Vingegaard bezorgt Jumbo-Visma derde etappezege in Dauphiné
SALINS-LES-BAINS (ANP) - Jonas Vingegaard heeft Jumbo-Visma in het Critérium du Dauphiné een derde etappezege bezorgd. De Deense Tourwinnaar kwam na een 191 kilometer lange bergetappe solo aan in finishplaats Salins-les-Bains. De Fransman Christophe Laporte had eerder deze week al twee etappes namens Jumbo gewonnen in het Critérium du Dauphiné, een voorbereidingskoers op de Tour de France.
Julian Alaphilippe won op 31 seconden achterstand van Vingegaard de sprint van de achtervolgende groep. De Fransman staat in het klassement op 1.23 minuten van klassementsleider Vingegaard, die dit seizoen nu op negen overwinningen staat.
Vingegaard nam de leiderstrui over van zijn landgenoot Mikkel Bjerg, die woensdag verraste met een overwinning in de tijdrit. Vingegaard werd toen op 12 seconden achterstand tweede.
Reactie Vingegaard
In de etappe van donderdag reed de kopman van Jumbo-Visma 14 kilometer voor de finish, bij de beklimming van de Côte de Thésy, een berg van de tweede categorie, weg bij de concurrentie. In de afdaling behield Vingegaard zijn voorsprong.
"Het was vooraf niet de bedoeling om iets te ondernemen. Het hoofddoel was om uit de problemen te blijven in aanloop naar de komende zware dagen", aldus Vingegaard. "Toen Richard Carapaz aanging, twijfelde ik geen moment. Op een gegeven moment kon hij niet meer volgen toen ik op kop reed. Vervolgens was het volle bak naar de finish. Voorafgaand aan deze dag had ik niet verwacht nu in de gele trui te staan. Dit verandert de dynamiek in de koers wel. Ik ben tevreden met mijn vorm en blij dat het werk van de ploeg vandaag wordt uitbetaald."
Zesde etappe
Het Critérium du Dauphiné gaat vrijdag verder met de zesde etappe over 170,2 kilometer van Nantua naar Crest-Voland. De generale repetitie voor de Tour die op 1 juli begint, eindigt zondag in Grenoble.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Unibet Rose Rockets heeft de voormalige Duitse topsprinter Marcel Kittel toegevoegd aan de technische staf. De ploeg van YouTuber en oud-prof Bas Tietema kondigde op social media de komst van de 37-jarige Kittel aan. Hij gaat aan de slag als sprintcoach bij het team en zal dus onder anderen Dylan Groenewegen bijstaan. Groenewegen komt over van Jayco AlUla.
2 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Het team van Red Bull heeft excuses aangeboden aan coureur Yuki Tsunoda voor het verkeerd klaarmaken van zijn auto voor de kwalificatie bij de Grote Prijs van Las Vegas. "We hebben een grote fout gemaakt met zijn bandenspanning, waardoor hij met een afstelling reed die hem in feite geen enkele kans gaf om competitief te zijn", bekende teambaas Laurent Mekies in een persbericht van Red Bull.
5 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - Lewis Hamilton heeft in de kwalificatie bij de Grote Prijs van Las Vegas een dieptepunt bereikt in zijn Formule 1-carrière. De 40-jarige zevenvoudig wereldkampioen reed het langzaamst van allemaal en eindigde voor het eerst als laatste in de kwalificatie. Hamilton is ook de eerste Ferrari-coureur die sinds Giancarlo Fisichella in Abu Dhabi in 2009 als laatste start op de grid.
5 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen kan leven met zijn tweede plaats in de kwalificatierace bij de Grote Prijs van Las Vegas, maar hij was niet blij met de omstandigheden. "Ik vind rijden in de regen best leuk, maar rijden op ijs niet. Het was heel glad en bovendien was er niet genoeg licht", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 na afloop bij Viaplay.
6 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Kampioenschapsleider Lando Norris heeft op een natte baan poleposition veroverd in de Grote Prijs van Las Vegas. De Britse coureur van McLaren was in een regenachtige kwalificatie duidelijk de snelste. Max Verstappen was de beste van de rest. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte de tweede tijd. De coureur van Red Bull staat zondag met Norris op de eerste startrij.
7 uur geledenCALGARY (ANP) - Chris Huizinga heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de vijfde plaats veroverd op de 5000 meter. De 28-jarige Groninger verbeterde zijn eigen beste tijd naar 6.05,16 en was daarmee 3,3 seconden langzamer dan de Amerikaan Casey Dawson die met 6.01,84 de Noor Sander Eitrem (6.01,86) nipt voorbleef.
9 uur geledenCALGARY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary ook de tweede 3000 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met 3.54,42 een fractie sneller dan Ragne Wiklund uit Noorwegen, die tweede werd in 3.55,25. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.56,45 derde.
10 uur geleden