
Vingegaard mist alleen tijdritkilometers in Tour van 2023
SINGAPORE (ANP) - Jonas Vingegaard had in de Tour de France van 2023 liever nog wat meer tijdritkilometers gezien, maar toonde zich verder tevreden over het routeschema van de ronde die hij afgelopen zomer won. "Het is een mooi parcours: veel lange beklimmingen, alleen wat weinig tijdritkilometers", vertelde de Deen van Jumbo-Visma in Singapore aan verslaggevers van onder meer Cyclingnews.
Vingegaard bezorgde de Nederlandse ploeg de eerste eindzege ooit in de Tour. Hij werd zevende in de eerste tijdrit in Kopenhagen en tweede achter zijn ploeggenoot Wout van Aert op de voorlaatste dag, maar was ook in de bergen een klasse apart. "Een tijdrit kort voor het einde zou in mijn voordeel zijn. Maar het is zoals het is", zei Vingegaard, die nog niet bevestigde dat hij op 1 juli in Bilbao aan de start zal staan. "We hebben er nog niet over gesproken. Het ligt nog open. Het kan de Tour worden, het kan de Giro worden. Mijn voorkeur ligt wel in Frankrijk. Ik wil uiteindelijk alle drie de grote rondes winnen, maar volgend jaar zal ik zeker nog niet de Giro en de Tour rijden."
Meer uit Sport
BASEL (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft met de Engelse voetbalsters de Europese titel geprolongeerd. In de finale in Basel werd wereldkampioen Spanje na strafschoppen verslagen (3-1). Die strafschoppenserie was nodig na een eindstand van 1-1.
7 uur geledenMONTREAL (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft de tweede ronde van het toernooi in Montreal bereikt. De nummer 68 van de wereld won in Canada met 6-3 4-6 6-2 van Polina Koedermetova uit Rusland.
8 uur geledenLOKET (ANP) - Motorcrosser Glenn Coldenhoff is in de MXGP als derde geëindigd in de Grote Prijs van Tsjechië. In Loket ging de zege naar de Belg Lucas Coenen, die zijn achterstand op de Fransman Romain Febvre in de WK-stand verkleinde tot 10 punten. Coenen, die zijn vierde zege van het seizoen behaalde, hoopt volgende week in eigen land (Lommel) de koppositie van Febvre over te nemen.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de vierde keer de Tour de France gewonnen. De Sloveen van UAE Team Emirates bereikte ongeschonden de finishlijn op de Champs-Élysées. Pogacar had halverwege de Tour al een flinke marge opgebouwd op zijn voornaamste rivaal Jonas Vingegaard, de Deen van Visma - Lease a Bike. De Duitser Florian Lipowitz sloot de Tour af als derde. De slotetappe werd gewonnen door de Belg Wout van Aert.
9 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft op zijn favoriete circuit op Spa-Francorchamps geen hoofdrol kunnen vertolken in de Grote Prijs van België. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull in de Formule 1 kwam als vierde over de finish. Dat was ook zijn startpositie.
10 uur geledenMANTES-LA-VILLE (ANP) - Vanuit Mantes-la-Ville zijn de renners in de Tour de France zondag vertrokken voor de 21e en laatste etappe. De bestemming is Parijs, waar de finish traditiegetrouw ligt op de Champs-Élysées. Of het opnieuw tot een massasprint komt, is echter de vraag. De organisatie vond het een goed idee om het peloton in de finale drie extra omlopen te laten maken door Montmartre. Daar ligt een klimmetje van een kilometer.
11 uur geledenMELGAÇO (ANP) - De Zweedse mountainbikester Jenny Rissveds heeft in het Portugese Melgaço de Europese titel veroverd. De 31-jarige Rissveds, die vrijdag al de beste was op de shortrace, was een klasse apart. De Britse Evie Richards werd op ruim een minuut tweede, het brons ging naar de Zwitserse Nicole Koller.
11 uur geleden