Vingegaard bezorgt Jumbo-Visma derde etappezege in Dauphiné
SALINS-LES-BAINS (ANP) - Jonas Vingegaard heeft Jumbo-Visma in het Critérium du Dauphiné een derde etappezege bezorgd. De Deense Tourwinnaar kwam na een 191 kilometer lange bergetappe solo aan in finishplaats Salins-les-Bains. De Fransman Christophe Laporte had eerder deze week al twee etappes namens Jumbo gewonnen in het Critérium du Dauphiné, een voorbereidingskoers op de Tour de France.
Julian Alaphilippe won op 31 seconden achterstand van Vingegaard de sprint van de achtervolgende groep. De Fransman staat in het klassement op 1.23 minuten van klassementsleider Vingegaard, die dit seizoen nu op negen overwinningen staat.
Vingegaard nam de leiderstrui over van zijn landgenoot Mikkel Bjerg, die woensdag verraste met een overwinning in de tijdrit. Vingegaard werd toen op 12 seconden achterstand tweede.
Reactie Vingegaard
In de etappe van donderdag reed de kopman van Jumbo-Visma 14 kilometer voor de finish, bij de beklimming van de Côte de Thésy, een berg van de tweede categorie, weg bij de concurrentie. In de afdaling behield Vingegaard zijn voorsprong.
"Het was vooraf niet de bedoeling om iets te ondernemen. Het hoofddoel was om uit de problemen te blijven in aanloop naar de komende zware dagen", aldus Vingegaard. "Toen Richard Carapaz aanging, twijfelde ik geen moment. Op een gegeven moment kon hij niet meer volgen toen ik op kop reed. Vervolgens was het volle bak naar de finish. Voorafgaand aan deze dag had ik niet verwacht nu in de gele trui te staan. Dit verandert de dynamiek in de koers wel. Ik ben tevreden met mijn vorm en blij dat het werk van de ploeg vandaag wordt uitbetaald."
Zesde etappe
Het Critérium du Dauphiné gaat vrijdag verder met de zesde etappe over 170,2 kilometer van Nantua naar Crest-Voland. De generale repetitie voor de Tour die op 1 juli begint, eindigt zondag in Grenoble.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft de achtste finales van het WK darts in Londen bereikt. De verliezend finalist van vorig jaar versloeg in de derde ronde de Duitser Arno Merk, die debuteert op het WK, met ruim verschil: 4-1.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma kan zich voorzichtig gaan opmaken voor zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen. De 39-jarige Fries van Team AH Zaanlander eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi met 12.45,52 als tweede op de 10 kilometer. Die tweede plaats staat laag in de selectievolgorde van schaatsbond KNSB, maar Bergsma maakt na twee overwinningen op de massastart in de wereldbeker dit seizoen ook een gerede kans om voor dat nummer te worden aangewezen.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft na de verrassing op de 5000 meter met de zege op de 10 kilometer zijn tweede olympische startbewijs binnengehaald. Dat de 21-jarige schaatser van Team IKO X2O daarmee de verrassing van het OKT is, zegt hij zich wel te beseffen. "Ik vind dat prima", reageerde hij nadat hij zijn persoonlijk record op de 10 kilometer met 12.36,35 met bijna 18 seconden had verbeterd.
11 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Lisa van Belle heeft bij de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel gewonnen op de puntenkoers. De 21-jarige Zoetermeerse onttroonde in Omnisport Lorena Wiebes, die zaterdag achter Mischa Bredewold al als tweede was geëindigd op de achtervolging. Nienke van Veenhoven werd derde op de puntenkoers.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam is blij dat ze zich met haar tweede plaats op de 500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zo goed als zeker heeft geplaatst voor de Olympische Spelen in Milaan. De 26-jarige Zuid-Hollandse schaatsster liet die ontlading al blijken na haar 37,24 in de eerste omloop. "Ik dacht dat dat genoeg zou zijn voor de top 3 en dat was het ook", zei ze.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf ook gekwalificeerd op de 10 kilometer voor de Spelen van Milaan. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 12.36,35 een klasse apart. Jorrit Bergsma werd tweede met 12.45,52 en mag hopen op het tweede olympisch ticket op de 10 kilometer en zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen.
13 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Magnus Carlsen heeft zondag zijn zesde wereldtitel snelschaken gewonnen. De 35-jarige Noor deed dat in Doha in Qatar.
13 uur geleden