Vingegaard en Roglic gaan hard onderuit in Ronde van Baskenland
LEGUTIO (ANP) - De vierde etappe van de Ronde van het Baskenland is overschaduwd door een zware valpartij. Onder anderen Jonas Vingegaard en Primoz Roglic waren daarbij betrokken. Beiden moesten worden behandeld. Tour de France-winnaar Vingegaard was er het slechtst aan toe.
Ook Remco Evenepoel was bij de val op ruim 30 kilometer van de finish betrokken. Mogelijk heeft hij een sleutelbeenbreuk opgelopen.
Drie ambulances waren snel ter plaatse. Vingegaard van Visma - Lease a Bike, afgelopen jaar winnaar van de Tour de France, bleef roerloos op zijn linkerzij liggen terwijl hij werd behandeld. Zijn kleding was volledig gescheurd en op zijn lichaam waren de verwondingen duidelijk zichtbaar. Na ruim tien minuten werd hij afgevoerd in een ambulance. De Deen leek op de brancard aan het zuurstof te liggen.
De Sloveen Roglic, die voor Bora-hansgrohe rijdt, daarentegen hoefde niet in een ambulance naar het ziekenhuis te worden gebracht. Toen hij per ploegwagen de plek van het ongeluk verliet, stak hij een duim op.
Een aantal renners vloog uit de bocht toen het parcours naar rechts ging. Sommigen bleven in een goot liggen, anderen wisten met een bijzondere manoeuvre bomen en ook enkele grote stenen te ontwijken.
Op ruim 27 kilometer van de finish werd de koers stilgelegd. Dat had onder meer te maken met het feit dat er niet genoeg ambulances meer beschikbaar waren.
Er zijn hierna nog twee etappes te rijden.
Meer uit Sport
KASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
1 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
3 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
3 uur geledenBODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.
3 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.
9 uur geledenCONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.
11 uur geleden