Vingegaard hervindt zich en wint tijd op Evenepoel in Tour
COL DE LA COUILLOLE (ANP) - Jonas Vingegaard moest zich in de voorlaatste etappe van de Tour de France opnieuw neerleggen bij de overheersing van Tadej Pogacar. Maar de tweede plaats in de laatste bergetappe achter de Sloveen deed de Deen van Visma - Lease a Bike zichtbaar goed. "Het was opnieuw een harde en hete dag, maar het voelde een stuk beter dan gisteren. Dat was een van mijn slechtste dagen ooit op de fiets", vertelde Vingegaard bij tv-zender Sporza.
Het deed hem vooral goed dat hij 52 seconden pakte op Remco Evenepoel. De Belg aasde nog op de tweede plaats en wilde zijn marge met de Deen verkleinen met het oog op de afsluitende tijdrit van zondag. Maar zijn aanvallen werden steeds gecounterd waarna Vingegaard, met Pogacar in zijn wiel, wegreed bij de Belg die nu bijna drie minuten moet goedmaken om nog naar de tweede plaats in het eindklassement te klimmen.
"Ik ben blij met die extra minuut. Ik heb ook meer daaraan gedacht dan aan de ritzege. Het verschil is nu bijna drie minuten. Dat klinkt veel, maar je weet het nooit. Hij is de beste tijdrijder van de wereld. Ik ga er alles aan doen om die tweede plaats te behouden."
Meer uit Sport
WOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
16 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
33 minuten geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
22 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Alexander Zverev staat in de derde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de eveneens 28-jarige Fransman Alexandre Müller: 6-3 4-6 6-3 6-4. Zverev speelt in de derde ronde tegen de Brit Cameron Norrie, die in vier sets won van de Amerikaan Emilio Nava.
22 uur geledenTANUNDA (ANP/BELGA) - De Deen Tobias Lund Andresen heeft de eerste etappe van de Tour Down Under gewonnen. De renner van Decathlon CMA CGM was na 121 kilometer in de sprint in het Australische Tanunda sneller dan topfavorieten Matthew Brennan (Visma-Lease a Bike) en de Australiër Sam Welsford. De Nederlander Danny van Poppel liep het podium nipt mis en werd vierde.
1 dag geleden