Vingegaard doet niet aan spelletjes op vooravond Tour
BILBAO (ANP) - Jonas Vingegaard kon een glimlach niet onderdrukken toen hij hoorde dat Tadej Pogacar de Deen tot topfavoriet voor de Tour had bestempeld. "Wat moet ik ermee? Ik kan ook zeggen dat hij de grote favoriet is." Het zijn spelletjes, meende ook zijn naast hem zittende Belgische ploeggenoot Wout van Aert. De kopman van Jumbo-Visma gaat zaterdag op voor zijn tweede eindzege in de Tour de France.
En inderdaad, wist ook Van Aert, daarbij is Pogacar zijn voornaamste concurrent hoewel de Sloveen zelf van zijn Britse ploeggenoot Adam Yates een tweede kopman wilde maken. "Mindgames", was opnieuw de conclusie van Van Aert.
Zaterdag begint in Bilbao de 110e Tour de France en Vingegaard (26) is de te kloppen man. De Deen sloot zijn voorjaar begin april af met winst in de Ronde van Baskenland en voegde daar in juni de eindzege in het Critérium du Dauphiné aan toe.
Perfecte voorbereiding
"Ik ben nu de man waarop gejaagd wordt, maar ik jaag zelf ook. Wat dat betreft verandert er voor mij niet zo veel ten opzichte van vorig jaar." Natuurlijk wordt er sinds de vorige zomer anders naar hem gekeken. "Dingen veranderen als je de Tour wint, maar ik ben niet veranderd", hield hij de internationale media voor in het Palacio Euskalduna van Bilbao. "En zo moet het ook zijn."
Vingegaard sprak van een perfecte voorbereiding. "De Dauphiné was goed, maar ook de periode erna. Ik heb goed getraind met de ploeg, en voel me goed. Ik ben waar ik wilde zijn en tevreden over mijn vorm."
Hij ziet het zwaartepunt van de Tour toch gewoon in de tweede en derde week liggen, hoewel er in het Baskenland meteen twee lastige ritten op het programma staan en de komende week de Pyreneeën al worden opgezocht. "Ik denk ook wel dat Pogacar meteen gaat proberen tijd te winnen op die korte klimmetjes. Ik moet er klaar voor zijn."
Meer uit Sport
SAINT-DENIS (ANP) - Caspar Corbeau heeft op de EK zwemmen van Parijs zilver gewonnen op de 200 meter schoolslag. Met zijn 2.07,70 liet de 25-jarige Amerikaanse Nederlander opnieuw zien dat hij tot de wereldtop behoort. Corbeau won op de Olympische Spelen van 2024 en de WK van vorig jaar al brons op zijn favoriete nummer.
39 minuten geledenSAINT-DENIS (ANP) - Zwemsters Marrit Steenbergen en Tessa Giele hebben geen EK-medaille weten te veroveren op de 50 meter rugslag. Steenbergen (26) zwom in de finale in het Olympic Aquatic Centre van Parijs de vierde tijd (27,16), Giele de zesde (27,26). De 19-jarige Italiaanse Sara Curtis pakte het goud. Ze verbeterde haar wereldrecord dat ze woensdag zwom (26,56).
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jeff Tesselaar bezet na acht onderdelen de derde plaats op de tienkamp bij de EK atletiek in Birmingham en doet nog volop mee om de medailles. Hij is ook hard op weg naar een dik persoonlijk puntenrecord.
2 uur geledenZAGREB (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) baalt van haar balkoefening bij de EK in Zagreb. Wevers kwam door een val bij haar acrobatische serie niet verder dan 13,100 punten en staat na drie van de vijf subdivisies al op een vijfde plek.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Zwitserse atlete Audrey Werro, rivale van Femke Broeders-Bol, is alsnog toegelaten tot de finale van de 800 meter op de EK atletiek in Birmingham. Dat is een besluit van de wedstrijdjury. De finale is vrijdag.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Lieke Klaver kan zich opmaken voor haar derde EK-finale op de 400 meter. De sprintvedette won in Birmingham overtuigend haar race in de halve finales. Ze klokte 49,71, iets boven haar persoonlijk record van 49,58. De finale is zaterdag.
6 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol is er bij haar EK-debuut op de 800 meter in geslaagd de finale te halen. De Nederlandse topatlete liep in haar halve finale in het Alexander Stadium in Birmingham naar de tweede plaats in een tijd van 1.57,46. De Amersfoortse plaatste zich daarmee direct voor de finale op vrijdagavond,
7 uur geleden