Vingegaard en Roglic gaan hard onderuit in Ronde van Baskenland
LEGUTIO (ANP) - De vierde etappe van de Ronde van het Baskenland is overschaduwd door een zware valpartij. Onder anderen Jonas Vingegaard en Primoz Roglic waren daarbij betrokken. Beiden moesten worden behandeld. Tour de France-winnaar Vingegaard was er het slechtst aan toe.
Ook Remco Evenepoel was bij de val op ruim 30 kilometer van de finish betrokken. Mogelijk heeft hij een sleutelbeenbreuk opgelopen.
Drie ambulances waren snel ter plaatse. Vingegaard van Visma - Lease a Bike, afgelopen jaar winnaar van de Tour de France, bleef roerloos op zijn linkerzij liggen terwijl hij werd behandeld. Zijn kleding was volledig gescheurd en op zijn lichaam waren de verwondingen duidelijk zichtbaar. Na ruim tien minuten werd hij afgevoerd in een ambulance. De Deen leek op de brancard aan het zuurstof te liggen.
De Sloveen Roglic, die voor Bora-hansgrohe rijdt, daarentegen hoefde niet in een ambulance naar het ziekenhuis te worden gebracht. Toen hij per ploegwagen de plek van het ongeluk verliet, stak hij een duim op.
Een aantal renners vloog uit de bocht toen het parcours naar rechts ging. Sommigen bleven in een goot liggen, anderen wisten met een bijzondere manoeuvre bomen en ook enkele grote stenen te ontwijken.
Op ruim 27 kilometer van de finish werd de koers stilgelegd. Dat had onder meer te maken met het feit dat er niet genoeg ambulances meer beschikbaar waren.
Er zijn hierna nog twee etappes te rijden.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.
4 uur geledenMILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.
6 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.
8 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van San Antonio Spurs zijn in de finale van de Western Conference in de NBA tegen regerend kampioen Oklahoma City Thunder langszij gekomen. Dankzij uitblinker Victor Wembanyama won het team van trainer Mitch Johnson met 103-82. Na vier wedstrijden is de stand nu 2-2.
8 uur geleden