Vingegaard neemt genoegen met tweede plek in Tour achter Pogacar
NICE (ANP) - Jonas Vingegaard vindt zijn tweede plaats en etappezege in de Tour de France meer dan hij vooraf had kunnen hopen. De Deense titelverdediger van Visma - Lease a Bike moest op respectabele afstand van winnaar Tadej Pogacar genoegen nemen met de tweede plaats en had daar gezien zijn zware val in april van dit jaar geen moeite mee.
"Aan het begin van het jaar zou ik teleurgesteld zijn geweest met de tweede plaats", gaf Vingegaard toe. "Maar als je me drie maanden geleden na de crash had gezegd dat ik in staat zou zijn om tweede te worden in de Tour, had ik het zelf niet geloofd. Ik wist niet of ik überhaupt nog ooit op de fiets zou zitten. Om dan weer op het podium te eindigen en een rit te winnen, is meer dan ik nog had kunnen hopen."
Vingegaard wist bijna twee weken partij te bieden aan Pogacar, maar erkende dat de Sloveen dit jaar echt sterker was. "Ik wil Tadej feliciteren", zei hij. "Hij is de verdiende winnaar. We hebben er in de eerste twee weken een mooi gevecht van gemaakt. In de derde week had ik de benen niet meer en was er niet veel van een gevecht meer over."
Vingegaard gaat de hele periode sinds de val in de Ronde van Baskenland nu rustig verwerken. "Ik was blij dat ik de Tour heb mogen halen. Het is nu tijd om de dingen even te gaan relativeren. Daar heb ik de voorbije maanden nauwelijks tijd voor gehad."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.
4 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.
5 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.
6 uur geledenBRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.
9 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.
1 dag geleden