Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vingegaard doet niet aan spelletjes op vooravond Tour

Vingegaard doet niet aan spelletjes op vooravond Tour

BILBAO (ANP) - Jonas Vingegaard kon een glimlach niet onderdrukken toen hij hoorde dat Tadej Pogacar de Deen tot topfavoriet voor de Tour had bestempeld. "Wat moet ik ermee? Ik kan ook zeggen dat hij de grote favoriet is." Het zijn spelletjes, meende ook zijn naast hem zittende Belgische ploeggenoot Wout van Aert. De kopman van Jumbo-Visma gaat zaterdag op voor zijn tweede eindzege in de Tour de France.

En inderdaad, wist ook Van Aert, daarbij is Pogacar zijn voornaamste concurrent hoewel de Sloveen zelf van zijn Britse ploeggenoot Adam Yates een tweede kopman wilde maken. "Mindgames", was opnieuw de conclusie van Van Aert.

Zaterdag begint in Bilbao de 110e Tour de France en Vingegaard (26) is de te kloppen man. De Deen sloot zijn voorjaar begin april af met winst in de Ronde van Baskenland en voegde daar in juni de eindzege in het Critérium du Dauphiné aan toe.

Perfecte voorbereiding

"Ik ben nu de man waarop gejaagd wordt, maar ik jaag zelf ook. Wat dat betreft verandert er voor mij niet zo veel ten opzichte van vorig jaar." Natuurlijk wordt er sinds de vorige zomer anders naar hem gekeken. "Dingen veranderen als je de Tour wint, maar ik ben niet veranderd", hield hij de internationale media voor in het Palacio Euskalduna van Bilbao. "En zo moet het ook zijn."

Vingegaard sprak van een perfecte voorbereiding. "De Dauphiné was goed, maar ook de periode erna. Ik heb goed getraind met de ploeg, en voel me goed. Ik ben waar ik wilde zijn en tevreden over mijn vorm."

Hij ziet het zwaartepunt van de Tour toch gewoon in de tweede en derde week liggen, hoewel er in het Baskenland meteen twee lastige ritten op het programma staan en de komende week de Pyreneeën al worden opgezocht. "Ik denk ook wel dat Pogacar meteen gaat proberen tijd te winnen op die korte klimmetjes. Ik moet er klaar voor zijn."

Meer uit Sport

Basketballers New York Knicks winnen opnieuw in NBA-finale

SAN ANTONIO (ANP) - De basketballers van de New York Knicks hebben ook de tweede wedstrijd in de finale van de NBA gewonnen. Het team van coach Mike Brown was opnieuw te sterk voor de San Antonio Spurs: 104-105. Bij rust leidden de Knicks met iets groter verschil (52-56).

4 minuten geleden
Golfer Luiten zakt weg na mindere tweede ronde KLM Open

BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.

11 uur geleden
Zieke Arnaldi meldt zich af voor halve finale Roland Garros

PARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.

14 uur geleden
Verstappen rijdt ook in tweede vrije training Monaco derde tijd

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.

15 uur geleden
Tennisser Zverev verslaat Menšík en staat in finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.

15 uur geleden
Van der Poel rijdt Ronde van Zwitserland in aanloop naar Tour

BRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.

16 uur geleden
Verstappen rijdt derde tijd in eerste vrije training in Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.

19 uur geleden