Vingegaard denkt dat hij nog altijd Tour de France kan winnen
SAINT-LARY-SOULAN (ANP) - Jonas Vingegaard denkt dat hij nog altijd de Tour de France kan winnen. De Deen van Visma - Lease a Bike verloor in de veertiende etappe 39 seconden op ritwinnaar en geletruidrager Tadej Pogacar, maar ziet nog altijd mogelijkheden, ondanks bijna twee minuten achterstand op de Sloveen in het klassement.
"Tadej had een heel sterke aanval, maar ik had ook een goede prestatie", zei Vingegaard. "Om eerlijk te zijn kan ik daar niet teleurgesteld over zijn. Natuurlijk is het teleurstellend om veertig seconden te verliezen, maar het grootste deel daarvan gebeurde in de laatste 3 kilometer, die meer vlak waren en zelfs een beetje bergaf liepen. En dat ligt hem beter."
Vingegaard deed daarom ook vertrouwen op met zijn eigen optreden op de slotklim. "Op het steile deel van de klim liep ik juist weer op hem in. Dat geeft me ook vertrouwen voor morgen, want dat is een heel andere beklimming."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Marianne Vos gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op X. Vos is naar huis gegaan vanwege de kritieke gezondheidstoestand van haar vader. "Onze gedachten zijn bij Marianne en haar naasten", schrijft haar ploeg.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Elisa Longo Borghini gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo door ziekte. Dat heeft haar ploeg UAE Team ADQ vrijdag bekendgemaakt. Volgens haar ploeg is de Italiaans kampioene 's nachts ziek geworden door een virus.
1 uur geledenKOKSIJDE (ANP) - Wielrenner Dylan Groenewegen heeft de Bredene Koksijde Classic gewonnen. In een uitgedunde groep was de renner van Unibet Rose Rockets sneller in de sprint dan de Duitser Pascal Ackermann en Pavel Bittner uit Tsjechië.
2 uur geledenSHENZHEN (ANP/AFP) - De Australische zwemmer Cameron McEvoy heeft het zeventien jaar oude wereldrecord op de 50 meter vrije slag verbeterd. De Australiër was in een wedstrijd in het Chinese Shenzhen met 20,88 seconden 0,03 seconde sneller dan het oude record, dat de Braziliaan Cesar Cielo in het tijdperk van de snelle zwempakken in 2009 had neergezet.
2 uur geledenHINWIL (ANP) - Jonathan Wheatley vertrekt na elf maanden als teambaas van de Formule 1-renstal Audi. De 58-jarige Brit vertrekt om persoonlijke redenen per direct, meldt het team. Mattia Binotto, projectmanager van Audi F1, neemt de taken van de teambaas voorlopig waar.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het golftoernooi KLM Open keert in 2027 terug naar de Kennemer Golf & Country Club in Zandvoort. Dat meldt de organisatie in een persbericht. Dit jaar is het evenement van 4 tot en met 7 juni nog op The International bij Amsterdam, opnieuw met oud-voetballer Ruud Gullit als toernooidirecteur.
6 uur geledenTORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun doorgedrongen tot de halve finales van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko-Pomorska Arena met gemak haar serie in een tijd van 51,48. De halve finales zijn vrijdagavond.
7 uur geleden