Vingegaard doet niet aan spelletjes op vooravond Tour
BILBAO (ANP) - Jonas Vingegaard kon een glimlach niet onderdrukken toen hij hoorde dat Tadej Pogacar de Deen tot topfavoriet voor de Tour had bestempeld. "Wat moet ik ermee? Ik kan ook zeggen dat hij de grote favoriet is." Het zijn spelletjes, meende ook zijn naast hem zittende Belgische ploeggenoot Wout van Aert. De kopman van Jumbo-Visma gaat zaterdag op voor zijn tweede eindzege in de Tour de France.
En inderdaad, wist ook Van Aert, daarbij is Pogacar zijn voornaamste concurrent hoewel de Sloveen zelf van zijn Britse ploeggenoot Adam Yates een tweede kopman wilde maken. "Mindgames", was opnieuw de conclusie van Van Aert.
Zaterdag begint in Bilbao de 110e Tour de France en Vingegaard (26) is de te kloppen man. De Deen sloot zijn voorjaar begin april af met winst in de Ronde van Baskenland en voegde daar in juni de eindzege in het Critérium du Dauphiné aan toe.
Perfecte voorbereiding
"Ik ben nu de man waarop gejaagd wordt, maar ik jaag zelf ook. Wat dat betreft verandert er voor mij niet zo veel ten opzichte van vorig jaar." Natuurlijk wordt er sinds de vorige zomer anders naar hem gekeken. "Dingen veranderen als je de Tour wint, maar ik ben niet veranderd", hield hij de internationale media voor in het Palacio Euskalduna van Bilbao. "En zo moet het ook zijn."
Vingegaard sprak van een perfecte voorbereiding. "De Dauphiné was goed, maar ook de periode erna. Ik heb goed getraind met de ploeg, en voel me goed. Ik ben waar ik wilde zijn en tevreden over mijn vorm."
Hij ziet het zwaartepunt van de Tour toch gewoon in de tweede en derde week liggen, hoewel er in het Baskenland meteen twee lastige ritten op het programma staan en de komende week de Pyreneeën al worden opgezocht. "Ik denk ook wel dat Pogacar meteen gaat proberen tijd te winnen op die korte klimmetjes. Ik moet er klaar voor zijn."
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
15 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
15 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
16 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
16 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
17 uur geleden