Vingegaard klopt Pogacar in elfde etappe van Tour de France
LE LIORAN (ANP) - Jonas Vingegaard heeft in de elfde etappe zijn eerste ritzege in deze Tour de France geboekt. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de rit van Évaux-les-Bains naar Le Lioran in het Centraal Massief medevluchter Tadej Pogacar in de sprint nadat hij de Sloveen op ruim 10 kilometer van de streep had bijgehaald.
In het algemeen klassement behoudt Pogacar de leiding. Hij heeft een voorsprong van 1.06 minuut op Remco Evenepoel en 1.14 op Vingegaard, die zijn vierde etappe in de Tour won. De twaalfde etappe van donderdag van Aurillac naar Villeneuve-sur-Lot is makkelijker dan de rit van woensdag en biedt weer kansen aan de sprinters.
De rit met een lastige finale in het Centraal Massief was er op papier een voor de vluchters. Nadat Tourbaas Christian Prudhomme om 11.35 uur de vlag zwaaide, regende het dan ook aanvallen. Talloze groepjes probeerden het, met daarbij soms Nederlanders zoals Bart Lemmen en later Frank van den Broek. Pas ver na de tussensprint na 80 kilometer koers in een razend tempo kreeg een groep van zes renners een beetje marge van het peloton. Vier renners slaagden er nog in om aan te sluiten.
Tempo te hoog voor Evenepoel
Na een relatief vlak stuk begon de kopgroep van tien renners aan de zware laatste 45 kilometer met daarin vier beklimmingen. De groep met daarin Ben Healy en Richard Carapaz, twee rijders van EF Education - Easypost, had echter nooit meer dan ongeveer 2 minuten voorsprong. Onder aanvoering van de ploeggenoten van Pogacar werd die voorsprong snel kleiner. Op de Puy Mary Pas de Peyrol van de eerste categorie werd met Carapaz de laatste vluchter teruggepakt.
Op het laatste deel van die klim plaatste Pogacar zijn aanval en niemand kon volgen. De Sloveen had meteen een gat en daarachter gingen Vingegaard en Primoz Roglic in de achtervolging. Remco Evenepoel, die tweede stond in het klassement, kon dat tempo niet aan.
Psychologische overwinning
Vingegaard loste daarna op de Col de Pertus van de tweede categorie Roglic en dichtte het gat naar Pogacar. De Sloveen won nog wel de sprint op de top van de klim en pakte acht bonificatieseconden voor de Deen, die genoegen moest nemen met vijf seconden.
Het tweetal hield de marge met achtervolgers Evenepoel en Roglic op ongeveer een halve minuut. Een verbeten Vingegaard won daarna de lange sprint van zijn rivaal en boekte daarmee ook een psychologische overwinning. Evenepoel kwam als derde binnen op 25 seconden. Roglic, die nog onderuit was gegaan in de laatste afdaling, moest 55 seconden prijsgeven.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Joep Wennemars sprak na afloop van de 1500 meter op de Olympische Spelen van een "klotefilm". De 23-jarige schaatser eindigde in het Milano Speed Skating Stadium als vierde. Eerder greep hij op de 1000 meter ook net naast een medaille, toen de Chinees Lian Ziwen hem hinderde op de kruising.
9 minuten geledenMILAAN (ANP) - Kjeld Nuis heeft gedroomd van een podiumplek op de 1500 meter. Dat zei hij na zijn bronzen race in een emotioneel interview met de NOS. "Het voelde alsof ik gewonnen had", zei Nuis. "Vanaf meter één verliep het precies zoals ik wilde."
9 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Olympische Spelen zijn op een grote teleurstelling uitgedraaid voor Team Essent. De ploeg van coach Jac Orie behaalde in Milaan geen enkele medaille bij het langebaanschaatsen. Daarmee kwam een einde aan een lange reeks successen van Orie op de Spelen.
48 minuten geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis heeft bij de Spelen van Milaan brons veroverd op de 1500 meter. De 36-jarige titelverdediger moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.42,82 de titel laten aan de Chinees Ning Zhongyan. Die won in een olympisch record van 1.41,98 en troefde daarmee topfavoriet Jordan Stolz af. De Amerikaan werd tweede in 1.42,75. Joep Wennemars eindigde met 1.43,05 als vierde.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Bukayo Saka (24) heeft zijn contract bij Arsenal verlengd. De club uit Londen spreekt van een contract voor de "lange termijn", zonder een contractduur te noemen. Volgens Britse media heeft de Engelse aanvaller bijgetekend tot 2031.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse president Frank-Walter Steinmeier zou het geweldig vinden als Duitsland de Olympische Spelen en Paralympische Spelen in 2040 of 2044 zou houden. Maar hij is geen voorstander van een poging de Zomerspelen in 2036 al naar zijn land te halen omdat het dan honderd jaar geleden is dat de Spelen in Berlijn waren.
2 uur geledenBORMIO (ANP/AFP) - De Rus Nikita Filippov heeft de neutrale atleten donderdag de eerste medaille van deze Olympische Winterspelen bezorgd. Hij behaalde op het debuterende onderdeel toerskiën, in het Engels ski mountaineering, zilver op de sprint. De Spanjaard Oriol Cardona Coll won in het Italiaanse Bormio de tweede gouden medaille ooit voor het land op de Winterspelen en de eerste sinds 1972.
3 uur geleden