Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vingegaard neemt genoegen met tweede plek in Tour achter Pogacar

Vingegaard neemt genoegen met tweede plek in Tour achter Pogacar

NICE (ANP) - Jonas Vingegaard vindt zijn tweede plaats en etappezege in de Tour de France meer dan hij vooraf had kunnen hopen. De Deense titelverdediger van Visma - Lease a Bike moest op respectabele afstand van winnaar Tadej Pogacar genoegen nemen met de tweede plaats en had daar gezien zijn zware val in april van dit jaar geen moeite mee.

"Aan het begin van het jaar zou ik teleurgesteld zijn geweest met de tweede plaats", gaf Vingegaard toe. "Maar als je me drie maanden geleden na de crash had gezegd dat ik in staat zou zijn om tweede te worden in de Tour, had ik het zelf niet geloofd. Ik wist niet of ik überhaupt nog ooit op de fiets zou zitten. Om dan weer op het podium te eindigen en een rit te winnen, is meer dan ik nog had kunnen hopen."

Vingegaard wist bijna twee weken partij te bieden aan Pogacar, maar erkende dat de Sloveen dit jaar echt sterker was. "Ik wil Tadej feliciteren", zei hij. "Hij is de verdiende winnaar. We hebben er in de eerste twee weken een mooi gevecht van gemaakt. In de derde week had ik de benen niet meer en was er niet veel van een gevecht meer over."

Vingegaard gaat de hele periode sinds de val in de Ronde van Baskenland nu rustig verwerken. "Ik was blij dat ik de Tour heb mogen halen. Het is nu tijd om de dingen even te gaan relativeren. Daar heb ik de voorbije maanden nauwelijks tijd voor gehad."

Meer uit Sport

Tennisser De Jong verslaat routinier Wawrinka op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.

21 minuten geleden
Hockeysters Amsterdam pakken landstitel ten koste van Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.

1 uur geleden
Swiatek begint goed aan jacht op vijfde tennistitel Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.

3 uur geleden
Tennisser Griekspoor speelt dinsdag om 11.00 uur tegen Arnaldi

PARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.

3 uur geleden
Klassementsleider Vingegaard wil in de Giro nog een etappe winnen

MILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.

5 uur geleden
Uitvalbeurt zorgt voor frustratie bij Formule 1-coureur Russell

MONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.

6 uur geleden
Basketballer Wembanyama brengt Spurs langszij in play-offs NBA

SAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van San Antonio Spurs zijn in de finale van de Western Conference in de NBA tegen regerend kampioen Oklahoma City Thunder langszij gekomen. Dankzij uitblinker Victor Wembanyama won het team van trainer Mitch Johnson met 103-82. Na vier wedstrijden is de stand nu 2-2.

7 uur geleden