Vindman: Oekraïne bood mij ministerspost aan
TRUMPWASHINGTON (ANP/AFP) - Getuige Alexander Vindman in het impeachmentonderzoek naar de Amerikaanse president Donald Trump verklaarde dinsdag dat een hoge Oekraïense functionaris hem de functie van minister van Defensie had aangeboden.
Luitenant-kolonel Vindman, een Oekraïne-expert bij de Nationale Veiligheidsraad van het Witte Huis, vertelde tijdens de openbare hoorzitting in het Congres dat hij het aanbod niet serieus nam.
Republikeinen brachten het aanbod van Oleksandr Daniljoek, de voormalige secretaris van de Nationale Veiligheids- en Defensieraad van Oekraïne, naar voren in een kennelijke poging om de getuigenis van Vindman tegen Trump in diskrediet te brengen.
Drie keer aangeboden
Vindman zei dat Daniljoek de ministerpost tot drie keer aanbood tijdens een vergadering in Kiev ter gelegenheid van de inhuldiging van de president van Oekraïne, Volodimir Zelenski in april.
"Maar elke keer heb ik het afgewezen," zei de in Kiev geboren Vindman, eraan toevoegend dat hij het aanbod aan zijn superieuren in de Amerikaanse regering rapporteerde. Hij noemde het aanbod "vrij komisch". Vindman: "Het is best grappig dat een luitenant-kolonel in het leger van de Verenigde Staten, die echt niet zo senior is, die uitzonderlijk hoge positie wordt aangeboden".
Hij benadrukte echter: "Ik ben een Amerikaan - ik kwam hier toen ik een peuter was - en ik heb deze aanbiedingen onmiddellijk afgewezen."
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Volgens Iran zijn in de nacht van zondag op maandag doden gevallen bij verschillende luchtaanvallen op gebouwen waarin mensen woonden. Ook in de Israëlische stad Haifa kwamen mensen om, bij een Iraanse aanval. Daar zijn twee lichamen uit het puin gehaald van een flatgebouw dat was geraakt door een raket.
29 minuten geledenSEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft maandag spijt betuigd tegenover Noord-Korea over een drone-incident. Volgens de president stuurde een Zuid-Koreaan in januari zonder toestemming van de regering een drone richting Noord-Korea.
2 uur geledenARLINGTON (ANP) - Vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran en een groep regionale bemiddelaars bespreken de voorwaarden voor een mogelijk staakt-het-vuren van 45 dagen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios op basis van vier Amerikaanse, Israëlische en regionale bronnen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft met eigen dreigementen gereageerd op het recente ultimatum van de Amerikaanse president Donald Trump om de Straat van Hormuz open te stellen. De zeestraat zal alleen geopend worden wanneer doorvoerrechten de schade van de oorlog compenseren, aldus het kantoor van de Iraanse president.
3 uur geledenABUJA (ANP) - Bij twee aanvallen in Nigeria zijn zondag zeker meer dan twintig doden gevallen. Het Nigeriaanse leger zegt dat het een poging tot een massaontvoering verijdeld heeft.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn zondag zeker vijftien mensen omgekomen. Naast eerder aangekondigde doden bij aanvallen in Kfarhata in Zuid-Libanon en in de wijk Jnah in Beiroet, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid dat er ook drie mensen zijn omgekomen bij een aanval op een flatgebouw in Ain Saadeh, ten oosten van de hoofdstad.
4 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Twee Duitse mannen die zondag naar paaseieren aan het zoeken waren, stuitten op een flacon met de opdruk 'Polonium 210'. Dat is een zeer radioactieve stof.
7 uur geleden