Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vingegaard hervindt zich en wint tijd op Evenepoel in Tour

Vingegaard hervindt zich en wint tijd op Evenepoel in Tour

COL DE LA COUILLOLE (ANP) - Jonas Vingegaard moest zich in de voorlaatste etappe van de Tour de France opnieuw neerleggen bij de overheersing van Tadej Pogacar. Maar de tweede plaats in de laatste bergetappe achter de Sloveen deed de Deen van Visma - Lease a Bike zichtbaar goed. "Het was opnieuw een harde en hete dag, maar het voelde een stuk beter dan gisteren. Dat was een van mijn slechtste dagen ooit op de fiets", vertelde Vingegaard bij tv-zender Sporza.

Het deed hem vooral goed dat hij 52 seconden pakte op Remco Evenepoel. De Belg aasde nog op de tweede plaats en wilde zijn marge met de Deen verkleinen met het oog op de afsluitende tijdrit van zondag. Maar zijn aanvallen werden steeds gecounterd waarna Vingegaard, met Pogacar in zijn wiel, wegreed bij de Belg die nu bijna drie minuten moet goedmaken om nog naar de tweede plaats in het eindklassement te klimmen.

"Ik ben blij met die extra minuut. Ik heb ook meer daaraan gedacht dan aan de ritzege. Het verschil is nu bijna drie minuten. Dat klinkt veel, maar je weet het nooit. Hij is de beste tijdrijder van de wereld. Ik ga er alles aan doen om die tweede plaats te behouden."

Meer uit Sport

Van Foreest raakt achterop bij Abdoesattorov in Tata Steel Chess

WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.

17 uur geleden
Schorsing van 25 wedstrijden voor NBA-basketballer George

PHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.

17 uur geleden
Veldrijdster Brand bekroont topseizoen met wereldtitel in Hulst

HULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.

19 uur geleden
Honkballers Jansen en Kelly doen mee aan World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.

21 uur geleden
Rybakina wint Australian Open na inhaalrace in derde set

MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).

23 uur geleden
Geblesseerde skiester Vonn meldt zich af voor super-G

CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.

1 dag geleden
Rolstoeltennisster De Groot verliest finale in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.

1 dag geleden