Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vindicat krijgt weer geld van universiteit

Vindicat krijgt weer geld van universiteit

GRONINGEN (ANP) - De eerder in opspraak geraakte studentenvereniging Vindicat kan dit collegejaar weer rekenen op geld van de universiteit in Groningen en de Hanzehogeschool. Volgens de instellingen heeft het studentencorps goede stappen gezet voor een cultuurverandering binnen de vereniging. "Het alcoholgebruik verdient echter nog meer aandacht".

Vorig jaar werd de accreditatie van Vindicat ingetrokken na een aantal incidenten waarbij overmatig alcoholgebruik een rol speelde. Dat betekende dat het studentencorps geen bestuursbeurzen meer kreeg en niet werd uitgenodigd voor officiële gelegenheden.

De Rijksuniversiteit Groningen heeft nu wel een aantal voorwaarden gesteld aan het uitkeren van de bestuursbeurzen dit collegejaar. Zo mag er tijdens introductiekampen niet worden gedronken. "Niet door deelnemers en niet door begeleiding, dus 100 procent nuchter", aldus de instellingen. Ook zijn er afspraken gemaakt over het melden van incidenten en moet er gerapporteerd worden over de voortgang van het veranderproces binnen de studentenvereniging.

Meer uit Binnenland

Geen treinen tussen Utrecht en Den Haag door seinstoring

UTRECHT (ANP) - Door een seinstoring rijden er maandagochtend geen treinen tussen Utrecht en Den Haag. ProRail kan nog niet inschatten hoe lang de problemen gaan duren, maar voorziet zeker gevolgen voor de ochtendspits.

9 minuten geleden
Code geel om dichte mist in groot deel van het land

DE BILT (ANP) - In een groot deel van het land geldt maandagochtend code geel om plaatselijk dichte mist. Met uitzondering van het noorden en noordoosten kan het zicht plaatselijk minder dan 200 meter zijn. Het KNMI heeft de weerwaarschuwing daarom afgegeven voor alle provincies, behalve Groningen, Friesland en Drenthe.

43 minuten geleden
Cruisemaatschappij: onderzoek naar herkomst hantavirus aan boord

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions onderzoekt de herkomst en mogelijke verspreiding van het hantavirus aan boord van de MV Hondius. Het bedrijf bevestigt in een persverklaring in de nacht van zondag op maandag dat één opvarende positief is getest op het virus. Het gaat om een patiënt die momenteel is opgenomen op de intensive care in Johannesburg in Zuid-Afrika. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) meldde dat eerder al.

3 uur geleden
Zwaargewonde in auto na vermoedelijke steekpartij Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft rond 23.45 uur zondagavond aan de Pleinweg in Rotterdam een zwaargewonde man aangetroffen. De man zat in een auto en is mogelijk het slachtoffer geworden van een steekincident dat plaatsvond in de Tarwewijk, maar waar precies is onduidelijk.

4 uur geleden
Levende witsnuitdolfijn aangespoeld bij Egmond aan Zee

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Bij de kust van Egmond aan Zee is zondagavond een levende witsnuitdolfijn gestrand, meldt SOS Dolfijn. Het dier wordt koel gehouden met natte doeken, schrijft de stichting op Facebook. Volgens NH Nieuws wordt de witsnuitdolfijn naar de opvang van SOS Dolfijn gebracht om te kijken hoe het gered kan worden.

5 uur geleden
Nederland leidt repatriëring zieke bemanningsleden cruiseschip

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat de repatriëring leiden van twee zieke bemanningsleden aan boord van het schip m/v Hondius dat voor anker ligt voor de kust van Kaapverdië, meldt de Nederlandse cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions zondagavond laat in een persbericht. Drie passagiers aan boord van het schip zijn overleden. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) testte er zeker een positief op het hantavirus.

6 uur geleden
Trouw viert 25.000e editie met oud logo uit de oorlog

AMSTERDAM (ANP) - Dagblad Trouw viert maandag de 25.000e editie van de krant. Ter gelegenheid van deze mijlpaal hebben zowel de krant zelf als de website maandag het oude logo waarmee de krant in de oorlogsjaren werd gepubliceerd. Dat heeft hoofdredacteur Wendelmoet Boersema zondag gemeld in het radioprogramma Met Het Oog op Morgen.

6 uur geleden