Vingegaard neemt met ritzege alle twijfel weg over eindzege Tour
HAUTACAM (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard kan de eindzege in de Tour de France bijna niet meer ontgaan. De renner van Jumbo-Visma won donderdag, gehuld in de gele leiderstrui, de laatste bergrit en vergrootte zijn voorsprong op zijn Sloveense belager Tadej Pogacar.
Lang reden ze, achter een kopgroep, met zijn tweeën naar boven. Maar door de aanval van Vingegaard, 4 kilometer onder de top, is het vrijwel zeker dat de 25-jarige Deen de Tour gaat winnen.
Na een vlakke rit volgt zaterdag een individuele tijdrit van ruim 40 kilometer. Maar de marge die Vingegaard heeft opgebouwd, zo'n 3,5 minuut, is ruim voldoende om de Nederlandse ploeg de eerste eindzege in de Tour ooit te bezorgen. Zondag eindigt de Tour op de Champs-Élysées in Parijs.
Teamprestatie
Het succes van Vingegaard mag zeker ook als een teamprestatie worden beschouwd. De Jumbo's heersten op alle fronten. Wout van Aert was vanuit de start de eerste aanvaller. Aan de voet van de Col d'Aubisque behoorde hij ook tot een kopgroep van zo'n dertig renners, met onder anderen Bauke Mollema. De Italiaan Giulio Ciccone kwam als eerste boven, voor de Fransman Thibaut Pinot, beiden nog dromend van de bergtrui. Mollema deed goed werk voor zijn ploeggenoot Ciccone, die op de volgende col virtueel in de bergtrui kon komen.
Zo ver kwam het niet want Van Aert kwam daar als eerste boven, alleen de Colombiaan Dani Martínez en de Fransman Thibaut Pinot konden nog volgen. Achter de koplopers begon Pogacar aan een reeks tempoversnellingen, maar Vingegaard bleef in zijn wiel.
Snelheid weg
De Deen slipte in de afdaling, maar kon zijn weg vervolgen. Pogacar viel niet veel later wel, maar stapte zonder veel schade weer op de fiets. De Deen wachtte op zijn rivaal waarmee de snelheid uit de achtervolging was. Zodoende konden Van Aert, Pinot en de Colombiaan Dani Martínez met dik twee minuten aan de slotklim beginnen. De Amerikaan Sepp Kuss kwam uit de achtergrond terug om Vingegaard bij te staan.
Van Aert viel aan op 9 kilometer onder de top, Martínez volgde. Maar 6 kilometer onder de top waren het Kuss, Pogacar en Vingegaard die aansloten. De Amerikaan en de Colombiaan haakten af waarmee de gele, de groene en de witte trui op kop reden. Wie de sterkste was werd snel duidelijk. Met een voorsprong van 1.04 minuut op Pogacar won Vingegaard zijn tweede Touretappe.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Jannik Sinner is zijn jacht op de nog ontbrekende grandslamtitel in Parijs begonnen met een soepele zege op de Fransman Clément Tabur. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst was na minder dan twee uur in drie sets klaar: 6-1 6-3 6-4.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs heeft op Roland Garros de tweede ronde bereikt in het vrouwendubbelspel. Met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez won de 32-jarige Nederlandse op het gravel in Parijs in twee sets van de Britse Katie Boulter en de Kazachse Joelia Poetintseva: 6-1 7-6 (5).
4 uur geledenCARÌ (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn vierde ritzege geboekt in de Giro d'Italia. De Deense rozetruidrager was bergop ook de beste in de zestiende etappe van Bellinzona naar Carì over 113 kilometer. Achter de 29-jarige kopman van Visma-Lease a Bike werd de Oostenrijker Felix Gall op 1.09 minuut tweede voor Jai Hindley uit Australië. Thymen Arensman eindigde vlak erachter als vierde.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is goed begonnen aan Roland Garros, het grandslamtoernooi dat de Belarussische nummer 1 van de wereld nog nooit wist te winnen. In de eerste ronde was ze in twee sets te sterk voor de Spaanse Jéssica Bouzas Maneiro, de nummer 50 op de wereldranglijst: 6-4 6-2.
12 uur geledenCLEVELAND (ANP) - De basketballers van New York Knicks hebben zich voor het eerst sinds 1999 geplaatst voor de finale van de NBA. De ploeg van trainer Mike Brown won in de eindstrijd van de Eastern Conference ook het vierde duel van Cleveland Cavaliers (93-130). In de strijd om de titel is regerend kampioen Oklahoma City Thunder of San Antonio Spurs de tegenstander. De finale van de Western Conference kent na vier wedstrijden een 2-2-tussenstand.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.
1 dag geleden