Vindman: Oekraïne bood mij ministerspost aan
TRUMPWASHINGTON (ANP/AFP) - Getuige Alexander Vindman in het impeachmentonderzoek naar de Amerikaanse president Donald Trump verklaarde dinsdag dat een hoge Oekraïense functionaris hem de functie van minister van Defensie had aangeboden.
Luitenant-kolonel Vindman, een Oekraïne-expert bij de Nationale Veiligheidsraad van het Witte Huis, vertelde tijdens de openbare hoorzitting in het Congres dat hij het aanbod niet serieus nam.
Republikeinen brachten het aanbod van Oleksandr Daniljoek, de voormalige secretaris van de Nationale Veiligheids- en Defensieraad van Oekraïne, naar voren in een kennelijke poging om de getuigenis van Vindman tegen Trump in diskrediet te brengen.
Drie keer aangeboden
Vindman zei dat Daniljoek de ministerpost tot drie keer aanbood tijdens een vergadering in Kiev ter gelegenheid van de inhuldiging van de president van Oekraïne, Volodimir Zelenski in april.
"Maar elke keer heb ik het afgewezen," zei de in Kiev geboren Vindman, eraan toevoegend dat hij het aanbod aan zijn superieuren in de Amerikaanse regering rapporteerde. Hij noemde het aanbod "vrij komisch". Vindman: "Het is best grappig dat een luitenant-kolonel in het leger van de Verenigde Staten, die echt niet zo senior is, die uitzonderlijk hoge positie wordt aangeboden".
Hij benadrukte echter: "Ik ben een Amerikaan - ik kwam hier toen ik een peuter was - en ik heb deze aanbiedingen onmiddellijk afgewezen."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - In de Verenigde Staten zijn meer dan 4000 vluchten geannuleerd in aanloop naar het extreme winterweer dat op komst is. Ook is al bij ruim 100.000 stroomafnemers de elektriciteit uitgeschakeld. De storm dreigt oostelijke staten van de VS grotendeels plat te leggen door hevige sneeuwval.
23 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - Interim-president van Venezuela Delcy Rodriguez heeft zaterdag opgeroepen tot gesprekken met de oppositie om tot 'akkoorden' voor vrede te komen. Ze deed de uitspraken drie weken nadat de Verenigde Staten president Nicolas Maduro afzetten, gevangennamen en naar een Amerikaanse gevangenis brachten.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De stad Minneapolis zal een verzoek bij de rechter indienen voor een tijdelijk straatverbod om de inzet van federale agenten in de stad te stoppen. Dat heeft burgemeester Jacob Frey zaterdag gezegd op een persconferentie, bericht CNN. Het plan volgt op het doodschieten van een man door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie, in de stad op zaterdag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij volgende maand niet naar de Super Bowl, de finale van het American footballseizoen, in Santa Clara gaat. Daarnaast haalt hij opnieuw uit naar de artiesten die optreden rondom het grootste sportevenement van de Verenigde Staten.
3 uur geledenQAMISHLI (ANP/RTR) - Een vierdaags staakt-het-vuren tussen de Syrische regering en Koerdische strijdkrachten is met vijftien dagen verlengd. Dat bevestigen beide partijen nadat ingewijden eerder al een akkoord hadden gemeld.
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, wil dat zijn staat het onderzoek leidt naar de dodelijke schietpartij in Minneapolis van zaterdag. Hij vertrouwt het onderzoek niet toe aan de federale overheid.
4 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De federale agent die zaterdag in Minneapolis een man doodschoot was "zeer goed getraind", zei commandant Greg Bovino van de federale Amerikaanse grenspolitie op een persconferentie. De agent zou acht jaar in dienst zijn bij de grenspolitie.
5 uur geleden