Vindman: Oekraïne bood mij ministerspost aan
TRUMPWASHINGTON (ANP/AFP) - Getuige Alexander Vindman in het impeachmentonderzoek naar de Amerikaanse president Donald Trump verklaarde dinsdag dat een hoge Oekraïense functionaris hem de functie van minister van Defensie had aangeboden.
Luitenant-kolonel Vindman, een Oekraïne-expert bij de Nationale Veiligheidsraad van het Witte Huis, vertelde tijdens de openbare hoorzitting in het Congres dat hij het aanbod niet serieus nam.
Republikeinen brachten het aanbod van Oleksandr Daniljoek, de voormalige secretaris van de Nationale Veiligheids- en Defensieraad van Oekraïne, naar voren in een kennelijke poging om de getuigenis van Vindman tegen Trump in diskrediet te brengen.
Drie keer aangeboden
Vindman zei dat Daniljoek de ministerpost tot drie keer aanbood tijdens een vergadering in Kiev ter gelegenheid van de inhuldiging van de president van Oekraïne, Volodimir Zelenski in april.
"Maar elke keer heb ik het afgewezen," zei de in Kiev geboren Vindman, eraan toevoegend dat hij het aanbod aan zijn superieuren in de Amerikaanse regering rapporteerde. Hij noemde het aanbod "vrij komisch". Vindman: "Het is best grappig dat een luitenant-kolonel in het leger van de Verenigde Staten, die echt niet zo senior is, die uitzonderlijk hoge positie wordt aangeboden".
Hij benadrukte echter: "Ik ben een Amerikaan - ik kwam hier toen ik een peuter was - en ik heb deze aanbiedingen onmiddellijk afgewezen."
Meer uit Buitenland
SINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
5 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
5 uur geledenHERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft teleurgesteld gereageerd op de tussentijdse uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Zijn Labourpartij staat daarbij op verlies. Starmer noemde de uitslagen volgens Sky News pijnlijk, maar gaf ook het signaal af dat hij verder wil als premier. "Zware dagen zoals deze verzwakken mijn vastberadenheid niet om de verandering te realiseren die ik heb beloofd."
7 uur geleden