zondag eindigt de Tour op de Champs-Élysées in Parijs.

Teamprestatie

Het succes van Vingegaard mag zeker ook als een teamprestatie worden beschouwd. De Jumbo's heersten op alle fronten. Wout van Aert was vanuit de start de eerste aanvaller. Aan de voet van de Col d'Aubisque behoorde hij ook tot een kopgroep van zo'n dertig renners, met onder anderen Bauke Mollema. De Italiaan Giulio Ciccone kwam als eerste boven, voor de Fransman Thibaut Pinot, beiden nog dromend van de bergtrui. Mollema deed goed werk voor zijn ploeggenoot Ciccone, die op de volgende col virtueel in de bergtrui kon komen.

Zo ver kwam het niet want Van Aert kwam daar als eerste boven, alleen de Colombiaan Dani Martínez en de Fransman Thibaut Pinot konden nog volgen. Achter de koplopers begon Pogacar aan een reeks tempoversnellingen, maar Vingegaard bleef in zijn wiel.

Snelheid weg

De Deen slipte in de afdaling, maar kon zijn weg vervolgen. Pogacar viel niet veel later wel, maar stapte zonder veel schade weer op de fiets. De Deen wachtte op zijn rivaal waarmee de snelheid uit de achtervolging was. Zodoende konden Van Aert, Pinot en de Colombiaan Dani Martínez met dik twee minuten aan de slotklim beginnen. De Amerikaan Sepp Kuss kwam uit de achtergrond terug om Vingegaard bij te staan.

Van Aert viel aan op 9 kilometer onder de top, Martínez volgde. Maar 6 kilometer onder de top waren het Kuss, Pogacar en Vingegaard die aansloten. De Amerikaan en de Colombiaan haakten af waarmee de gele, de groene en de witte trui op kop reden. Wie de sterkste was werd snel duidelijk. Met een voorsprong van 1.04 minuut op Pogacar won Vingegaard zijn tweede Touretappe.

Meer uit Sport

Deense wielrenner Valgren wint zeventiende rit in Giro d'Italia

ANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.

9 uur geleden
Tennisster Swiatek eenvoudig naar derde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.

11 uur geleden
Atlete Visser voor tiende keer naar FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.

11 uur geleden
De Jong in Parijs voor eerste keer naar derde ronde grand slam

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.

14 uur geleden
Voormalig bokskampioen Fury maakt in augustus rentree in Dublin

DUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.

14 uur geleden
Heerenveen wil alle olympische ijssporten naar Thialf halen

HEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.

16 uur geleden
Kampioen Oklahoma City Thunder op één zege van nieuwe NBA-finale

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.

18 uur geleden