Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vingegaard kent parcours tijdrit in Tour alleen van videobeelden

Vingegaard kent parcours tijdrit in Tour alleen van videobeelden

DIJON (ANP) - Voor Jonas Vingegaard ging de verkenning van het parcours van de eerste tijdrit in de Tour de France, die vrijdag op het programma staat, dit voorjaar niet door. De Deen kwam in april in de Ronde van Baskenland zwaar ten val waardoor de plannen noodgedwongen werden gewijzigd. "Ik ken het nu alleen via videobeelden", vertelde de tweevoudig Tourwinnaar na de zesde etappe tegen de in de mixed zone verzamelde media. "Het ziet er licht heuvelachtig uit en niet heel technisch."

Vingegaard verpletterde vorig jaar in de Tour de concurrentie in de enige en vakkundig voorbereide tijdrit waarin hij vooral Tadej Pogacar een zware klap toebracht. De rollen zijn dit jaar vooralsnog omgedraaid. Pogacar verdedigt in de zevende etappe de gele leiderstrui. De Sloveen heeft 45 seconden voorsprong op de Belg Remco Evenepoel en 50 op Vingegaard, die net op tijd fit was om te starten in de Tour.

De schade beperken lijkt de opdracht van Vingegaard, die naar topvorm hoopt te groeien de komende weken. "Tadej doet het altijd goed in tijdritten en Remco is voor mij de grote favoriet. Ik ga mijn best doen, dan zien we wel wat het oplevert."

Meer uit Sport

Schaatsster Kok wint ook vijfde wereldbekerwedstrijd op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen ook de vijfde 500 meter van het seizoen gewonnen. De 25-jarige Friezin was met 37,00 sneller dan landgenotes Jutta Leerdam (tweede) en Marrit Fledderus (derde). Leerdam eindigde in 37,36 en Fledderus kwam tot 37,53.

17 minuten geleden
Verstappen ziet uit naar slotrace: alles in de gaten houden

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen ziet uit naar de Grote Prijs van Abu Dhabi, de slotrace van het jaar in de Formule 1 waarin de titelstrijd wordt beslist. "Ik voel me goed. Ik heb natuurlijk een idiote ommekeer kunnen bewerkstelligen in het kampioenschap, waardoor ik nu nog kans heb op de titel", zei hij een kleine twee uur voor aanvang van de race op het Yas Marina Circuit. "Ik heb er zin in, hoop dat ik mijn eigen race kan rijden vooraan, maar zal zeker in de gaten houden wat er achter me gebeurt."

2 uur geleden
Wederzijds respect 'groot genoeg' bij titelkandidaten McLaren

ABU DHABI (ANP) - Er is voldoende respect bij Lando Norris en Oscar Piastri om elkaar de wereldtitel in de Formule 1 te gunnen. Dat lieten de beide coureurs van McLaren weten in Abu Dhabi. "Daar is geen discussie over. Als een van ons zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 wint, is dat iets om te vieren. Dat snapt ook degene die de titel verliest", zei Piastri.

5 uur geleden
Messi: 'Dit is het moment waarop ik heb gewacht'

FORT LAUDERDALE (ANP/AFP/RTR) - "Dit is het moment waarop ik heb gewacht en waar we als team op hebben gewacht." Dat zei Lionel Messi na de 3-1-overwinning van Inter Miami op Vancouver Whitecaps in Fort Lauderdale. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.

14 uur geleden
Handbalsters al zeker van WK-kwartfinale na winst tegen Polen

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn al zeker van een plek in de kwartfinales op het WK in eigen land. De ploeg van bondscoach Henrik Signell versloeg Polen in de tweede wedstrijd van de hoofdronde: 33-22. Maandag wacht wereldkampioen Frankrijk in de laatste wedstrijd van de hoofdronde. Na die wedstrijd wordt bekend welke ploeg Nederland treft in de kwartfinale op woensdag 10 december.

15 uur geleden
Steenbergen zwemt met Europees record naar EK-goud op 200 wissel

LUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin overtuigend de titel op de 200 meter wisselslag gewonnen. Steenbergen verbrak met 2.01,83 het meer dan tien jaar oude Europees record van Katinka Hosszu uit Hongarije.

19 uur geleden
Stolz rijdt baanrecord De Boo op 1000 meter uit de boeken

HEERENVEEN (ANP) - De Amerikaanse schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen een flinke tik uitgedeeld aan Jenning de Boo. Stolz reed het baanrecord van De Boo (1.07,08) uit de boeken met 1.06,38. De Duitser Finn Sonnekalb werd met 1.07,41 tweede. Tim Prins pakte het brons met 1.07,49.

20 uur geleden