Vingegaard kan in Tour alleen nog hopen op slechte dag Pogacar
PLATEAU DE BEILLE (ANP) - Jonas Vingegaard won de afgelopen twee jaar de Tour de France, maar zag een derde eindoverwinning in het Pyreneeënweekeinde uit het zicht verdwijnen. De Sloveen Tadej Pogacar won beide bergritten en heeft inmiddels meer dan drie minuten voorsprong in het algemeen klassement. "De Tour is nog niet klaar, maar we moeten hopen op een slechte dag van Pogacar", sprak de kopman van Visma - Lease a Bike na de vijftiende etappe.
"Ik kan alleen maar trots zijn op hoe ik en het team vandaag hebben gereden. We waren supersterk. Ook op de laatste klim voelde ik me erg goed. Het was misschien wel mijn beste optreden ooit. Als er dan iemand beter is, kan ik niet echt teleurgesteld zijn", concludeerde Vingegaard, wiens voorbereiding door een zware val in april in de Ronde van Baskenland verre van ideaal was.
Hoewel miniem ziet hij nog kansen om de Tour naar zijn hand te zetten. "We hebben de afgelopen jaren gezien dat Tadej af en toe een slechte dag heeft. Als hij dit niveau de komende week vasthoudt dan wordt het moeilijk. Maar ik ben blij met hoe ik rijd na mijn blessures."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Botic van de Zandschulp staat in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De 30-jarige Nederlander rekende donderdag in Ahoy in twee sets af met de 27-jarige Griek Stefanos Tsitsipas: 6-4 7-6 (4). Van de Zandschulp speelt vrijdagmiddag tegen de winnaar van de partij tussen de Australiër Alex De Minaur en de Zwitser Stan Wawrinka.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met een nieuw stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen, ook wel box 3 genoemd. Hoewel het wetsvoorstel op veel weerstand stuitte, stemde toch een ruime meerderheid voor. Uitstel kostte de staatskas al miljarden aan misgelopen belastingopbrengsten. Bij meer vertraging zou die rekening nog verder oplopen.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft woensdag de voorlopige hechtenis van profhonkballer Jonathan Schoop met zestig dagen verlengd. Dat is donderdag bekendgemaakt. Samen met de international van Nederland werd ook de detentie van nog drie andere verdachten met zestig dagen verlengd, terwijl zijn echtgenote wel voorlopig vrijkwam.
2 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de snowboardcross te bereiken. De 30-jarige Nederlander eindigde in de tweede achtste finale als vierde en laatste. De Blois had bij de eerste twee moeten eindigen om een ronde verder te mogen.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj mag toch op de Olympische Spelen blijven na zijn diskwalificatie. Eerst zou de accreditatie van Jeraskevitsj worden afgenomen, waardoor hij zou moeten verkassen naar een hotel buiten de olympische bubbel in Cortina d'Ampezzo en geen evenementen meer had mogen bezoeken. Daar is het Internationaal Olympisch Comité (IOC) op teruggekomen.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gediskwalificeerde Olympische skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj geprezen. "We zijn trots op Vladyslav en wat hij heeft gedaan. Moedig zijn heeft meer waarde dan iedere medaille."
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse Federica Brignone (35) heeft donderdag voor eigen publiek een gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Ze deed dat op het onderdeel super-G in Cortina. Brignone zorgde zo voor een sensationele comeback na een dubbele breuk in haar linkerscheenbeen bijna een jaar geleden.
3 uur geleden