Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vingegaard bezorgt Jumbo-Visma derde etappezege in Dauphiné

Vingegaard bezorgt Jumbo-Visma derde etappezege in Dauphiné

SALINS-LES-BAINS (ANP) - Jonas Vingegaard heeft Jumbo-Visma in het Critérium du Dauphiné een derde etappezege bezorgd. De Deense Tourwinnaar kwam na een 191 kilometer lange bergetappe solo aan in finishplaats Salins-les-Bains. De Fransman Christophe Laporte had eerder deze week al twee etappes namens Jumbo gewonnen in het Critérium du Dauphiné, een voorbereidingskoers op de Tour de France.

Julian Alaphilippe won op 31 seconden achterstand van Vingegaard de sprint van de achtervolgende groep. De Fransman staat in het klassement op 1.23 minuten van klassementsleider Vingegaard, die dit seizoen nu op negen overwinningen staat.

Vingegaard nam de leiderstrui over van zijn landgenoot Mikkel Bjerg, die woensdag verraste met een overwinning in de tijdrit. Vingegaard werd toen op 12 seconden achterstand tweede.

Reactie Vingegaard

In de etappe van donderdag reed de kopman van Jumbo-Visma 14 kilometer voor de finish, bij de beklimming van de Côte de Thésy, een berg van de tweede categorie, weg bij de concurrentie. In de afdaling behield Vingegaard zijn voorsprong.

"Het was vooraf niet de bedoeling om iets te ondernemen. Het hoofddoel was om uit de problemen te blijven in aanloop naar de komende zware dagen", aldus Vingegaard. "Toen Richard Carapaz aanging, twijfelde ik geen moment. Op een gegeven moment kon hij niet meer volgen toen ik op kop reed. Vervolgens was het volle bak naar de finish. Voorafgaand aan deze dag had ik niet verwacht nu in de gele trui te staan. Dit verandert de dynamiek in de koers wel. Ik ben tevreden met mijn vorm en blij dat het werk van de ploeg vandaag wordt uitbetaald."

Zesde etappe

Het Critérium du Dauphiné gaat vrijdag verder met de zesde etappe over 170,2 kilometer van Nantua naar Crest-Voland. De generale repetitie voor de Tour die op 1 juli begint, eindigt zondag in Grenoble.

Meer uit Sport

Darter Van Gerwen verliest in achtste finales WK van Anderson

LONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.

36 minuten geleden
Schaatser Snel deze keer definitief naar de Spelen op 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.

1 uur geleden
Veldrijdster Pieterse boekt bij afwezigheid Brand eerste zege

DIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.

2 uur geleden
Wennemars pakt op 1500 meter derde olympisch ticket, Nuis vierde

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.

2 uur geleden
Nuis kwalificeert zich op OKT op 1500 meter niet voor de Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.

3 uur geleden
Conijn en Kerkhoff veroveren olympische tickets op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.

4 uur geleden
Verstappen ook volgens F1 collega-coureurs beste van het seizoen

LONDEN (ANP) - Na de teambazen uit de Formule 1 hebben ook de F1-coureurs Max Verstappen aangewezen als beste coureur van het jaar. De Limburger won de prijs voor de vijfde keer op rij. Maandag werd Verstappen na een stemming onder de F1-teambazen ook al als winnaar uitgeroepen, voor de Britse wereldkampioen Lando Norris die bij beide verkiezingen als tweede eindigde.

10 uur geleden