Vingegaard hervindt zich en wint tijd op Evenepoel in Tour
COL DE LA COUILLOLE (ANP) - Jonas Vingegaard moest zich in de voorlaatste etappe van de Tour de France opnieuw neerleggen bij de overheersing van Tadej Pogacar. Maar de tweede plaats in de laatste bergetappe achter de Sloveen deed de Deen van Visma - Lease a Bike zichtbaar goed. "Het was opnieuw een harde en hete dag, maar het voelde een stuk beter dan gisteren. Dat was een van mijn slechtste dagen ooit op de fiets", vertelde Vingegaard bij tv-zender Sporza.
Het deed hem vooral goed dat hij 52 seconden pakte op Remco Evenepoel. De Belg aasde nog op de tweede plaats en wilde zijn marge met de Deen verkleinen met het oog op de afsluitende tijdrit van zondag. Maar zijn aanvallen werden steeds gecounterd waarna Vingegaard, met Pogacar in zijn wiel, wegreed bij de Belg die nu bijna drie minuten moet goedmaken om nog naar de tweede plaats in het eindklassement te klimmen.
"Ik ben blij met die extra minuut. Ik heb ook meer daaraan gedacht dan aan de ritzege. Het verschil is nu bijna drie minuten. Dat klinkt veel, maar je weet het nooit. Hij is de beste tijdrijder van de wereld. Ik ga er alles aan doen om die tweede plaats te behouden."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.
13 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.
40 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Jonas Phijffers is Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. Hij won in een tijd van 45,57, ruim twee tienden van een seconde langzamer dan het nationale record dat hij vorige week ook in Apeldoorn liep.
50 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft na twee overwinningen op zaterdag ook de eerste afstand van zondag gewonnen op het NK sprint. Op de tweede 500 meter van het toernooi was ze in een onderling duel een duizendste van een seconde sneller dan Marrit Fledderus, die ook in het totaalklassement tweede staat. Beide vrouwen reden een tijd van 36,67. Pien Smit werd met 37,98 derde op de 500 meter en staat in het klassement ook derde.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker (29) heeft bij het NK allround de titel veroverd en mag daardoor deelnemen aan het WK, komend weekend in Heerenveen. Op de afsluitende 10 kilometer won hij in een direct duel van de nummer 2 in het eindklassement, Remco Stam. In een tijd van 13.04,44 werd Bosker derde op de slotafstand. De winst op de 10 kilometer ging in 12.52,76 naar Jorrit Bergsma, winnaar van olympisch brons op die afstand.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Gioya Lancee (27) is in Heerenveen Nederlands kampioen allround geworden. Op de afsluitende 5000 meter werd ze derde in een tijd van 7.12,79. Langeafstandsspecialist Sanne in 't Hof won de 5000 meter met ruime voorsprong in 6.51,17 en steeg daardoor in het eindklassement naar de tweede plek. De laatste podiumplek op het NK was voor Melissa Wijfje, die op de slotafstand vijfde werd. Jade Groenewoud, die na drie afstanden nog tweede stond, viel net buiten het podium.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Louis Hollaar heeft de 1500 meter op het Nederlands kampioenschap allround gewonnen. Met een tijd van 1.46,65 was hij 0,18 seconde sneller dan klassementsleider Marcel Bosker. Remco Stam werd derde op ruim een seconde van Hollaar.
4 uur geleden