Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vingegaard klopt Pogacar in elfde etappe van Tour de France

Vingegaard klopt Pogacar in elfde etappe van Tour de France

LE LIORAN (ANP) - Jonas Vingegaard heeft in de elfde etappe zijn eerste ritzege in deze Tour de France geboekt. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de rit van Évaux-les-Bains naar Le Lioran in het Centraal Massief medevluchter Tadej Pogacar in de sprint nadat hij de Sloveen op ruim 10 kilometer van de streep had bijgehaald.

In het algemeen klassement behoudt Pogacar de leiding. Hij heeft een voorsprong van 1.06 minuut op Remco Evenepoel en 1.14 op Vingegaard, die zijn vierde etappe in de Tour won. De twaalfde etappe van donderdag van Aurillac naar Villeneuve-sur-Lot is makkelijker dan de rit van woensdag en biedt weer kansen aan de sprinters.

De rit met een lastige finale in het Centraal Massief was er op papier een voor de vluchters. Nadat Tourbaas Christian Prudhomme om 11.35 uur de vlag zwaaide, regende het dan ook aanvallen. Talloze groepjes probeerden het, met daarbij soms Nederlanders zoals Bart Lemmen en later Frank van den Broek. Pas ver na de tussensprint na 80 kilometer koers in een razend tempo kreeg een groep van zes renners een beetje marge van het peloton. Vier renners slaagden er nog in om aan te sluiten.

Tempo te hoog voor Evenepoel

Na een relatief vlak stuk begon de kopgroep van tien renners aan de zware laatste 45 kilometer met daarin vier beklimmingen. De groep met daarin Ben Healy en Richard Carapaz, twee rijders van EF Education - Easypost, had echter nooit meer dan ongeveer 2 minuten voorsprong. Onder aanvoering van de ploeggenoten van Pogacar werd die voorsprong snel kleiner. Op de Puy Mary Pas de Peyrol van de eerste categorie werd met Carapaz de laatste vluchter teruggepakt.

Op het laatste deel van die klim plaatste Pogacar zijn aanval en niemand kon volgen. De Sloveen had meteen een gat en daarachter gingen Vingegaard en Primoz Roglic in de achtervolging. Remco Evenepoel, die tweede stond in het klassement, kon dat tempo niet aan.

Psychologische overwinning

Vingegaard loste daarna op de Col de Pertus van de tweede categorie Roglic en dichtte het gat naar Pogacar. De Sloveen won nog wel de sprint op de top van de klim en pakte acht bonificatieseconden voor de Deen, die genoegen moest nemen met vijf seconden.

Het tweetal hield de marge met achtervolgers Evenepoel en Roglic op ongeveer een halve minuut. Een verbeten Vingegaard won daarna de lange sprint van zijn rivaal en boekte daarmee ook een psychologische overwinning. Evenepoel kwam als derde binnen op 25 seconden. Roglic, die nog onderuit was gegaan in de laatste afdaling, moest 55 seconden prijsgeven.

Meer uit Sport

Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

3 uur geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

7 uur geleden
Iran 'volledig voorbereid' om deel te nemen aan WK

TEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.

18 uur geleden
Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

1 dag geleden
Wielertalent Seixas (19) wint Waalse Pijl bij zijn debuut

HOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.

1 dag geleden
Noorse schaatser Magnussen tekent bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.

1 dag geleden
Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

2 dagen geleden