Vingegaard klopt Pogacar in elfde etappe van Tour de France
LE LIORAN (ANP) - Jonas Vingegaard heeft in de elfde etappe zijn eerste ritzege in deze Tour de France geboekt. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de rit van Évaux-les-Bains naar Le Lioran in het Centraal Massief medevluchter Tadej Pogacar in de sprint nadat hij de Sloveen op ruim 10 kilometer van de streep had bijgehaald.
In het algemeen klassement behoudt Pogacar de leiding. Hij heeft een voorsprong van 1.06 minuut op Remco Evenepoel en 1.14 op Vingegaard, die zijn vierde etappe in de Tour won. De twaalfde etappe van donderdag van Aurillac naar Villeneuve-sur-Lot is makkelijker dan de rit van woensdag en biedt weer kansen aan de sprinters.
De rit met een lastige finale in het Centraal Massief was er op papier een voor de vluchters. Nadat Tourbaas Christian Prudhomme om 11.35 uur de vlag zwaaide, regende het dan ook aanvallen. Talloze groepjes probeerden het, met daarbij soms Nederlanders zoals Bart Lemmen en later Frank van den Broek. Pas ver na de tussensprint na 80 kilometer koers in een razend tempo kreeg een groep van zes renners een beetje marge van het peloton. Vier renners slaagden er nog in om aan te sluiten.
Tempo te hoog voor Evenepoel
Na een relatief vlak stuk begon de kopgroep van tien renners aan de zware laatste 45 kilometer met daarin vier beklimmingen. De groep met daarin Ben Healy en Richard Carapaz, twee rijders van EF Education - Easypost, had echter nooit meer dan ongeveer 2 minuten voorsprong. Onder aanvoering van de ploeggenoten van Pogacar werd die voorsprong snel kleiner. Op de Puy Mary Pas de Peyrol van de eerste categorie werd met Carapaz de laatste vluchter teruggepakt.
Op het laatste deel van die klim plaatste Pogacar zijn aanval en niemand kon volgen. De Sloveen had meteen een gat en daarachter gingen Vingegaard en Primoz Roglic in de achtervolging. Remco Evenepoel, die tweede stond in het klassement, kon dat tempo niet aan.
Psychologische overwinning
Vingegaard loste daarna op de Col de Pertus van de tweede categorie Roglic en dichtte het gat naar Pogacar. De Sloveen won nog wel de sprint op de top van de klim en pakte acht bonificatieseconden voor de Deen, die genoegen moest nemen met vijf seconden.
Het tweetal hield de marge met achtervolgers Evenepoel en Roglic op ongeveer een halve minuut. Een verbeten Vingegaard won daarna de lange sprint van zijn rivaal en boekte daarmee ook een psychologische overwinning. Evenepoel kwam als derde binnen op 25 seconden. Roglic, die nog onderuit was gegaan in de laatste afdaling, moest 55 seconden prijsgeven.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - De handbalsters Estavana Polman (33) en Lois Abbingh (33) hebben vrijdag hun afscheid als internationals aangekondigd. De twee topspeelsters komen vanaf eind november op het WK handbal nog wel uit voor Oranje.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Honkballer Shohei Ohtani van Los Angeles Dodgers is voor de vierde keer uitgeroepen tot meest waardevolle speler (MVP) in zijn divisie van de MLB. Het was de tweede keer op rij dat de 31-jarige Japanner werd gekozen tot MVP van de National League. Eerder kreeg hij als speler van Los Angeles Angels twee keer de prijs in de American League.
5 uur geledenTURIJN (ANP) - Carlos Alcaraz eindigt het jaar als nummer 1 van de wereld. De 22-jarige Spanjaard kan na het behalen van de halve eindstrijd bij de ATP Finals in Turijn niet meer worden achterhaald door zijn grote rivaal Jannik Sinner.
17 uur geledenLUXEMBURG (ANP/Belga) - Oud-wielrenner Fränk Schleck gaat bij Lidl-Trek aan de slag als sportdirecteur van het vrouwenteam.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.
1 dag geleden