Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vingegaard en Roglic gaan hard onderuit in Ronde van Baskenland

Vingegaard en Roglic gaan hard onderuit in Ronde van Baskenland

LEGUTIO (ANP) - De vierde etappe van de Ronde van het Baskenland is overschaduwd door een zware valpartij. Onder anderen Jonas Vingegaard en Primoz Roglic waren daarbij betrokken. Beiden moesten worden behandeld. Tour de France-winnaar Vingegaard was er het slechtst aan toe.

Ook Remco Evenepoel was bij de val op ruim 30 kilometer van de finish betrokken. Mogelijk heeft hij een sleutelbeenbreuk opgelopen.

Drie ambulances waren snel ter plaatse. Vingegaard van Visma - Lease a Bike, afgelopen jaar winnaar van de Tour de France, bleef roerloos op zijn linkerzij liggen terwijl hij werd behandeld. Zijn kleding was volledig gescheurd en op zijn lichaam waren de verwondingen duidelijk zichtbaar. Na ruim tien minuten werd hij afgevoerd in een ambulance. De Deen leek op de brancard aan het zuurstof te liggen.

De Sloveen Roglic, die voor Bora-hansgrohe rijdt, daarentegen hoefde niet in een ambulance naar het ziekenhuis te worden gebracht. Toen hij per ploegwagen de plek van het ongeluk verliet, stak hij een duim op.

Een aantal renners vloog uit de bocht toen het parcours naar rechts ging. Sommigen bleven in een goot liggen, anderen wisten met een bijzondere manoeuvre bomen en ook enkele grote stenen te ontwijken.

Op ruim 27 kilometer van de finish werd de koers stilgelegd. Dat had onder meer te maken met het feit dat er niet genoeg ambulances meer beschikbaar waren.

Er zijn hierna nog twee etappes te rijden.

Meer uit Sport

Van de Zandschulp naar halve finale tennistoernooi Boekarest

BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.

2 uur geleden
Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

17 uur geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

20 uur geleden
Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

1 dag geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

1 dag geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

1 dag geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

1 dag geleden