Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vingegaard beperkt schade en kijkt uit naar volgende bergetappes

Vingegaard beperkt schade en kijkt uit naar volgende bergetappes

GRAND COLOMBIER (ANP) - Jonas Vingegaard moest in de Tour de France toestaan dat zijn rivaal Tadej Pogacar in de laatste honderden meters van de bergetappe naar Grand Colombier enkele seconden tijdwinst op hem pakte. De Deen is blij dat hij nog de gele leiderstrui heeft. "Het doel was om mijn gele trui te verdedigen. Dat is me gelukt", zei de kopman van Jumbo-Visma.

"Ik ben best tevreden met de uitslag van vandaag, want ik wist dat deze rit me niet erg lag", zei Vingegaard. "Ik denk dat we het goed hebben gedaan. Ik voel me goed en mijn benen zijn goed. Ik kijk uit naar de volgende twee etappes. Die zullen heel anders zijn dan de rit van vandaag die slechts één zware beklimming op het einde had. Morgen wordt heel anders."

De Deen verwacht dat er nog wat gaat gebeuren in de heel zware bergetappes. "Ik denk niet dat de Tour de France met seconden beslist gaat worden", zei hij in de persconferentie.

Versnelling in slotfase

Pogacar pakte op de Grand Colombier opnieuw 8 seconden van zijn achterstand terug. Met een versnelling in de laatste honderden meters sloeg hij een klein gat met Vingegaard en kwam 4 seconden eerder over de finish. Omdat hij achter ritwinnaar Michal Kwiatkowski en de Belg Maxim Van Gils als derde over de streep kwam, pakte hij ook nog 4 bonificatieseconden. "Het is een begin", zei de kopman van UAE Team Emirates. "Het was een goede dag. Het is een kleine overwinning, maar het was het waard."

De Sloveen prees zijn Deense concurrent. "Hij is een geweldige renner, een van de beste klimmers in de wereld. Het is echt heel lastig om hem los te rijden. Ik heb het met een lange sprint geprobeerd, maar tegen het einde zat ik ook echt op mijn limiet."

Vingegaard heeft in het algemeen klassement nog 9 seconden voorsprong op de Sloveen van UAE Team Emirates. De komende twee dagen zijn er opnieuw zware bergetappes.

Meer uit Sport

Tennisster Rybakina eerste finaliste WTA Finals

RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.

6 uur geleden
Djokovic naar finale van tennistoernooi in Athene

ATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.

7 uur geleden
Verstappen beseft dat hij 'geluk' nodig heeft in titelstrijd

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.

1 dag geleden
Tweevoudig olympisch zeilkampioene Bouwmeester (37) stopt

NOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.

1 dag geleden
Tennisster Lamens jaar na doorbraak blij met behoud plek top 100

AMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.

1 dag geleden
Brown: verlies liever titel dan kiezen tussen Norris en Piastri

SÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.

1 dag geleden
Tennisster Pegula verslaat Paolini in WTA Finals

RIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.

1 dag geleden